szerintem nincs benne a pokol leírása
de ezt csak úgy gondolom
sosem olvastam
Printable View
szerintem nincs benne a pokol leírása
de ezt csak úgy gondolom
sosem olvastam
Ennyit találtam róla.
„feneketlen mélység … tűzzel és kénkővel égő tó, ami a második halál…” (Jel. 20,3; 21,8; 22,15)
"A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava." (Jel 20,14)
:) nem sok.
De égni senki nem szeret. :)
Azért, azért az az arc amikor szembesülsz avval, hogy ereszkedsz a pokol tüzébe, az a döbbenettel teli csodálkozó kétségbeesett tekintet, mikor rádöbbensz, hogy örökké égni fogsz... na azt nem irigylem.
Azért a legszebb öröm a káröröm, mert nincs benne egy csepp önzés sem.
ezt a kárörömös dolgot nem LaVey találta ki?
aki meg az amcsi sátánista egyház atyja
https://en.wikipedia.org/wiki/Church_of_Satan
(az idézet, ahogyan elõször hallottam: " a legtisztább emberi érzés a káröröm, mert nincs benne irigység")
Lehet, nem tudom :) Amúgy érdekes dolog a káröröm, váratlanul, szinte elnyomhatatlanul tûnik fel, hamar elmúlik, általában sajnálkozással vegyes szégyenérzés követi, hogy megtörtént a szerencsétlen kimulatása.
Mindenki megérti, és ha ketten vannak "kárörvendõk" akkor egyik a röhögését elfojtva próbálja mondani: - de szemét vagy! ha a másik kicsit tovább röhög.
Kíváncsi lennék, ez szerzett tudáson, vagy ösztönös alapon mûködik.
Ha egy öreg néne elesik, már mosolyt csal az arcodra pár másodpercre a szörnyûlködõ sajnálkozás elõtt, de ha valaki elakarja kapni, és felrúgja közben a kosár tojását és eltanyázik a széttört tojások közt, az már fergeteges röhögést vált ki. minél nagyobb a káosz, annál nagyobb az ováció.
A magyar sajtó írt erről?
Pennsylvania, USA: Pennsylvania államban egyszerre 300 katolikus pap bukott le, annyit gyanúsítanak kisgyerekek ellen elkövetett molesztálással/szexuális erőszakkal. Több mint 1000 gyerekáldozat van. Az áldozatok beszámolóiban igen gyomorforgató dolgok szerepelnek, hogy hogy adták-vették egymás között a papok a gyerekeket és miket csináltak velük.
https://fox8.com/2018/08/14/report-d...tholic-church/
https://www.cbsnews.com/news/predato...-priest-abuse/
https://www.nytimes.com/2018/08/14/u...nsylvania.html
És ez csak egyetlen állam. Mi lehet a többiben? És a katolikus egyház hogy nem oszlik fel ezek után? Ráadásul az egyház legfelsőbb vezetése megpróbálta eltussolni az ügyet, majd az eltussolásra utaló nyomokat is megpróbálta eltüntetni. Hogy vannak még híveik?
Összedobtam egy videót, mert idegesítõ amit a vallásosok csinálnak minden év októberében.
Nem egy fantasztikus videó, csak a véleményem, néhány ténnyel.
Ténykérdés vlog - #8 - Halloween Magyarországon?
https://www.youtube.com/watch?v=Q4qWzxpHZ1U