Oldala 4 of 11 ElsõElsõ ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 31 to 40 of 108

Topic: Tornádók, hurrikánok, vihar, orkán, ciklon

  1. #31
    Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    1,312
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Mindenki "árammal" fût, aki modernizált, mert a modern gázkazánokat is áram vezérli, nélküle nem mûködnek. De a gázteleprõl (passz, honnan küldik) se fog kimenni áram nélkül semmi.
    Hál' Istennek sok helyen meghagyták a gázkazán mellett a vegyes tüzelésût is, csak pár csapot kell átállítani. A vegyes tüzelésû pedig lehet gravitációs keringetésû, nyitott rendszerû, akkor keringetõ szivattyú sem kell.
    Az 500 lakás (1500 lakos) nem kis probléma, fõleg azoknak akiket érint. Szelevény 1000 lakosából 500-at érint, de ott sem az egész falu maradt sötétben. Tiszaföldvár 11000 lakosából 1000 lakos maradt áram nélkül. Ott inkább lokális a gond.

  2. #32
    Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Hozzászólások
    3,956
    Thumbs Up
    Received: 33
    Given: 86

    0 Not allowed!
    Gravitációs keringetés szerintem javarészt csak a régi építésû helyeken van.
    Mostanában nem nagyon láttam olyan új építésû házat, ahol a gravitációs keringetés szükségességét figyelembe vették volna a tervezéskor.

  3. #33
    Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    1,312
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Egyik település sem a XXI. század települése. Mindkettõ vegetáló, "halódó" (ezért persze megkergetnének) település. Mindkettõ a mezõgazdaságból él(t), Szelevénynek Kunszentmárton adott munkát, de ott sincs már szükség annyi élõerõre. Volt némi könnyûipara is, de már felszámolták. Tiszaföldvár is a tsz-bõl él(t). Volt dobozüzem, meg ládagyár, meg silózó, meg hibridkukorica kísérletek. Még vadászkastély is. A környék könnyûipari központja Martfû, ott dolgoztak szalag mellett. De ott is felszámolták vagy automatizálták a termelést.

    Amikor a 90-es években elérte õket a gázosítás, sokan a létezõ központi fûtésre tették rá a gázkazánt. És ki is szerelték, kidobták a vegyes tüzelésû kazánokat. De az utóbbi évek áremelkedése és az elszegényedés vissza alakíttatta velük a fûtést egyre több helyen.

  4. #34
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,806
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    "Az Yvette-ciklon kellemetlen idõjárást hozott, szélvihar tombol az országban, fõként a Dunántúlon, 100 kilométer/órát meghaladó széllökésekkel. A déli parton kiöntött a Balaton, homokzsákokkal védekeznek. Rengeteg esõ lesz még, és árvízre is fel kell készülni. A környezõ országokban sem rózsás a helyzet."

    http://index.hu/belfold/2014/05/14/f...ontotte_a_viz/

  5. #35
    Senior Member Medve's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Hozzászólások
    449
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Tegnap este a szél miatt elment az áram az egész környéken és eszembe jutott, milyen nevetséges már, hogy egy olyan egyszerû dolog mint a szél, milyen könnyen képes visszarepíteni az embert a sötét középkorba.

  6. #36
    Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Hozzászólások
    3,956
    Thumbs Up
    Received: 33
    Given: 86

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Medve Hozzászólás megtekintése
    Tegnap este a szél miatt elment az áram az egész környéken és eszembe jutott, milyen nevetséges már, hogy egy olyan egyszerû dolog mint a szél, milyen könnyen képes visszarepíteni az embert a sötét középkorba.
    Nálunk már harmadik napja erõs a szél, de még holnapra is jósolják.
    Ami meglepõ, hogy még egy fél másodperces áramszünet sem volt.

  7. #37
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    2,432
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 152
    Given: 4

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    "Az Yvette-ciklon kellemetlen idõjárást hozott, szélvihar tombol az országban, fõként a Dunántúlon, 100 kilométer/órát meghaladó széllökésekkel. A déli parton kiöntött a Balaton, homokzsákokkal védekeznek. Rengeteg esõ lesz még, és árvízre is fel kell készülni. A környezõ országokban sem rózsás a helyzet."

    http://index.hu/belfold/2014/05/14/f...ontotte_a_viz/
    Én ma közvetlenül a parton dolgoztam, azt beszéltük a srácokkal, hogy ha a délin lennénk, akkor térkõ helyett alighanem zsákokat pakolnánk mi is Amúgy annyira azért nem vészes a szitu, az egész utcában egyetlen egy kidõlt fa által letarolt kerítést láttam, volt már komolyabb vihar, mikor három háznál gyûrte össze a vasat a kidõlõ fa...

  8. #38
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,806
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Azt írják hogy még nincs vége.

    "Vihar - csaknem 200 kilométeren van készültség

    A Balatonnál a viharos szél által okozott óriáshullámok öntötték el a déli parton lévõ, mélyebben fekvõ területeket. Emellett már csaknem 200 kilométeres folyószakaszon van érvényben árvízvédelmi készültség - olvasható az Országos Vízügyi Fõigazgatóság jelentésében."

  9. #39
    Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Hozzászólások
    3,956
    Thumbs Up
    Received: 33
    Given: 86

    0 Not allowed!

  10. #40
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,806
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •