"Információink szerint egy erdõirtásnál fadarálék gyulladt ki 21 óra környékén Velem közelében, a Hörmann-forrásnál."
Volt esõ az elõzõ napokban?
A víztõl elindulhatott a lebontási folyamat és begyulladhatott nem?
Printable View
"Információink szerint egy erdõirtásnál fadarálék gyulladt ki 21 óra környékén Velem közelében, a Hörmann-forrásnál."
Volt esõ az elõzõ napokban?
A víztõl elindulhatott a lebontási folyamat és begyulladhatott nem?
Valamelyik este volt pár csepp esõ.
De ahogy felolvadt a fagyott talaj, elég nedves a föld.
Szerencsére hamar el tudták oltani, pedig erõs szél volt.
Kaliforniában megint meleg helyzet van. Kicsit lángol a fél állam.
https://www.youtube.com/watch?v=qi6dAPBvyYU
http://www.cnn.com/2017/12/08/us/cal...res/index.html
"64 halálos áldozat került elõ az oroszországi mozitûz után
Már eléri a 64-et az oroszországi Kemerovo egyik bevásárlóközpontjában vasárnap keletkezett tûz halálos áldozatainak száma – jelentette be Vlagyimir Pucskov, a rendkívüli helyzetekért felelõs miniszter.
A TASZSZ hírügynökség idézte a tûzoltóság szóvivõjét, aki elmondta, hogy a tûz a négyemeletes bevásárlóközpont legfelsõ szintjén, a mozinál ütött ki, és 1600 négyzetméterre terjedt ki.
Pucskov a TASZSZ-nak elmondta, hogy a bevásárlóközpont három moziterme közül kettõ beomlott a tûzben. Az ügyben büntetõeljárás indult.
Zárva voltak a dél-szibériai Kemerovóban leégett üzletközpont vészkijáratai, a tûzjelzõ berendezés pedig ki volt kapcsolva, jelentette ki Szvetlana Petrenko, az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) szóvivõje.
16 ember sorsa továbbra is ismeretlen. A dél-szibériai városban bekövetkezett katasztrófa miatt az elmúlt két nap leforgása alatt 52-en szorultak orvosi segítségre, közülük 12 embert kórházban kezelnek, egyikük, egy 11 éves gyerek állapota nagyon súlyos. A fiú a harmadik emeletrõl ugrott ki, az életét mentve. A húga és a szülei odavesztek a tûzvészben." (hir24.hu)
A görög tűzvész mellé itt a következő.
Ezrek menekülnek a bozóttüzek elől Kaliforniában
"Valószínűleg szándékos gyújtogatás történt: a Los Angeles Times című lap információi szerint letartóztattak egy 32 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy szándékosan gyújtott tüzet Los Angelestől keletre, ahol egyszerre öt helyen pusztítanak a lángok. Lángokban áll a San Jacinto-hegység egy része és égnek San Bernardino erdői. A környékről több mint tízezer embert evakuáltak, hatszáz ház már teljesen kiégett, és további kitelepítések várhatók. A gyermekeknek el kellett hagyniuk a nyári táborokat. A háromezer-kétszáz lelket számláló Idyllwild települést kiürítették. Kaliforniában a déli San Diegótól egészen San Franciscóig egyszerre 15 helyen pusztít a tűz.
A szakemberek alig boldogulnak az oltással, mert a 40-43 Celsius fokos rendkívüli meleg és a szárazság csak táplálja a lángokat. Lezárták a Yosemite Nemzeti Park egy részét is, a turistákat és a kempingezőket már korábban kimenekítették onnan." (MTI)
Kaliforniai tûzvész videó. 4 kiégett autó, szénné égett halottakkal. 18+ (Bár vér nincs benne, a leégett húsú csontvázak ott vannak az autókban.)
https://www.youtube.com/watch?v=Yd_AqyPaUTg
A férfi arról beszél hogy õ is alig jutott ki a területrõl és hogy nagy szerencséje volt.
Valami idióták bejelölték a videót szabályellenesnek, hogy kevesebb ember lássa, holott ezt élesben tévében kéne bemutatni, tûzvészkor is, hogy mindenki lássa. Mert nem veszik az emberek komolyan, aztán meg mikor menekülni kezdenek akkor már késõ és sokszor az életükbe kerül.
Valaki akit nyugodt szívvel lehet hõsnek nevezni.
Egy kórházi nõvér Kaliforniában, aki a tûzön keresztül mentette a sérülteket. De nem átvitt értelemben, hanem szó szerint, a kisteherautója teljesen összeégett és megolvadt a tûzben. Végül egy rakás embert megmentettek.
A Toyota látta a bejegyzést és felajánlott a nõnek egy új teherautót. Mondjuk ennél jobb reklám nem is kellhet nekik szóval a végén mindenki jól járt.
https://tribunist.com/news/nurse-dro...o-save-people/
https://tribunist.com/wp-content/upl...r-1170x508.jpg
Arizona állam: - Robbantással ünnepelték meg hogy fiú baba fog születni. A tûzijáték eredménye az lett hogy 47000 holdnyi (190 négyzetkilométernyi) terület égett le. A kár 8 millió dollár.
Képek és videó:
https://tribunist.com/news/explosive...ildfire-video/
Ááá, nincs klímaváltozás, globális felmelegedés, ez is csak egy kis baleset.
"Egymillió hektáron égnek a szibériai erdõk"
https://greenfo.hu/hir/egymillio-hek...mjIlwBIDX9Q92Q
Ugyanott 2003-ban kétszer annyi égett le.
2003 Siberian Taiga Fires - 47 Million Acres, Russia.
2014 Northwest Territories Fires - 8.4 Million Acres, Canada.
The 1989 Manitoba Wildfires - 8.1 Million Acres, Canada.
1939 Black Friday Bushfire - 5 Million Acres, Australia.
The Great Fire of 1919 - 5 Million Acres, Canada.
Az 5 legnagyobból 4 hidegebb helyszínen történt. Abból 3 a múlt évszázadban, abból 1, száz évvel ezelőtt.