Hiszen Rozsdiból van nem látszik a színén ? :D
Elég közelrõl láttam Amada lézervágó gépet, és élhajlítót is. ;)
Printable View
Értem-ám a humorodat barátom. De én szállításról, és nem hátizsákos cipelésrõl írtam.
Egyébként 0.5-ös bádogból készítettem, 1 kg körül van a súlya. Még nem végleges a tûzhely, kicsit még faragok rajta.
Sajna itthon a gyártása, forgalmazása sokba lenne. Azért tettem fel a videót, hogy a Kínaiak le tudják ezt az ötletemet is koppintani és occón megtudjam venni az Aliexpressen. :D
Nem akartalak én ironizálni, dehogyis! :)
Éjjel felébredtem a szarvasbõgésre (elkezdõdött), aztán eszembe jutott e kiváló tûzhelyed. Egyébként ez kiváló lehet egy menedék bunker fûtésére is.
A múltkor megtaláltam a szülõi háznál a régi katonai hordozható sátorfûtõ berendezésemet. Ötletes találmány, ha nem ismered, alkalmasint küldök róla fotókat.
Ez egy lekerekített sarkú, fogantyúval ellátott, egy személy által könnyen hordozható téglatest alakú edényszerû képzõdmény, aminek felnyitható teteje van, mint egy kuktának. A tetején szabályozó van a levegõ ellátáshoz, egyúttal a fûtés teljesítményének a szabályozásához. Benne egy kivehetõ, faszén égetésére alkalmas tûztér van. Lényege, hogy beleteszed a faszenet meg valami parazsat, amitõl izzásba jön a faszén, majd a tûzteret beemeled az izzó faszénnel az említett dobozba és oda bezárod. Beszabályozod a fûtés teljesítményét. Végeredményben ez olyan, mint egy nagyra nõtt és szabályozóval ellátott zsebmelegítõ. Jó szén kell hozzá (hasonlóan mint a szenes zsebmelegítõnél), hogy ne füstöljön. Mûködésekor melegítheted rajta a kajádat is, vagy egész éjszakán át melegen tarthatod a teát.
Köszönöm az infót, de kellene kép is róla. (esetleg Emailban)
Jöhetne ám a közösbe is, engem is érdekel!
Ma ez vettem az ikeában túrázáshoz.
2.6-1.2-0.4 literesek.
Egymásba rakható és jól záródó fedele van. Ha felrúgod, nem borul ki az étel. Ajánlom figyelmetekbe!
http://m.ikea.com/hu/hu/catalog/products/art/60312329/
Cikkszám: 603.123.29
Csomag méret és súly
Cikkszám: 603.123.29
1 csomag
Hossz: 16 cm
Átmérõ: 15 cm
Súly: 0.54 kg
Környezet
A termék anyaga újrahasznosítható. Olvasd el lakóhelyed környezetvédelmi elõírásait, és tartsd be a megsemmisítésre vonatkozó szabályokat.
Jó tudni
Méretek: 1 db M16 cm, Ø16 cm (2,6 l), 1 db M12,5 cm, Ø12 cm (1,2 l) és 1 db M9 cm, Ø8,5 cm (0,4 l).
Kezelési útmutató
Nedves ruhával töröld tisztára.
Tiszta ruhával töröld szárazra.
Termékleírás
Acél, Ónozott, Áttetszõ poliészter lakkozás
Csakhogy korrektek legyünk, és nehogy valaki rozsdamentes edényre gondoljon.
Örömmel tudatom, hogy végre elkészült az én lapra szerelhetõ tûzhelyem.
Csatolmány 6347Csatolmány 6348
Csatolmány 6349Csatolmány 6350
Netrõl vett konstrukció, egyedi design, Computer-aided design. :)
Igaz nem lézerrel, hanem plazmával lett kivágva, ezért több utómunkát igényelt a sorjázás miatt.
Ui: engem is elért a forgó képek átka. Remélem még sikerül kijavítanom a határidõ lejárta elõtt.
Nem egy pehelysúlyú. 1,2 kg. Köszönhetõen az 1,5 lemezvastagságnak. Vékonyabbat nem is vállaltak volna a plazmával. Próbadarabnak jó, használom és tesztelem a méretét, használhatóságát. Ha beválik, keresek egy lézer vagy vízzel vágót és vékonyabb lemezbõl készíttetek könnyebbet.
Szerintetek ez használható?
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00130167/
A mérete tökéletes és az ára is!
Ha nem hajszálvékony, akkor biztosan jó. A márkájával nincs gond. :)
A merete: becsomagolva 7 cm magas, szerintem fel liter alatti.
3 eves kortol ajanlott. Szerintem ez tobbet er.
A linkedben említett http://www.mountex.hu/termek/1011285...el_bogre_0_4_l cucchoz hasonlót nálunk a piacon meg az egy euro/100forintos boltok is árulnak. Vékony könnyû, 18/10 CrNi acél. Nekem van kettõ. Darabja tényleg 200 ft volt.
