Oldala 40 of 40 ElsõElsõ ... 30383940
Eredmény 391 to 397 of 397

Topic: Rendőrségi visszaélések, bűncselekmények, jogsértések

  1. #391
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,798
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    A rendőr nem talált bizonyitékot, de sebaj, csinált AI-val.

    De csak egy esetben... ja, nem egy csomó esetben. Annyi esetben hogy már sokaknak szemet szúrt a dolog és muszáj volt ellene eljárást inditani.

    "the officer is alleged to have used AI to “create evidential material in a number of cases”.
    Nem csak vizsgálat, hanem valódi nyomozás folyik.

    Letartóztatás még nem volt, de lehet hogy lesz ha véget ér a nyomozás. (Vagy őt is futni hagyják majd valami kis büntetéssel?)

    https://www.independent.co.uk/news/u...-b2995126.html

  2. #392
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,798
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    MISSISSIPPI: - Ha jól értelmezem szülők loptak egy boltból a gyerekkel, aztán beszálltak a kocsiba hogy elhajtsanak. A rendőrök szokás szerint elé álltak, aztán arrébb léptek, majd az "ez majdnem elgázolt" indokkal szitává lőtték az autót. A rendőrök sikeresen agyon is lőtték az 1 éves babát. Ugyan megtehették volna hogy felirják a rendszámot, aztán a Walmart biztonsági kamerái alapján kiadják a körözést, de inkább igy oldották meg a dolgot. Vajon mit lophattak? Pelenkát? Bébi ételt?

    Mindenesetre most elérték hogy az egész környék erről beszéljen és elég rosszul néz ki a rendőrség.

    És az autó UTÁN lőttek, tehát nem hinném hogy túl igazolt lett volna akkor kilyuggatni amikor már nem jelentett veszélyt senkire. Nem mintha logikus lett volna olyan autóra lövöldözni amiben tudták hogy egy csecsemő is van.

    Idióta szülők, és legalább annyire ostoba rendőrök. És egy ártatlan akinek az életébe került az hogy senki nem gondokodott...

    https://www.fox13memphis.com/news/sh...83feef569.html




  3. #393
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,798
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Legyen egy magyar hir is:

    "A videón az látszik, hogy a földön fekvő, bilincselt férfit az intézkedés közben bántalmazzák, megütik, megrúgják."

    https://rtl.hu/hirado/2026/06/14/vid...o-sofort-budan

    https://www.facebook.com/watch/?v=1400128268760474

  4. #394
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,798
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Ez is bűzlik.

    MICHIGAN: Elvileg menekült a rendőrség elől ez a veterán. Miért? Senki sem tudja. Drogról, alkoholról semmi hir. Aztán felboritották a járművét. Erre a rendőrök fegyverrel odamentek és szanaszét lőtték a kocsit. Látszik hogy utána lőttek rá, nem közben szemből. A jármű tetején vannak a lyukak. 27 darab lyuk, szóval legalább annyiszor lőttek rá. Abból 7-szer találták el a férfit. Előtte kiabálta az egyik rendőr hogy "fegyvere van!". Akkor tüzeltek rá folyamatosan. Holott fegyvertelen volt. Tehát mi volt az oka annak hogy rálőttek egyáltalán? Miért kiáltotta az egyik hogy fegyvere volt? Ki tudja.

    De össze-vissza lőttek mint az őrültek, nem csak a tetőn volt bemenet, hanem a kocsi aljánál is, meg az oldalán. Csoda hogy egymást nem lőtték le.

    Utána nem hivtak hozzá mentőt, hanem vártak, ki tudja meddig. Miért? Nem tudni.

    A család csomószor próbált beszélni a sheriff hivatallal, de azok meg csak hazudoznak nekik minden alkalommal.

    A 4 lövöldöző rendőr ellen belső vizsgálat.

    De még komolyabb lehet az ügy, mert a sheriff hivatal ügyében meg a városi rendőrség is nyomoz. Meg az ügyészség is.

    A sheriffet megkérdezte a sajtó hogy akkor most mi van, de az meg nem akart nyilatkozni, elkezdett arról dumálni hogy most bűnvádi nyomozás folyik. (De ki ellen? A halott ellen biztosan nem. Kétlem azt is hogy az egyik rendőrt emberöléssel vádolnák. Akkor ki ellen van bűnvádi eljárás?)

    A 34 éves áldozat sosem volt büntetve, korábban sosem volt gondja a rendőrséggel. Ő is, és a szülei is nagy rendőr-rajongók voltak. Most ő már nem él, a szülei pedig már nagyon nem rajonganak a rendőrségért, sőt...

    https://www.clickondetroit.com/news/...htenaw-county/

    https://www.fox2detroit.com/news/fam...-files-lawsuit

    https://www.instagram.com/reels/DZfxLpogbuC/

  5. #395
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,798
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Most hogy a legós botrányból világméretű ügy lett, rengetegen ránéztek annak a kisvárosi rendőrőrsnek a körmére. És hát ki nem találnátok a legó botrány csak egy volt a sok között.

