Sávokban jön az áldás. Délután 5kor a szomszéd faluban is volt jég, vihar, itt 5-6km-re arrébb semmi.
Printable View
Sávokban jön az áldás. Délután 5kor a szomszéd faluban is volt jég, vihar, itt 5-6km-re arrébb semmi.
A "Kajun Navy" 1300 embert és 800-900 csónakot küld a hurrikán-területekre. Idén már van kutyás kereső egységük is. Harwey hurrikán alatt 35.000 mentést vittek végbe.
http://www.foxnews.com/us/2018/09/12...e-to-help.html
*Ez a Kajun Navy olyan milícia féleség, csak nem puskákkal, hanem csónakokkal :) Civil szervezet, terepszínű ruhában, mennek segíteni. Életmentés, homokzsákpakolás, ételosztás, stb.
Japán
https://www.youtube.com/watch?v=pquieEBfgA4
Másik videó, szintén Japánból
https://www.facebook.com/neide.lopes...3MTI0NTUzNzI0/
Tornádó volt Luxemburgban
"Tizennégyre emelkedett a Luxemburg délnyugati részére pénteken lecsapó viharos forgószél sérültjeinek a száma, közülük két ember állapota súlyos."
https://www.hirado.hu/kulfold/cikk/2...ltjeinek-szama
https://hvg.hu/vilag/20190810_Tornado_volt_Luxemburgban
Jön a hurrikán Floridába, úgy néz ki hogy vagy 30 éve nem volt olyan durva mint amilyen most lesz. :hogymi: A kormány azt mondja hogy jobb ha az emberek felhalmozzák az élelmet és egyéb dolgokat, hogy legyen nekik több hétre minden.
Most van a hírekben, hogy a Floridához közelgő hurrikánt 5-ös erősségűre kategorizálták.
https://wrightsimpactwindowanddoor.c...ricane-cat.png
Ez kemény lesz. :hogymi:
Brutális tájfun érte el Japán partjait. Az ég lila színűvé változott tőle.
https://www.abc.net.au/news/2019-10-...japan/11596984
https://mothership.sg/2019/10/japan-...hagibis-skies/
https://www.worldofbuzz.com/japans-s...on-approaches/
Közben ilyen is van.
"A CIARA A LEGERŐSEBB VIHAR A TÉRSÉGBEN 2013 ÓTA, ÓRÁNKÉNTI 130 KILOMÉTERES SZÉLLÖKÉSEK IS KÍSÉRHETIK."
https://index.hu/belfold/2020/02/09/...a_vihar_ciklon
Ez már elvileg hurrikán besorolásba esik. 74 mérföld/órától hurrikán, 130 km/óra viszont 81 mérföld/óra.
"FONTOS, HOGY KÉSZÜLJÜNK FEL ÉS TUDATOSAN VÉDEKEZZÜNK AZ ERŐS SZÉLLÖKÉSEK ELLEN:
zárjuk be a nyílászárókat,
vigyünk be a házba minden olyan tárgyat, amelyet a szél felkaphat,
áramtalanítsuk az elektromos berendezéseket,
készüljünk fel egy esetleges áramszünetre,
ne hagyjuk felügyelet nélkül a gyerekeket és a betegeket,
valamint ha tehetjük, ne menjünk ki a szabadba.
Ha mégis a szabad ég alatt ér minket a szélvihar, viselkedjünk nyugodtan és körültekintően: keressünk védett, stabil helyet (épületeket és aluljárókat), kerüljük a fákat, védjük a szemünket, az erős széllökések ellen pedig oszlopba vagy kerítésbe kapaszkodjunk. A kisgyerekeket fokozottan védjük a széltől. Hagyjuk el járművünket, mert bentről csak korlátozottan érzékelhetők a fenyegető veszélyek (például egy fa dőlése). Ne közelítsük meg se a leszakadt vezetékeket, se az állatokat, mert a viharban viselkedésük kiszámíthatatlanná válhat."
Ja, hogy készüljünk fel? Eddig nem azt mondta a sajtó hogy aki felkészül az paranoiás hülye? Érdekes...
2 heten belul a masodik vihar ert veget tegnap este.
eloszor jott vihar ciara, delrol jott es waleskozepen eszaki iranyba vonult vegeig anglian egesz az eszak keleti partvidekig
https://www.youtube.com/watch?v=8CyZVFB4Sco
aztan 2 napja csapott le dennis (a komisz) kb ugyanazon az utvonalon de nem ment annyira eszakra. dennis meg roszabb volt mint ciara, tobb esovel es rengeteg aradassal.
nekunk szerencsenk volt de rengetegen vannak most szorult helyzetben.
https://www.youtube.com/watch?v=zNQgSUsmIlA