0
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
Hál' Istennek sok helyen meghagyták a gázkazán mellett a vegyes tüzelésût is, csak pár csapot kell átállítani. A vegyes tüzelésû pedig lehet gravitációs keringetésû, nyitott rendszerû, akkor keringetõ szivattyú sem kell.
Az 500 lakás (1500 lakos) nem kis probléma, fõleg azoknak akiket érint. Szelevény 1000 lakosából 500-at érint, de ott sem az egész falu maradt sötétben. Tiszaföldvár 11000 lakosából 1000 lakos maradt áram nélkül. Ott inkább lokális a gond.
| Thumbs Up |
| Received: 33 Given: 86 |
Gravitációs keringetés szerintem javarészt csak a régi építésû helyeken van.
Mostanában nem nagyon láttam olyan új építésû házat, ahol a gravitációs keringetés szükségességét figyelembe vették volna a tervezéskor.
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
Egyik település sem a XXI. század települése. Mindkettõ vegetáló, "halódó" (ezért persze megkergetnének) település. Mindkettõ a mezõgazdaságból él(t), Szelevénynek Kunszentmárton adott munkát, de ott sincs már szükség annyi élõerõre. Volt némi könnyûipara is, de már felszámolták. Tiszaföldvár is a tsz-bõl él(t). Volt dobozüzem, meg ládagyár, meg silózó, meg hibridkukorica kísérletek. Még vadászkastély is. A környék könnyûipari központja Martfû, ott dolgoztak szalag mellett. De ott is felszámolták vagy automatizálták a termelést.
Amikor a 90-es években elérte õket a gázosítás, sokan a létezõ központi fûtésre tették rá a gázkazánt. És ki is szerelték, kidobták a vegyes tüzelésû kazánokat. De az utóbbi évek áremelkedése és az elszegényedés vissza alakíttatta velük a fûtést egyre több helyen.
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,215 |
"Az Yvette-ciklon kellemetlen idõjárást hozott, szélvihar tombol az országban, fõként a Dunántúlon, 100 kilométer/órát meghaladó széllökésekkel. A déli parton kiöntött a Balaton, homokzsákokkal védekeznek. Rengeteg esõ lesz még, és árvízre is fel kell készülni. A környezõ országokban sem rózsás a helyzet."
http://index.hu/belfold/2014/05/14/f...ontotte_a_viz/
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
Tegnap este a szél miatt elment az áram az egész környéken és eszembe jutott, milyen nevetséges már, hogy egy olyan egyszerû dolog mint a szél, milyen könnyen képes visszarepíteni az embert a sötét középkorba.
| Thumbs Up |
| Received: 152 Given: 4 |
Én ma közvetlenül a parton dolgoztam, azt beszéltük a srácokkal, hogy ha a délin lennénk, akkor térkõ helyett alighanem zsákokat pakolnánk mi isAmúgy annyira azért nem vészes a szitu, az egész utcában egyetlen egy kidõlt fa által letarolt kerítést láttam, volt már komolyabb vihar, mikor három háznál gyûrte össze a vasat a kidõlõ fa...
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,215 |
Azt írják hogy még nincs vége.
"Vihar - csaknem 200 kilométeren van készültség
A Balatonnál a viharos szél által okozott óriáshullámok öntötték el a déli parton lévõ, mélyebben fekvõ területeket. Emellett már csaknem 200 kilométeres folyószakaszon van érvényben árvízvédelmi készültség - olvasható az Országos Vízügyi Fõigazgatóság jelentésében."
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 33 Given: 86 |
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,215 |
Percrõl-percre
http://index.hu/belfold/2014/05/15/yvette/
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2