Milyen a formája? Krumpli szerûen gömbölyû?
Képet, tudnál feltenni?
Köszi.
Printable View
Köszi, várom.:thumbup
Csatolmány 5140
Nem gömbölyû formájúak, hanem van egy nagyobb darab általában és annak vannak még kisebb nyúlványai.
Vannak hosszúkás darabok is, azokon nincsenek nyúlványok.
Nem a legjobb megmosni, de az íze viszont finom ilyenkor tavasszal.
Köszönöm, hogy fáradtál vele, de nem ezt a fajtát keresem.
Hanem ezt:
https://www.youtube.com/watch?v=JPzTUTQReBI
A tápiói sima elõnye, hogy nagyon könnyû pucolni. Teljesen krumpliszerû a külseje, gépi szedésre is alkalmas.
Egy magyar csoda...
Hoppsz jut eszembe, tojásért mentem a zöldségeshez, (NEM NEVETNI, kapható nála tojás is) láttam csicsókát, meg kellene vizslatni hátha a Tápiói fajta. Jól megfigyeltem videón a gumókat, remélem ez a fajta volt.
Ti is körülnézhetnétek zöldségesnél, értem én nagyobb mennyiség kellene ültetni valónak és úgy meg drága megvenni. :rolleyes:
Nem ez a gond. Egyszerûen, eltûnt. Ezt a fajtát nem árulják. Amit én termelgetek, az a divatos változat. Az van, mindenhol. Ha látok, valahol, vadon növõt vagy kertben lévõt, akkor kiásom-elkérem, de ilyen nincs felénk.
Ha, ilyet találtál Pista bátyám, akkor gondolj rám, úgy két kilónyival, kifizetem.
Elõre is köszönöm.