Üdv!
Elkelne egy kis segítség!
Kaptam egy multi-fuel fõzõt. Egyenlõre csak tiszta gázolajjal használtam, de nem igazán mûködött megfelelõen. Kormolt és köpködött nem tudtam elérni az üzemi hõmérsékletett, amin már kékes színû lett volna a lángja. Ezért arra gondoltam, hogy mi lenne ha keverném a gázolajat 50%-ban 95-ös benzinnel, javulna az égés? Valakinek volt már hasonló tapasztalata ilyen fõzõvel? Megpróbálok feltölteni képet is, hogy könnyebben be lehessen azonosítani.
Hogy tudok képet csatolni?
"Edény"csanak/kuksa kinek mi teccik, a nagy az kõris a kicsi meggyfa.
Csatolmány 7177Csatolmány 7178
Bocs a nagy képméretért, majd idõvel leszedem.
Sziasztok!
Egy ilyenre tettem szert:
https://drive.google.com/open?id=0Bx...nBfREx4VjdKbGs
Most jön a megtisztítása (kicsit rozsdás)
Nekem is van, és ha jól látom ez is az orosz, és nem svéd változat.
Nagyon szeretem, bár lelke van mint minden benzinfõzõnek, így nem árt ha a lelkét nem
élesben ismered meg. Egy feltöltésnyi benzinnel kb 45 percet megy ez pont elég egy három adagos pásztortarhonya elkészítéséhez, az 1,6 literes Tatonka edényemben.
Próbáltam sima benzinnel, de felejtõs, mert erõsen kormol. Tiszta gyógyszertári benzinnel szép a lángja, egyenletes a mûködése, de a köcsög gyógyszertáros nem ad belõle literes kiszerelést. Illetve benzines folt tisztítóval is jól megy, talán ott a legdurvább a hangja...... ha tudnék szerezni kerozint azzal még rápróbálnék
Ivánék biztosan arra is specifikálták.
sebbenzin -elvileg- nagyobb kiszerelésben is hozzáférhetõ...
nekem is adtak literest, de aszkorbinsavból már jártam úgy h egyik patikus simán adott 100 grammot, a másik meg azt mondta, hogy max 20, szóval...
amúgy a foltbenzin szerintem olcsóbb kell hogy legyen, a csomagolása is praktikusabb, barkácsboltban vettem egyszer azt hiszem
https://www.youtube.com/watch?v=f8ubMb9ze-k
Olcsó,kompakt,hatékony...és használható!
Csodálkozom hogy nem egy piacos kis bográccsal kommandózol. :-D
ha jól követtem az eseményeket, ez egy viszonylag hosszú fejlesztés útján kialakult rendszer!
http://www.origo.hu/tafelspicc/teszt...k-tesztje.html
https://www.youtube.com/watch?v=sMP2MDSaqP0
http://www.hotpack.hu/
Nektek mi a véleményetek az önmelegtó ételekrõl?
Én egyszer ettem az pocsék volt, inkább melegítenék ehetõre mécsessel egy fõzõkonzervet.
Esetleg tapasztalat van-e ezek általános ízérõl, mert eddig nem sok jót olvastam.
Én az amcsi MRE-t próbáltam, mocskos egy valami PVC ízû az összes. Az orosz fejadag viszont nagyon jó és bõséges 1 napi adag 3 napra is bõven elég. Szerintem egyszerûbb összerakni egy saját fejadagot az olcsóbb és jobban is megfelel a saját ízlésednek.
A francia MRE egész kellemes, csak nagyrészt konzerv.
Amerikai mint írták, rettenet, a hideg égövi(fehér) még rosszabb...
Tényleg érdemesebb összeállítani magadnak, így jó eséllyel olyan lesz benne, amit meg is eszel, és szereted.
Sziasztok,
Egyreszt szerintem a szavatossagi idejehez kepest (!) kifejezetten jo izu az amerikai MRE.
Masreszt aminek ilyen a szavatossagi ideje, azt inkabb csak olyankor eszek, ha muszaly, szoval nem tul lelkesen forgatom a keszletet.
Osszefoglalva: szerintem alapvetoen meretfuggo a dolog, 1 adag meleg etelnek a legjobb az MRE, tobb adagnak viszont jobb egy kis melegito (pl. ESBIT) es par "hagyomanyos" konzerv, a nagyon profiknak sajat keszitesu "konzerv". Sajnos ott meg nem tartok, hogy az MRE minosegenek 1%-t elerjem.
Es raadasul (foleg jobb idoben) nem is olyan nagyon fontos, hogy meleg legyen az etel.
Bel
bel
Biztos jó dolog vészhelyzetben mûanyagon élni? Néhány hónap után szépen kihullanak tõle a fogak ha csak ezt eszed.
