Oldala 182 of 183 ElsõElsõ ... 82132172180181182183 UtolsóUtolsó
Eredmény 1,811 to 1,820 of 1822

Topic: Tulelo blogja

  1. #1811
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,797
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Leellenzőriztem mindent. A külsőt áttapogattam, áttöröltem nedves papirtörlővel, hogy ne legyen benne semmi. Tiszta. Aztán a kerékvázra duckt-tape, hogy ott is biztonságos legyen a dolog. Az is pipa. Szappanos viz a külsőre, hogy jobban rácsússzon a vázra. Oké. Kis hintőpor a belsőre, mert a profik úgy csinálják. Jobban igazodik a külsőbe, az is segit a feltételnél. Minden rendben, mindent úgy csinálok ahogy a videókban csinálják a profik.

    Megrendeltem, itt a 2 új belső, meg a szerszámok is. Nagyon jó. Elkezdem feltenni, szuper. Kezd alakulni, NAGYON óvatos vagyok. Beteg vagyok, fáj mindenem, ki vagyok dögölve, de mindjárt kész. Az utolsó simitások, exra óvatosság. Aztán "Szzzzzz..." . És megint ugyanaz. Megint odacsipődött és megint leeresztett.





    Frissités... 3. bent van, abroncs rajta. van kb. 25 centi amit képtelen vagyok ráhúzni. Félek a szerszámokat használni, mert elég egy mozdulat és ennek a guminak is annyi lesz.

  2. #1812
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,797
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    1 Not allowed!
    Hát ez borzalmas volt... Egyelőre úgy tűnik hogy sikerült, de még várok. Felfújtam a kereket, sziszegést nem hallok. A kerék-kanál izét a másik irányból használtam, tehát nem befelé, hanem kifelé hajlattal. És kézzel feszitettem rá az abroncsot a kerékvázra...

  3. #1813
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,797
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    4 Not allowed!
    Mentem egy kört a városban. Kitartott a kerék. Legalább ennyivel kevesebb a gondom. :-)

  4. #1814
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,797
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    3 Not allowed!
    Ma bevásároltam. Gondoltam elugrok a postára, de aztán rájöttem hogy szombat van, akkor meg korábban zár és azt már lekéstem. Úgyhogy irány a bolt. Az asszony biciklijével mentem, mert annak van utánfutója. Nem siettem, mert takarékoskodni akartam az akkuval, bár fel volt töltve teljesen, gondoltam hogy ha sok dolgot veszek akkor gyorsan lemegy majd az ereje.

    És vetem sok mindent.

    10 kiló csirkecomb
    1 kiló sonka
    24 tésztakonzerv
    24 üveges tésztaszósz
    2 kiló krumpli
    1 kiló virsli
    2 kiló szalámi

    Kb. 50 kiló volt összesen.

    A bicikli birta, bár néha kicsit berángatott. Mire hazaértem az 5 vonalból 1 maradt, pedig végig tekertem, nem csak a "gázt" húztam. Csoda az is hogy nem tört össze egy üveg sem.

    Ez jó sok étel, de a legtöbbje le volt árazva, úgyhogy vagy 20 dollárt szerintem biztosan megspóroltam vele. 94 dollárt fizettem.

    Banánt jó lett volna még venni, de sietnem kellett a húsok miatt, meg már annyi holmit vettem hogy a hátizsákomban és az utánfutón nem tudtam hol helyet találni már ezeknek sem.

  5. #1815
    Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Hozzászólások
    736
    Thumbs Up
    Received: 68
    Given: 92

    0 Not allowed!
    AZt tudod, hogy csak kicsike levegő kell bele, és akkor körbepattogtatni a gumit, hogy igazodjon? nekem még sosem csípődött be.

  6. #1816
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,797
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Tudom, midnent úgy csináltam ahogy kellett. Rakás profi meg félprofi videót megnéztem, de mégis sikerült 2 gumit becsipnem. A harmadik összejött szerencsére.

