-
Durva világ van, itt az Index összefoglalója.
"Dél-Morvaországban több mint 32 ezer háztartás maradt áram nélkül, és leállították a gázszolgáltatást is, hogy elkerüljék az esetleges robbanásokat. A régióban áll a vasúti közlekedés, és egyelõre járhatatlan a Brünn–Olmütz autópálya is."
-
Rejtélyes körök jelennek meg az idõjárási radarokon - de mi lehet ez - Dokumentumfilm
https://rumble.com/vjp9xj-rejtlyes-k...entumfilm.html
Érdekes hogy a viharnál nálunk is volt ilyen mûszaki hiba, többen raktak fel képet róla.
Vajon rendszeres ez a hiba vagy csak most a vihar miatt többen figyelték és ezért feltûnt...
Meteorológiai radarokat zavarhatnak vezeték nélküli eszközök
-
A múltkori brutál jégesõvel kapcsolatban azt írják hogy sosem volt még ilyen kegyetlen idõjárás. Érdekes, mert 2006-ban is volt, de mintha mindenki elfelejtette volna. 5 halott volt akkor, több száz sebesülttel.
https://hvg.hu/itthon/20160820_10_ev...zis_Budapestre
-
-
-
-
Pár éve jó nagy jégdarabok estek, még amikor a városban laktunk. Talán még meg is van valahol a felvétel, esetleg feltöltöm.
Tegnap elég nagy vihar volt nálunk, nem szél, csak esõ. Esõbõl sem annyira sok. Viszont villámok, másodpercenként. Kiment az áram is, aztán a gépet vissza sem kapcsoltam, inkább képregényeket olvastam amíg elmúlt a villámlás.
-
Kb. egyszerre 36 tornádó csapott le 6 államban, csak Kentucky-ban 100 halottról beszélnek, de Missouri-ban is vannak halottak. Még nincs biztos számadat az áldozatokról.
https://www.wlky.com/article/western...hear/38490463#
https://www.cnn.com/us/live-news/ken...rms/index.html
-
Kegyetlen pusztítás. Romok a házak helyén, százezrek áram nélkül.
https://www.youtube.com/watch?v=wxFIriwXaoY
-
Úgy látszik, vonatra szállni is csak túlélő felszereléssel érdemes:
https://www.travelo.hu/tavol/2022010...s-angeles.html