Szia,
"Néhány hónap után"
Bocs, ugy tunik felreertheto voltam. Nem nehany honapra gondoltam, hanem 1-2 etkezesre az MRE kapcsan!
Picit reszletesebben kifejtve, hogy mit tartok optimalisnak veszhelyzeti etkezeskent:
1 meleg etkezes (vagyis kb 1 nap idotartam, mozgasban): MRE.
Nehany meleg etkezes (tehat par nap, mozgasban): felkesz konzerv jellegu etelek, akar globus solett, akar sajat keszitesu hasonlo (gyorsan es egyszeruen megfozheto, hosszu szavatossagi ideju) etelek. Hozza egy ESBIT vagy hasonlo kicsi es konnyu (de tobbszor hasznalhato) melegito, es evoeszkoz.
A fentiek kiegeszitve azzal, hogy ha nincs nagyon hideg, akkor nem kell mindenaron meleg etel egy par napos idotartamra. Ennyi idore (a vizen kivul) a munkakepesseget fenntarto kaloria a lenyeg, tehat nem kell, hogy hetkoznapi ertelemben vett egeszseges, valtozatos, teljes erteku legyen a taplalek, de mindenkeppen kaloriadus legyen.
Hosszu tavra (hetek, vagy meg tobb, otthon): a fo taplalek szarazteszta es rizs fozve, kiegeszitve konzervekkel, cukorral, mezzel, keksszel, aszalt gyumolcsokkel, fustolt husokkal. Ekkor fontos az off-grid fozes, aminek 2 tovabbi feltetele van: energia es viz.
Ez utobbi vegyileg nem szennyezett viz, mivel fozesrol van szo, ugyis elpusztulnak a bakteriumok 10 perc alatt, tehat arra nem kell figyelni.
Az energia lehet palackos gaz (ha nem tobb honaprol van szo, akkor eleg 1 palack) megfelelo tuzhelyel (pl. gazzsamoly), vagy fa ennek megfelelo tuzhellyel (pl. sparhert) ami kemenybe van bekotve. Ez utobbi teljes erteku futes is, a (kemenybe kotetlen) gaz azonban nagyon korlatozottan hasznalhato csak futesre (ejszaka szoba sem johet!, folyamatos figyelem kell a hasznalata kozben: sarga lang eseten azonnal szelloztetni, mindenkeppen az a'gynal lejjebbi szinten legyen a lang, vagyis soha ne keruljon a fej alacsonyabbra, mint a kek szinu lang).
Ekkora idotartamra mar szamit a kiegyensulyozott es egeszseges etkezes is.
Ami a fenti felsorolasbol kimaradt: otthon az elso 1-2 napban a huto tartalmat kell megenni/megfozni, a kovetkezo 1-2 napban a melyhuto tartalmat kell megfozni, es csak ezek utan nyulni az aramszunet eseten is eltarthato keszletekhez.
Bel
Tud valaki gázfőzőt vagy rezsót, ami patronnal és PB palackkal is működtethető, vagy könnyen átalakítható?
Elég sok működik palackról is,csak nem mindig írják oda egyértelműen.A képeken esetleg lehet látni a PB csatlakozót.https://www.emag.hu/happy-home-kempi.../pd/DL3TJPMBM/
Új szerzeményem egy trangia főzőszett, idei kempingszezonra vásároltam, most már kicsit "komolyabb" ételekkel is tervezek, nem csak a zacsis műkajákkal. Gázégőt vettem bele (kínai, aliexpress), sajnos még nem jött meg csak az edényszett, az viszont pikk-pakk megérkezett a svédektől DHL-el. Ha lesz tapasztalatom megírom, én a teflonos edészszettel vettem meg a kisebb méretű készletet (27-6-UL).
Sok jót olvastam róla és több ismerős is használ ilyet, ezért is vágtam bele. Végül úgy döntöttem, hogy nem a kínai másolatok közül vásárolok, hanem beinvesztálom a pénzt és megveszem az "eredeti" terméket, az égőnél viszont akkora az árdifferencia és a tapasztalat is azt mutatta, hogy jobb a kínai, hogy abból az olcsót vettem meg. Bízom a tapasztalatokban :)
Tudtok valami jó és megfizethető konyhai webshopot? Most ismerkedem a sütés-főzéssel, és beruháznék néhány kezdő eszközre. De annyi honlap van...
Én ugyan utálok főzni szóval lehet nem nekem kellene tanácsot adni de kb. csak egy wokom van mert abban bármit el lehet késziteni nagyjából ha nem sütőben sütni akarsz. Akár sparban is találhatsz, pár ezer forint, persze erre lehet mondani hogy az valószinüleg nem "igazi wok" de igazából az a lényeg, hogy egy wok-szerű edényben részemről nagyjából bármit ami eszembe jut meg lehet főzni/sütni, olajon vagy vizben. (Mármint valószinüsitem otthonra kellene, nem útközben vagy ilyesmi. Akkor nem játszik.)