    Kérdeztem a bringás céget, ők mondták hogy ők nem ajánlanak belső gumit, hanem vegyem meg az övéket. Ja, az nem 15 dollár volt hanem 60... Tehát igy, 45 dollárból kicseréltem, de ha 3 60-ast kellett volna vennem, plusz a 60-asnál még küldön postaköltséget is, akkor 220 dollár alatt nem úsztam volna meg.

  7. #1817
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,797
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    2 Not allowed!
    Ide is bedobom a videóm, mert lehet az időjárás topicban elkallódna.


    Árad a katasztrófahelyzet, jég, vihar 2026

    Néhány héttel ezelőt elég kemény katasztrófahelyzet volt megint. Egy részt jég, más részt eső, hirtelen olvadt a hó is. A videóban megmutatom hogy mi lett ezeknek az eredménye.

    Ha tetszett a videó, nyomj egy like-ot, és iratkozz fel, hogy ne maradj le a következő vlogról!

    https://www.youtube.com/watch?v=kEM1fSn-lE4


  8. #1818
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,797
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Támadó a kosárpályán, őrült a buszon

    Csak két kosárpályás régi történet, meg egy buszos sztori. "rossz emberek vannak"

    https://www.youtube.com/watch?v=NEZIJZqrJvs



  9. #1819
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,797
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Megint beköltözött a kigyónk. Hiába tettem oda deszkát amikor hűtőt cseréltünk, simán átmássza.

    A macskák egy ideje figyelik a hűtőt, szóval annyira nem lepett meg.

    Tegnap elmostam egy tányért, odatettem az elsosottak közé, erre fura hangot hallottam. Valami zizegést. Felemeltem a tányért, visszatettem, erre megint zihegés. Odanéztem, és ott volt a kigyó farka, épp átmászás közben.

    Kicsit megijesztettem a tányérral.

    Ilyen hangot adnak ki:



  10. #1820
    Member lewy77's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2016
    Hozzászólások
    97
    Thumbs Up
    Received: 102
    Given: 1

    1 Not allowed!
    Az a kígyó nem fog onnan elmenni, az az ő vadász- és élőterülete. Hacsak meg nem fogod és elviszed messzebbre.
    Pár éve nekem is volt egy kis siklókígyó az udvaron (80 cm). Egyszer megláttam amint egy "egyirányú" helyről jött volna ki. Kb 2 órán át türelmesen játszottunk, míg elő mert bújni. Két méterrről figyelgettük egymást, igen jól lát. Mikor kimerészkedett rányomtam a "nyakára" egy lécet, rátekeredett, beleemeltem egy nagyobb műanyag hordóba és kivittem a határra egy vizes élőhelyre.
    Másik esetem. Városvégi házban dolgoztam újgazdagéknál, a telken erdőcske, tavacska. Csak a 12 év körüli gyerek volt otthon. Nagy sikítást hallok...mentem megnézni mi baj van. Egy kígyó bement a garázsba és bebújt a dobozok mögé. (onnan bemehetett volna a lakásba) Megtaláltam, szerencsére pont az a vége látszott ki amelyik nem harap. Láttam én a Discovery-n hogy fogják meg. Megfogtam, kihúztam, felemeltem és tényleg úgy kell. Bő 1 méteres sikló volt, jól fel kellett emeljem. Átdobtam a kerítésen, hogy a gyerek megnyugodjon, persze bizos majd visszament.
    Még volt egy találkozásom "szemtől-szemben". Cseresznyeszedés közben kb egy méterről az ágvégről rámnézett agy gyönyörű élénkzöld kis félméteres sikló. Otthagytam, majd visszamentem később mikor már elment.
    Ezek nem mérges kígyók, de a harapásuk elfertőzhet. Magyarországon ritkán lehet viperával találkozni, aminek veszélyes a marása.

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •