Így igaz és ha van egy kaszafenõd, akkor a reszelés után párszor lefened a balta meg a machete élét és több, mint jó...!
Az itthoni késeinket egyszerû, olcsó vizes kõvel és kerámiarúddal élezem.
Printable View
Így igaz és ha van egy kaszafenõd, akkor a reszelés után párszor lefened a balta meg a machete élét és több, mint jó...!
Az itthoni késeinket egyszerû, olcsó vizes kõvel és kerámiarúddal élezem.
Inkább vegyél egy fallkniven DC4-est, nekem bejött :thumbup
ma voltam a mountexben és akcióban árulnak MORA kést szikravetõvel együtt 6990.- ért. nem tudom mennyire jó ár de nekem annak tûnt.
Szerintem ez.
860-as Mora.
Mikor beharangozták, gondolkodtam rajta, de most szokás szerint túlárazták.
Ennyi pénzbõl bõven kijön külön-külön és a ferrocérium rúd is vastagabb, nem olyan kis filigrán, mint itt.
Ezt vettem.
http://www.youtube.com/watch?v=QCptntlYyEQ
:)
Csatolmány 492Csatolmány 493
Szlovák Oetker instant tejberízs
Ne vedd meg sehol. Másfél deci forró vízbe bele a cuccot, kever 10 percet pihen, egyél.
Ígér rizst, cukrot, tejport, aszalt gyümölcsöt. Valójában vanília ízû csirizben félig fõtt rizsszemek, aszalvány nyomokban és sok aroma.
Nem tudom hogy hova írhatnám ezt mert ugye mehetne akár kés topicba is de inkább ide illik az ösztöneim szerint :D .
A benzitkutas bácsi segítségével jutottam hozzá egy Gerber késhez (tõrhöz nem tudom) mely a csodás Bear Grylls neve alatt fut .. :D
És nemsokára bejutok egy military boltba is tehát asszem a szép kis pénzecskémnek vége ...:D
Szerintem az elmúlt félévben egyszer sem jöttem haza vásárlásból extra cucc nélkül. Korábban nem vásároltam sem konzervet, sem tartós kaját, sem porított-adalékozott árut, így most a készletépítés során próbálom ki a felhozatalt. Mit mondjak, komoly kompromisszumkészség kell hozzá. Ha veszek valamit, pár napon belül elfogyasztom - néha kidobom, ha olyan -, és csak annak a vásárlását folytatom, amit ehetõnek ítéltem. Nekem eddig leginkább a tonhalkonzerv vált be.
Elhagytam a zsebkésem, úgyhogy vettem a MOL kúton kb 3000-ért egy Bear Grylls Mini Compactot.
Tényleg mini, képen sokkal nagyobbnak tûnik, összecsukva kb 10 centi az egész, a penge hossza 8cm körül van, úgyhogy még legális(ha olyan kedve van a csendõröknek) és borotvaéles. A markolat gagyi mûanyag, nem tûnik túl strapabírónak, mondjuk nem is nagyon fogom használni.
Ami nem tetszik, hogy nincs rajta klipsz, félek ezt is elhagyom :D
Egy jó tanács, nézéték meg vagy kérdezzétek meg az eladótól hogy a penge meddig fut a markolatban, mert az ilyen kis okoskodások mint amilyenek a tárolórekeszes rambo kések is a markolatban lévõ penge hosszt rövidítik le ezáltal könnyebben tönkre megy a kés hosszú távon.
A. L. Ias
Vették már el 10cm-es pengehosszúságú késemet, nem nevettem :mad: Azóta inkább nem kockáztatok.
A. L. Ias csak arra utalt, hogy véletlenül 8 mm-t írtál 8 cm helyett. :)
:duhos: Figyelmetlen vagyok!
Elnézést a félreértésért. Az OFF miatt direkt kiszürkítve írtam.
A 860-as "half tang" pengés. Így a penge beágyazottságát nem csökkenti, csak a markolat merevségét. Ami szintén károsan hat az élettartamra, de nem annyira. A mérete miatt, ez egy "másodlagos" munkakés, nem ezzel végeznék komoly erõmunkát, csak finomabbakat.
Nem is tudom készít-e a MORA "full tang" kést.
Asszem nem, van egy haromnegyedes heavy duty-m toluk, mult heten bogracsoztunk, s mindent azzal csinaltam faugyileg, direkt nyuztam, kinoztam, ronkhasogatas, favagas, bokrot vagtam ki vele, ami a csovon kifer. Birta. Persze ez csak egy vadasz/horgaszkes. 32 fontert jo. Szvsz.
Nekem is van, még régebben vettem. Ennél az élezõnél az egyik oldalon kiszélesítettem a mûanyagot, hogy vastagabb kések, sõt a Fiskars fejszék is elférjenek benne.Az élezést sok minden befolyásolja, pl a Fiskars fejszét elég volt egyszer áthúzni és borotvaéles lett, míg lágyabb rozsdamentes anyagú késeknél ez nem feltétlenül lesz így keményebb kések jobban élezhetõk. Másik dolog az hogy az olyan eszközök amelyeket kézzel lettek fenve, nem biztos hogy jó szögben van az él kialakítva. Ezzel az eszközzel ideális szögben lehet az élszöget kialakítani. Ha a fenés nem eredményes, akkor elõfordul hogy a penge élszöge tompább az élezõénél, és elõször csak a két szélét kezdi forgácsolni.
