Oldala 2 of 2 ElsõElsõ 12
Eredmény 11 to 19 of 19

Topic: Sms értesítés atom katasztrófa esetén

  1. #11
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Vén szar vagyok. Gyerekkoromban még nem volt sms meg egyéb szarok. De vicc az volt!
    Mit kell tenni ha látjuk az atomvillanást?
    Lepedõt a fejre teríteni és kúszni a temetõ felé...

  2. #12
    Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Hozzászólások
    1,250
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Daniui Hozzászólás megtekintése
    Én mondjuk örülnék ha kapnék sms-t, ki tudja lehet hogy túrázok vagy valami aztán lövésem sincs hogy mi történik a világban. Ilyen esetben szerintem minden lehetséges eszközt be kell vetni, maximalizálni kell az esélyeket még ha nem is sok van.
    A gond ezzel az, hogy a használható, valamire való sms sokkal hosszabb lenne, mint pl. Szlovákia komplett történelme. Egyébként csak riogatna és lehet, hogy társadalom szerte több bajt okozna, mint hasznot. Hogy példaként említsem, 1986-ban sok terhes nõtõl vetették el az egyébiránt kívánatos gyereket azért, mert az orvosaik úgy gondolták, a megszületendõ gyerek nem lehet egészséges a csernobili katasztrófa miatt. Holott Magyarországon pontosan ugyanakkora egészségkárosító hatása volt az onnan jött sugárzásnak, ill. radioaktív anyagoknak, mint amennyit egy tüdõszûrés, vagy 2 fogászati röntgenkép elkészítése okoz.

  3. #13
    Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Hozzászólások
    1
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Atom támadás után már ne várd az smst! EMI miatt úgysem mûködik a mobil.

  4. #14
    Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Hozzászólások
    1,894
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Hasznos? okostelefon aplikáció az OKFtõl..remélem igényes és tényleg mûködik..még nem töltöttem le..valaki?
    http://www.katasztrofavedelem.hu/ind...ztato_rendszer

  5. #15
    Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Hozzászólások
    707
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

    0 Not allowed!
    "Meghaltál!
    A # megnyomásával a játék újraindul."
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

  6. #16
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Hozzászólások
    1,194
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Vasember Hozzászólás megtekintése
    "Meghaltál!
    A # megnyomásával a játék újraindul."
    De csak speciális vegyi fertõzés esetén, február 29-én, ha elõre befizetted a teljes magyar államadósságot, az aktuális vezérpárt frontembere voltál, és akkor is csak zombi módban. Hiába na, ilyen szûk költségvetésbõl csak a béta demó módra fussa...

  7. #17
    Junior Member LS74's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Szeged
    Hozzászólások
    1
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Belügyminisztérium: Segítünk! Ha eltömõdött atomporszûrõje, üljön át egy másik ólommal bélelt tankba.

  8. #18

    0 Not allowed!
    Szerintem nem hülyeség, csomó ember lehet akihez nem jut el az info, hiába járja a katasztrófavédelem az utcákat. Pl: elszigetelt tanyán/helyen élõk (pl. hétvégén a fórumozók egy része épp a BOL-jában van, ahol nincs net), külföldiek akik nem beszélnek magyarul, de van magyar számuk, legalább Google-ban le tudják fordítani nagyjából a szöveget (nem ártana ellenõrizni mielõtt kiküldik, hogy vajon mire fordítja a google esetleg angol verziót is mellé biggyeszteni) hallássérültek, akik lehet hogy hallják, hogy bemondanak valamit, de azt nem értik, hogy mit aztán ott vannak még olyanok, akik esetleg hangszigetelt helyen dolgoznak, pl. egy stúdióban. Több info is megosztható, ha elhalad melletted egy katasztrófavédelmi hangosbemondó, nem biztos, hogy érted a szöveg végét is, mert lehet addigra már 2 utcával arrébb jár. Meg persze mindenki aki épp az autópályán, esetleg a semmi közepén utazik. Amúgy Pakson van vmi szirénarendszer, néha szoktak gyakorlatozni.

  9. #19

    0 Not allowed!
    Még az lenne a kérdésem hogy mit csinál egy katasztrófavédõ prepper SHTF esetén? Vagy ez a kettõ kizárja egymást? Szóval elméletileg megesküdött, hogy segít az embereknek menekülni, és akkor õ nem léphet le egybõl. Ilyen esetben megszegi a szerzõdését és rohan menekíteni a családot, vagy esetleg az egész családnak van nélküle is menekülési terve és mikor megtett a katasztrófavédõ minden tõle telhetõt, lelép a már menthetetlen helyzetbõl és csatlakozik késõbb a megbeszélt helyen a családhoz? Ez a kérdés mindenféle egyéb segítõ munkára is vonatkozik, pl. kórházban az intenzíven ápoló aki nélkül max. 2-3 órája van a betegeknek hátra, tehát ha lelép az halálos ítélet? Óvónéni aki épp a gyerekekkel van otthagy magára egy kiscsoportot? Börtönõr otthagyja bezárva a rabokat, akik kínok között halnak meg pár napon belül, ha nem tudnak menekülni? Akinek kisgyereke vagy beteg családtagja van, és napközben másra bízza õket, az mit szól ha adott esetben az õket ellátó személy is prepper?
    Mind azt tervezzük, hogy egybõl lelépünk/hazamegyünk stb..., de szerintem itt a legtöbb fórumozónak olyan munkája van, hogy nem veszélyeztetne ezzel másokat.

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •