Zárt ruha és a ruhanyílás/testfelület találkozási pontjainál vietnámi (kínai) balzsam. Fedetlen testfelületre úgyszintén. Ha nincs balzsam, jó az eukaliptusz olaj is.
Printable View
A tegnapi 50 célos, végig esõs íjászversenyrõl jut eszembe, az is jó módszer, hogy amit kint "jó idõben" csinálunk azt nem hagyjuk abba "rossz idõben" sem. Azért tettem idézõjeleket, mert akinek túl szûk a komfortzónája annak
"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van,
Soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"
Íjász körökben az ilyeneket "cukorseggû kempingíjászoknak" is nevezik :)
Csatolmány 6416 Csatolmány 6417
En otthon gyakorlok-keszulok-tesztelek.
Ez a leg biztonsagosabb hely, aztan ha otthon mukodik utana kimegyek valahova az erdobe.
A legutobbi halozsakomat az erkelyen teszteltem:) este kint aludtam a felesegem meg a lanyunkkal az agyban ha ha
nem a mi penztarcankra van tervezve de azert hatha van koztunk titkos milliomos akit erdekel:)
https://www.raymears.com/Bushcraft_C...ith_Ray_Mears/
ray mears expedicio svedorszag eszaki erdeibe, bushcrafttal egybekotott nyaralas.
Kihívtak egy táborhoz, mert elfagyott fûtés és a víz. Kideült, hogy felnõttek és nagyobb gyerekek számára van túlélõ tábor. Amikor odaérkeztem egy helyiségben kuporogtak egy elektromos radiátor mellett. Azzal fogadtak, hogy már nagyon vártak és remélik gyorsan megcsinálom.
Pár óra alatt kiolvasztottam mindent és elindítottam a fûtést. Akkor már felszabadultan beszélgettek velem és mutogatták a felszereléseiket.
Az étkezõben van egy kandalló, de nem gyújtottak be, a vizet meg sem próbálták kiolvasztani.
Egyik srác felszerelésében volt egy drága navigáció, de étkészletet és poharat nem vitt magával.
Nem akarom megbántani a fent említett embereket vagy bárkit innen az oldalról, de szerintem rengeteg az elméleti túlélõ, aki meghalna bolt meg közmûszolgáltatás nélkül.
Szerintem az élet a legjobb gyakorlótér. Meg kell mindent próbálni egyedül megoldani, kitartóan, többször is ha kell.
Újabb lehetõség :)
2017-ben Survivor az RTL Klubon! – Vérbeli túlélõk jelentkezését várják
http://rtl.hu/rtlklub/survivor/itt-a...-tulelo-lennel
Csatolmány 7802Idézet:
Te vagy a nagybetûs TÚLÉLÕ! A Survivort neked találták ki! Neked aztán nem jelentene gondot, ha több hétre magadra maradnál a semmi közepén, de a társaiddal is remekül együtt tudsz dolgozni! A jég hátán is megélnél, így itt az alkalom, hogy jelentkezz a www.rtl.hu/survivor oldalon
kovetkezo hetvegen megint wales-be megyek egy hosszu hetvegere.
ez most kicsit olyan tulelos lesz:) egy magan erdobe megyunk 3-an. kaptunk engedelyt legpuskaval nyulra es mokusra vadaszni. de ami igazan izgalmas lesz az az, hogy csapdaval rokat is foghatunk!
(a fent emlitett allatok mind kartevoknek vannak minositve es irtani valoak)
a rokat azert csapdaval fogjuk mert aki a vadaszpuskat hozta volna az visszamondta a hetveget:(
a legpuska viszont komoly joszag, itt angliaba engedik az erosebb modelleket is mint otthon.
szoval lesz hideg, tabor epites, vadaszat-csapdazas, gyujtogetes es tabori sutogetes. mar nagyon varom!