0
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
A legtöbb családi ház fala ilyen farostlemez-papír. A meleg rögtön kimegy rajta, a hideg rögtön keresztül jön. A pára tönkreteszi, szereti a gomba és a penész. Persze gyenge is az egész anyag és ha meggyullad egy ház, akkor ég a fal is, porig.
Aztán arra lehetne gondolni, hogy ha már papírból van, akkor biztosan olcsó. De nem, hanem pont ellenkezőleg. Rettenetesen drága.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
Nalunk gaz ido van, nagy szel, levitt jopar cserepet a hazrol, s az utca vegen meg ez van: image.jpg
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
A németek is készülnek rá.
"Az utóbbi évtizedek legnagyobb és legveszélyesebb vihara közelít Németországhoz. A várható ítéletidő miatt csütörtök délelőtt az ország északnyugati részén forgalomkorlátozásokat vezettek be.
A Grönland fölött kialakult rendkívül alacsony légnyomású zóna a Német Időjárástani Intézet (DWD) számításai szerint az óránkénti 150 kilométeres sebességet meghaladó széllökésekkel terjed át csütörtök délelőtt az Északi-tenger németországi partvidékére, írja az MTI.
Skócián már átvonult a Xaver
Mintegy húszezer háztartás maradt elektromos áram nélkül és teljesen leállt a vasúti közlekedés csütörtökön Skóciában a Xaver orkán miatt, írja az MTI.
A Skót-felföld felett óránként 180 kilométeres sebességű széllökéseket mértek."
http://index.hu/kulfold/2013/12/05/x...nemetorszagot/
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
"Vasárnapra tombolja ki magát a vihar - 100-120 kilométer per órás, orkán erejű szélvihar sem kizárt
Az M1-es autópályán kamionok akadtak el, elterelték a forgalmat. A VIII. kerületben leszakadt a villamos felsővezetéke a rádőlt fától."
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
"Több mint ötszáz háztartás maradt áram nélkül Szelevényen és Tiszaföldváron, mert a viharos szél megrongálta az elektromos hálózatot - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hivatalvezetője szombaton az MTI-vel."
Aki árammal fűt, az most "jól járt".![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
Mindig azt mondják ez az évszázad vihara,pár hét és jön egy még rosszabb...meddig mehet ez?
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
Szelevény Körös parti falu, ott az ártéri erdõ amit lehet fosztogatni. Tiszaföldváron is könnyebb olcsón fát/szenet venni, mint áramot. Földvárnak van pár társasháza, emeletes háza, amiben nem lehet vegyes tüzelésû fûtést tenni. De ott házközponti vagy parapetes fûtés van. Régebben elterjedt volt a hõtárolós villanykályhás fûtés, de akkor még volt olcsó éjszakai áram és nem volt általános a vezetékes gáz. Igaz ettõl még lehetnek akik most is áramot használnak, de csak elvétve, mert lényegesen drágább, mint a gáz.
jav: Elnézést, Szelevény község.