A városokkal, helyesebben minden, ember által épített, mesterséges környezettel az a baj, hogy MESTERSÉGES.
Vagyis függsz a szolgáltatóktól( áram, gáz, fûtés, ivóvíz, csatornázás), függsz az élelmiszeráruházaktól( kaja, budi papír, stb.), függsz a környezetedtõl (milyenek a szomszédok és a közelben lakók) és végül függsz magától a földrajzi koordinátáitól.
Természetesen vannak olyan szituk, amikor a befészkelés és kivárás logikusabb. Ezek a rövidebb fennakadások (szolgáltatáskiesés, idõjárási viszonyok, kisebb zavargások, gazdasági válságok).
Vannak olyan életképek, amikor viszont nem maradhatsz (Csernobil, Fukushima, Ajka, stb.). Erre értettem a földrajzi koordinátákat.
Azonban, ha a gebasz elhúzódik, akkor a kis helyre "összezárt" és egyre frusztráltabb tömeg veszélyessé válhat körülötted. Pláne, ha kiszimatolják, hogy prepper vagy! Ezért is a low profile a prepperkedés elsõ számú szabálya!
Kérdés, hogy ki milyen érveket és ellenérveket tud felhozni adott helyzetekre?

