Oldala 2 of 6 ElsõElsõ 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 54

Topic: Tûzvész

  1. #11
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,806
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    A lángoló gumi füstje nem túl egészséges. Ha az lenne akkor lehetne vele tüzelni. Az égõ mûanyag füstje is káros, azért tilos fûteni vele. Ezeket még én is tudom, pedig nem vagyok szakértõ.

    Inkább azon drukkoljanak a szakértõk hogy a szél ne a település felé fújja a füstöt.

  2. #12
    Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Hozzászólások
    3,956
    Thumbs Up
    Received: 33
    Given: 86

    0 Not allowed!
    Én meg legyintek, nekem nem kell gázmaszk...

    Gumitelep lángol Vas megyében

    Frissítés:
    A napilapban:


    "A Katasztrófavédelmi Mobil Labor ellenõrizte a felszabaduló nagy mennyiségû füst összetételét, az egészségügyi határértéktõl eltérõ értéket nem tapasztaltak, lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség"
    Engem azért nem gyõztek meg, hogy nyugodtam tüdõzzem le...
    Last edited by raktaros; 07-22-2013 at 08:00 AM.

  3. #13
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,806
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Kiterjedt tüzek szerte az országban

    "Somogyszentpálon 15 hektáron ég a tarló, és bálák is kigyulladtak - tájékoztatta Gaál Attila, a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivõje vasárnap délután az MTI-t. Egy 60 hektáros terület negyede áll lángokban, és két ott álló pótkocsin lévõ bálák is kigyulladtak. A tüzet a Marcaliból és Keszthelyrõl érkezett tûzoltók oltják."

  4. #14
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,806
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Rakéta üzemanyag gyár lángol. És felrobban. Többször is!

    Mikor a tûz eléri a 3 millió kilónyi üzemanyag raktárát, akkora robbanás lett belõle, hogy 800 ! kilométerrel odébb 3.5-ös erõsséget mértek a földrengés-mérõ készülékek. Két halálos áldozata volt a balesetnek.


  5. #15
    Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Hozzászólások
    1,894
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Elsõre ide tûnt legokosabbnak betenni, de lehet, hogy a szórakozás kategóriába inkább passzolna
    http://www.alibaba.com/product-free/...moke_Hood.html

  6. #16
    M-torolt_forumozo
    Guest

    0 Not allowed!
    Égõ olajra SOHA nem szabad vizet önteni!

  7. #17
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    2,432
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 152
    Given: 4

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Kiterjedt tüzek szerte az országban

    "Somogyszentpálon 15 hektáron ég a tarló, és bálák is kigyulladtak - tájékoztatta Gaál Attila, a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivõje vasárnap délután az MTI-t. Egy 60 hektáros terület negyede áll lángokban, és két ott álló pótkocsin lévõ bálák is kigyulladtak. A tüzet a Marcaliból és Keszthelyrõl érkezett tûzoltók oltják."
    Nem szigorúan véve prepping, de azért egy kis érdekesség, mint "szakmabelitõl":
    A bálatüzet (fõleg, ha pótkocsinyi vagy kazalnyi adag ég) tûzoltók, tûzoltófelszereléssel soha nem fogják eloltani, mert nincs az a vízmennyiség. A bála anyagánál és szerkezeténél fogva szinte olthatatlan. Ilyenkor legfeljebb elszigetelni lehet a tüzet, és megvárni, hogy leégjen. Azaz körbetárcsázzák, vagy rakodógéppel földet tolnak körbe. Locsolókocsival a környéket szokták vizezni, hogy nehezebb legyen a terjedése. Közvetlen a tûzre "lõni" a vizet nagy vesztés, mert hatalmas adag izzó pernyét szór szét, ami a széltõl függõen akár 100 méterre is eljuthat.
    Kisebb bálatûznél (2-3 db maximum, ha több ég, már olyan nagy a forróság, hogy nem lehet közel menni géppel sem) le lehet takarni teljesen földdel, de kialudni így sem fog, hanem szép lassan elizzik, majd pár nap alatt összeroskad a kupac.

    Amúgy a tarlóégetés növény- és talajegészségügyi szempontból 5-10 évente egyszer szükséges is lenne, csak a b.zi politikusok hoztak egy törvényt, hogy tilos.

  8. #18
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,806
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Nem akkora, de azért ez is katasztrófa.

    Menekülés lángoló épületbõl


  9. #19
    Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Hozzászólások
    3,956
    Thumbs Up
    Received: 33
    Given: 86

    0 Not allowed!
    "Hajszolom a tudást, de õ mindig gyorsabb nálam!"

  10. #20
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,806
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Mitõl kapott lángra? Gyújtogatás? Vagy valaki kirándult és nem oltotta el a tábortüzet?

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •