Eredeti hozzászóló
shadow177
1. A hordót talpára állítod, tetõ nélkül.
2. Fogsz egy darab 8-10-es köracélt és akkora nútokat vágsz/reszelsz a hordóba felülrõl hogy keresztben bele tudd tenni a köracélt.
3. Fogsz egy 32-es PVC csövet és a hordó belõ átmérõjénél 1cm-el rövidebbre vágod, azután ráhúzod a köracélra mint egy tengelyre.
4. Cseréplécbõl, deszkából 60°-nál nem meredekebb "rámpákat" készítesz a földrõl a tengely végeihez.
5. A PVC csõ közepére rögzítesz különbözõ csalikat (diót, kolbászt, csokit) körkörösen.
Az elkészült csapda idõnkénti csalifrissítéssel és a "zsákmány" eltávolitásával évtizedekig mûködik.
Az elv a következõ: A patkány felmegy a lécen, rámegy a csõre a csalit "támadva", erre a csõ elfordul/elbillen alatta és beleesik a hordóba.
5/a A hordó belseje felsõ harmadának zsírozása, az esetleges szökés veszélyét minimalizálja.
A csapdába esett patkánnyal aztán csinálsz amit akarsz.
A csapda igény szerint egyben egér fogására is alkalmassá tehetõ.