    Itt az egyik.

    A rendőrség elvileg kapott egy telefonbejelentést arról hogy valaki autókat próbál feltörni egy bevásárlóközpont parkolójában. 4 rendőrautóval mentek oda a rendőrök. A parkolóban volt több mint egy tucat vásárló. Az egyikük, egy férfi a boltban vásárolt kajával épp a barátnője autójához ment.

    De a rendőrök megálltak előtte és csak úgy találomra őt szúrták ki a tucatnyi ember közül. Miért? A fene se tudja, csak úgy...

    Rögtön rátámadtak, ő meg emelte a kezét a magasba, hogy nem tudja mi történik. Gyorsan le is térdelt, közben kérdezte hogy miért bántják.

    De ekkor egy rendőr nekifutásból hátulról a térdelő, felemelt kezű férfinek rontott, hátba rúgva földre vitte, aztán a másik három is elkezdte bántalmazni. Ütötték-vágták, közben sokkolózták is és üvöltöztek. Persze akivel ezt csinálják az nem tud semmilyen utasitást követni.

    Aztán mondták hogy azért verték meg mert "nem követte az utasitásokat". Holott térdelt és a keze a magasban volt.

    Közben észrevették hogy egy nő lefilmezte a jelenetet, és rögtön mondta a nőnek az egyik hogy küldje el neki a felvételt. Mert hát tudni akarták hogy mi van a felvételen, mert ha kikerül és egyértelmű a dolog akkor botrány lesz...

    A rendőr dumálgatott a nővel, hogy ez náluk mindennapi dolog, meg hogy sajnálatos hogy nekik szegény rendőröknek ilyen alakokkal kell napi szinten foglalkozniuk, stb...

    Amikor végre abbahagyták a bántalmazást, akkor meg az összes kikapcsolta a hangot a kamerán. Mert hát meg kellett beszélni hogy mit hazudjanak majd a jelentésben.

    A férfi súlyosan sérült, úgyhogy kórházba került. Aztán 5 napon át tartották rács mögött.

    Súlyos agyrázkódást szenvedett, néhány ujja is eltört, mert bakancsokkal taposták a kezét, fülzúgása lett, és PTSD -t is megállapitottak nála. A fülzúgása sosem múlt el. Az agyrázkódás miatt ez örökre szól, megsérülhetett a füle ahogy a betonhoz csapták a fejét és tapostak rajta.

    Nekiment a vádaknak, és ejtették ellene az összeset, tekintve a teljesen illegális rendőri eljárás miatt.

    2 évvel később pert inditott az áldozat.

    A per közben a város összesen 25.000 dollárt ajánlott fel nekik kápótlásként. Ami egy nagy semmi egy ilyen brutális és örökre szóló sérülésnél.

    Később mégis megegyezhettek egy jóval magasabb összegben. A 3. hónapban vége lett a pernek.

    Ki nem találnátok, a 4 rendőrből egy sem lett megbüntetve semmilyen módon, sőt, mind a 4 rendőr maradhatott. Azóta is az utcán vannak és hasonló dolgokat művelnek.

    Sőt, az egyiket nem sokkal később előléptették.


  6. #396
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,798
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Most ebből van botrány.

    KALIFORNIA: - Egy nő nézi a sport csapatát otthon a kutyájával, örülnek meg minden, talán kicsit túl hangosan is. Az egyik szomszéd úgy gondolja hogy talán baj van, estleg a nő segitségért kiabál vagy ilyesmi, úgyhogy a biztonság kedvéért kihivja a rendőrséget, hogy nézzenek rá. Kopogjanak be hozzá, kérdezzék meg hogy jól van-e, aztán ennyi.

    A rendőrök megjelennek, bekopognak. A nő mondja hogy rendben van. A kutya vannakt egyet.Az egyik rendőr gatyája azonnal bebarnul a kutya hangjától. A nő mondja hogy barátságos, nem kell aggódni. (Bernáthegyi, Golden Retriever, pudli keverék, tehát ennél barátságosabb nem is lehetne).

    Szóval a nő és a másik rendőr beszélgetnek, a kutya kisétál, barátságosan közelit a másik rendőrhöz, közben vakkant párat.

    Erre a rendőr fegyvert ránt és néhány lövéssel kivégzi a kutyát...

    Mindezt úgy, hogy ugyanabban a lővonalban van a társa és a nő is.

    Aztán megjelent vagy 10 másik rendőr is. A nő keservesen zokog, a szomszédok szidják a rendőröket, és szarkazmussal mondják nekik hogy "szép munka fiúk, ezért fizetünk benneket". Ők csak emelgették a kezüket hogy "ez van...".

    https://abcnews.com/US/lapd-probing-...y?id=133998099

    https://abc7.com/post/family-dog-sho...-say/19299441/

    https://www.nbclosangeles.com/news/l...vigil/3906648/




    Úgy sejtem hogy ilyen esetben állatkinzás lenne a vád egy civil ellen. Brandishing a weapon, vád is. Meg mások veszélyeztetése is, tekintve hogy két másik ember felé lőtt... De ő rendőr, úgyhogy megússza az egészet.


