-
Áradás lesz!
Már most mondom, hogyha az országos média majd errõl is hallgatna, hogy józan paraszti logikával kikövetkeztethetõ egy ilyen késõi heves hózápor után, hogy az Ukrajnából és a Kárpátokból majdan meginduló olvadás árvizeket fog okozni! De, csak azért, mert mi olyan baromira fel vagyunk mindig készülve! Tehát aki okos, az már most elkezd készülõdni egyénileg, mert a Kormányba bele lehet sz***ni!
Homokzsákok, fertõtlenítõszerek, gumicsizma, palackozott víz, tartós élelmiszer, hordozható fõzõ-, fûtõ- és világítóeszközök valamint meleg ruha és gyapjútakaró alapkövetelmény! Ladik opciós. Aztán ne mondd, hogy nem szóltam!
-
Jobb ha mindenki magától is készül, mert a kormány nem igazán sieti el. Hiába van minden tavasszal árvíz, még egy fél szó se esett arról, hogy a kormány már töltené a homokzsákokat. Pedig nem ártana, mert sok volt a hó, gyorsan olvad/olvadt, úgyhogy valószínûleg idén is baj lesz a megáradt folyókkal.
-
Azert az aradas egy fokkal jobb mint a cunami. Erre senki sem keszult...
Utolag persze le lehet vonni a megfelelo konzekvenciakat. :)
-
Nekünk az áradás a magyar cunami. Épp elég kárt csinál az is minden évben. Mondjuk pont ezt nem értem. Minden évben jön a gebasz és sem az emberek, sem a Kormány nem tanul belõle és vonja le a konzekvenciát. Ennyire zombik lennénk már?
-
Gondolom a kormány arra játszik, hogy inkább nem készül fel és ha véletlenül mégse lenne áradás, akkor megtakarított egy csomó pénzt. Ha meg mégis elönti az árvíz az ország egy részét, akkor majd eljátsszák a megmentõt, pózolnak a politikusok ásóval a kézben a kamerák elõtt. Ebbõl is mindig hasznot húznak. Az biztos, hogy a budai villájukig nem megy fel a víz.
-
Ez is igaz! Az embereket viszont nem értem. Ahogy Bruce Willis mondta a Drágán add az életed második részében: Kétszer ugyanabba a szarba lépni?!
Ezt arra értem, hogyha tavaly rábaszarintottam, akkor idén csak felkészülök, nem?
-
Az a baj az árvízzel, hogy egyénileg felkészülni a védekezésre lehetetlen. A védekezés mindigis közösségi szinten, szakemberek bevonásával történt, akkor volt sikeres. A menekülésre viszont fel lehet készülni, és kell is. Mivel a kormány átszervezte a vízállás elõrejelzést, ezért itt sem számíthatunk naprakész, hiteles, elõrejelzésre, vagy riasztásra. A fémtolvajok folyamatosan rongálják a védmûveket, zsilipeket.
Azt gondolom, egy BOB-al, egy felfújható gumicsónakkal, az értékek idõben történõ elszállításával fel lehet készülni az árvízveszélyes területeken.
-
Persze nem is arra gondoltam, hogy valaki egymaga megváltja a világot. De, ha olyan területen él, ahol ez évrõl-évre problémát okoz, akkor miért kell megvárnia, amíg reggel kisétál a konyhába és a tükörponty ráköszön a derékig érõ vízbõl? Már most el lehetne kezdeni erõsíteni a kerítést, tölteni a homokzsákokat és körberakni a házat, odakészíteni valamit az ajtó mellé/mögé, ami az ajtót erõsítheti vagy teheti jobban vízállóvá. Az olyan dolgokat, amiket nem szeretnénk, hogy elázzon, de nem használjuk mindennap, azt meg fellehet hordani a padlásra, stb. Apró, de fontos dolgok, amihez nem kell az egész falu.
A második bekezdésedet csak ismételni tudnám. :thumbup
-
A tiszai árvizek (a 70-es és a 2000 és 2001.éviek) nagy tanulsága volt számomra, hogy az emberi hülyeség végtelen. Mikor 70-ben a folyó elvitte a házakat, egyszer-egyszer megkérdezték a kárvallottakat: - Miért építkeztek ártérre? - Há' me' oda nem kigyünni a víz! Meg ott volot ócsó a házhely! (Naná!!!:)
Aztán az újjáépítés hol történt? Pontosan ugyanott! Állami segítségggel, pénzen. És késõbb a házakat ugyanonnan a helyrõl vitte el a víz, megint!
-
"Az emberek a véreshurkát is szeretik. Az emberek hülyék!" - Bill Murray, Idétlen idõkig.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség." - Albert Einstein.
Persze kivételek mindig akadnak. Õk úgy hívják magukat, hogy prepperek.