Ezt praktikusan egy órás lupéval lehet megszemlélni. Kellõen erõs fénynél megnézzük az élt, többnyire látható hogy az élezõ hol forgácsol.
Az élezés végén érdemes acéllal lehúzni az élt, ha van otthon jó minõségû acél,anélkül egy másik kés hátával. erõt nem szabad kifejteni, csak simogatás-jelleggel.
Legutóbbi szerzeményem egy http://www.hidegfem.eu/images/termek...%2001mb366.jpg
Böker Magnum Fire Dept egykezes, szerintem minden autóban lennie kellene, mert egy mozdulattal elvágható vele a biztonsági öv, és az üvegtörõvel kitörhetõ az üveg. Vízbe esett autónál sokan nem tudnak kiszabadulni az autóból, mert nem tudják kitörni az üveget, az ajtó pedig csak akkor nyitható ha már a nyomás kiegyenlítõdött. Azonban peches esetben olyankorra elfogyott az oxigén.
Azokban valóban nincs nyéltüske , de a markolat alu, abban jó húsz milliméter hosszú a penge folytatása, plusz egy hatos csap nyúlik át az üregbe és egy hatos anyával van rögzítve-legalábbis az enyémben. Hacsak nem kap extrém terhelést, jó darabig használható. Persze nem autókarosszéria bontásra való.
Na, megjött végre a tomahawkom.
Unter Curlery M48 Tactical Tomahawk
A nyél nem tûnik túl strapabírónak, mûanyagos hatása van. A penge borotvaéles, a hegyes vége nem az. Egy pár faágat vagdaltam szét vele, karvastagságúval már meg kellett birkózni, plusz a hegyes végével egy téglát vertem szét különösebb erõfeszítés nélkül, a fémen karcoláson kívül nincs más felületi sérülés. Természetesen ez elsõsorban önvédelmi eszköz, tehát nem fát vágni és falat bontani kell vele :) Hosszabb és nehezebb mint számítottam, némi gyakorlás és biztos kéz kell hozzá, hogy az ember ne verje fejen/karon magát az egyik végével, miközben hadonászik.Van hozzá egy patentos tok, ami elég gyenge minõségû, a varrás a tetején már szétfoszlott és az egyik patent mozog. Hiányolok róla egy csuklópántot, de a nyél végén van egy lyuk erre a célra, úgyhogy majd rakok bele egyet.
Összességében megérte az árát, shippinggel együtt sem volt 10k HUF. Többet nem adnék érte, SOG Tactical Tomahawk és ColdSteel Trench Hawk között vaciláltam még, viszont a SOG indokolatlanul drága (19k) és inkább szerszám, mint fegyver, a ColdSteel pedig nem szállít Magyarországra.
Ha otthon leszek megnézem melyik eladó, igen, Made in China ez is. A shipping 2000 HUF körül volt.
Ma jött meg a nagy Alice packom.
Eredeti USA cucc, s bár már kiment a rendszerbõl, használható. Eddig is volt hátizsákom, de ebben minden elfér:
http://www.youtube.com/watch?v=_D_IDCKV5IM
Vettem egy zarhato, aluminium taskat loszert tarolni, par aprosagot egeszsegugyi csomagba, meg egy francia MRE-t, a 8-ast.
Tegnap éjjel szétnéztem a webshopok között és meglepve tapasztaltam, hogy a www.nomadsport.eu 50%-os leértékelést tart. Bementem venni pár apróságot, ami persze nem volt készleten, így kénytelen voltam kárpótolni magam ezzel. Azt hiszem ma jó napom van! :)
Néztem ezt az akciót, lehet veszek egy ilyen hagyományos háromszögletû kétszemélyes sátrat. Ezekkel a most divatos iglukkal az a bajom, ha elöregszenek a rúdjai, akkor kuka.
Rég gondolkodom egy ilyen sátron, mert egy nagy fóliát vagy ponyvát rátéve használható menedék lehet.
Húha, ahogy nézem, nagyon pörög ez az akció, már levettek termékeket a webáruházból: gondolom elfogyott...
Vettem ma 15 majkremet, 100 soretet, meg nemi kotszert.
Sikerult vennem 5 us army mre-t 32 fontert az e-bayen! Yesss! Par napja figyeltem az aukciot, s az utolso 20 masodpercben licitaltam bele, a tobbiek nagy banatara.
Ma jött meg: RADIO-TONE RT-SRC1
(rádióvezérlõ modul, átjátszóhoz)
Ma hozta a postas: a mellenyem korongozni, francia 8-as mre, meg par torlokendo az autos elsosegelycsomagomba: Csatolmány 515
Voltam ma a Decathlonba, vettem egy iránytût, egy horog készletet és egy horgász zsinórt. Így már majdnem teljes a bobom, már csak pár dolog hiányzik. Jó kis cuccok vannak abban az áruházban, érdemes elnézni.