    És azt tudjátok hogy mi történik ha civil lő le rendőrkutyát?


    "Szolgálati rendőrkutya megölése vagy megsebesítése (sok államban külön törvény védi a rendőrkutyákat és rendőrlovakat).
    Súlyos állatkínzás (bűntett).
    A rendőrségi szolgálati állat elleni támadás vagy a munkájának akadályozása.
    Rendőr elleni támadás, illetve akár emberölési kísérlet, ha a lövöldözés a rendőrök elleni támadás része volt.
    Fegyverrel kapcsolatos bűncselekmények, valamint az alapul szolgáló egyéb bűncselekmények.

    A büntetés államonként eltérő, de egy rendőrkutya szándékos megölése általában több év börtönnel járó bűntett, pénzbírsággal, valamint a kutya kiképzésének és pótlásának költségeinek megtérítésével (ez akár több tízezer dollár is lehet).

    Szövetségi szinten (18 U.S.C. § 1368) egy szövetségi szolgálati állat szándékos megsebesítése vagy megölése akár 10 év szabadságvesztéssel is büntethető."



    Csak az összehasonlitás végett...

  7. #397
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,798
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    ARKANSAS: - 13 éves lány otthontanuló volt, mert egy súlyosan beteg családtag gondozásra szorul és segitett. Egyszer egy 67 éves pasas elkezdett neki üzeneteket küldeni és kikezdett vele. Az egyik nap meg a kislány sirvan mondta el otthon, hogy megtámadták és bántalmazták.

    A lány apja egy veterán aki látott harcot is. Ő és a felesége feljelentést tettek.

    A 67 éves pasast letartóztatták és 43 ! bűncselekmény elkövetésével vádolták meg a hatóságok.

    A letartóztatott 67 éves egy nyugalmazott RENDŐRFŐNÖK.

    Érdekes, hogy 43 igen súlyos bűncselekmény, de mégis szinte azonnal kiengedték egy nagyon alacsony óvadék ellenében. (Meglepő, ugye?)

    Később valamikor a családnál ugatott a kutya, aztán meg eltűnt a lányuk. Az apa gyorsan autóba ugrott és elkezdte keresni a lányát. Aztán meglátta a 67 éves korábbi pasas kisteherautóját.

    Nem állt meg, úgyhogy egy kereszteződésnél az árokba lökte. A voltrendőr támadólag lépett fel, nekirontott az apának, ő meg lelőtte a Glockjával. Aztán a kislányát kivette az emberrabló teherautójából és hivta a rendőrséget.

    Az apát letartóztatták gyilkosságért, másnap 150.000 dolláros óvadékkal engedték ki.

    Szóval a fickó elrabolta a lányt, hogy megint és újra és újra megerőszakolhassa, az apa viszont megmentette a lányát és lelőtte a fazont. Erre a rendőrség az apa ellen emelt vádat gyilkosságért. Sőt, a biróság azonnal megtiltotta az apának megminden érintettnek hogy beszéljenek az ügyről.

    (Vajon miért? Mert a pedó nemierőszakoló aki le lett lőve az egy ex-rendőrfőnök volt. És hát a rendszer rögtön a cenzúrához folyamodott.) Nem csak az, hanem lezárták az egész aktát, csak a biróság férhetett hozzá, az ügyészség, a védelem. De a nyilvánosság nem. Sőt, kizárták a tárgyalásról a nyilvánosságot, mert csak...

    Aztán a biróság feletti hatóság eltakaritotta a szubjektiv birót és egy másik birót nevezett ki az ügy élére.

    Közben az apa sheriffként indult a választásokon. Az előválasztásokat meg is nyerte. Több szavazatot kapott mint a másik két jelölt együtt.

    Közben viszont még folyt ellene a gyilkosság váddal az eljárás.

    Volt dashcam az teherautóban, de a rendőrség "elveszitette". És semmilyen dokumentáció nem volt róla, csak hogy átvették. De hogy hová lett, hát azt ki tudja. Biztosan megette az egyik rendőrkutya... Micsoda véletlenek vannak...

    Kivették a járműből, de hónapokig rajta ültek. Aztán amikor elküldték a dash kamerát az ügyészségnek, a memóriakártya akkor már nem volt benne.

    Aztán a sok gyanús sunyi hatósági dolgok után végül ejtették a vádat az apa ellen.

    Azért érdekes látni hogy egy részt miféle aljadék emberek lehetnek rendőfőnökök, másrészt az is érdekes hogy amikor már kiderül hogy egy 13 éves lányt erőszakoló ex-rendőr az miféle, akkor a rendszer még mindig őt védi, nem az áldozatát, meg az áldozat apját aki megmentette a lányt.

    https://www.nbcnews.com/news/us-news...man-rcna348806

    https://www.cnn.com/2026/06/04/us/aa...rges-dismissed



Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •