Oldala 1 of 7 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 67

Topic: Milyen érdekes helyen jártál?

  1. #1
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,795
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!

    Milyen érdekes helyen jártál?

    Eddig milyen különleges helyeken jártál?

    Nekem a legemlékezetesebb az Arizona-i sivatag volt. Nem a legmelegebb nyári idõszakban mentem, úgyhogy nappal 35 foknál nem volt melegebb. Minden csupa kõ, kavics és por. (Nem homok.) Sok a kaktusz, vannak bokrok is, fából nincs sok. Fûbõl semennyi sincs. Viszont van rengeteg szemét, amit az évi 1,000,000 illegális határátlépõ hagy hátra maga után.

    Gondoltam hogy éjszakára lesz nálam egy pulóver, mert hallottam hogy éjjel nincs meleg. Rossz döntés volt, mert nem pulóver kellett volna, hanem kabát, kesztyû, kötött sapka, két nadrág. Azt a kegyetlen hideget ami itt volt! Mikor lement a nap, néhány órával késõbb fagypont körüli lett a hõmérséklet. Nem vicc. Teljesen szétfagytam. De úgy tanul az ember, ha tapasztal.

    Ti merre jártatok?

  2. #2
    Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Lakhely
    Budapest
    Hozzászólások
    6
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Ha leírom, nem fog senki szívózni, h nagyképû vagyok már mindjárt az elsõ hozzászólásommal?

  3. #3
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,795
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Senki nem fog. Van aki Norvégiából ír, van aki Angliából én meg a jó öreg USÁból.

  4. #4
    Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Lakhely
    Budapest
    Hozzászólások
    6
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Akit pontosan érdekel, az menjen a saját oldalam topicba. (itt reklám lenne).
    Azon kívül: 2005-ben 2db túlélõtanfolyam Ged Lawless-el az azóta megszûnt UK Survival Schoolban, Wales.
    Izland 2x, Dolomitok 2x, Rax, Schneberg (valami van még ott mellettük, amit megmásztam, de már elfelejtettem...), Alacsony- Magas- és Lengyel Tátra, Kilimandzsáró Uhuru-peak, Everest-alaptábor.
    www.vadaszexpedicio.hu 81 napos expedíció Észak-Amerika vadonjaiban. Ingyenes eBook és hangoskönyv, magyarul és angolul.

  5. #5
    Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Lakhely
    Budapest
    Hozzászólások
    6
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    USa melyik része?
    www.vadaszexpedicio.hu 81 napos expedíció Észak-Amerika vadonjaiban. Ingyenes eBook és hangoskönyv, magyarul és angolul.

  6. #6
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,795
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Északi része. De jártam már sok helyen. CA, AZ, MO, WI, TN, KY, NC és még más államokban is.

  7. #7
    Senior Member Zöld Október's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Hozzászólások
    116
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Ez a topic valahogy elkerülte a figyelmem. Én 2 éve jártam lengyel barátainknál egy várfesztiválon. Akkor még tagja voltam egy középkori katonai hagyományõrzõ egyesületnek, így mentünk ki. Elsõ úti célunk egy lengyelországi tatár falu volt, Kruszyniany. A tatárok roppant kedves emberek voltak, annyi enni és innivalót adtak, amennyi belénk fért és ingyen. Adták, mert vendégszeretõk, mert rokonok vagyunk, mert tetszett nekik a süvegünk. Nem akarom megbántani a lengyeleket, de ami a konyhát illeti, hááát, tanulhatnának a tatároktól! Volt valami nagyon jó kávéjuk, amit többek között fahéjjal is fûszereztek. Baromi finom volt, azóta se ittam olyan finom kávét, mint amit ebben a kis belarusz határ melletti faluban ittam!

    Onnan az egyesület elnökének egyik ismerõséhez mentünk, de a hely nevét nem tudom, mert valami lengyel tanyavilág volt, valahol Bialystok közelében. Majd ezután jött a végállomás, ahol a várjátékok voltak: Ketrzyn. Egykori kelet-porosz terület, régi teuton várral, ami nagyon szép volt, bár a vármúzeumban lévõ kiállítási tárgyak alapján valami szabadkõmûves kötödése is lehet, mert rettentõen sok helyen megtalálható volt a szimbolikájuk. Amíg ott voltunk elmentünk a néhány km-re lévõ Wolfschanze-be, a Führer bunkerhez, ahol annak idején megpróbálták felrobbantani Hitlert. Mint a történelem szerelmesének, számomra ez roppant nagy élmény volt!

    Néhány szó a lengyelekrõl: roppant kedves, barátságos emberek, fõleg ha megtudják, hogy magyar vagy! Egybõl fújják, hogy "Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát". Nagyon tiszta országnak tûnt Lengyelország, emellett borzasztóan vallásosak. Voltunk tanyán, falun, kis városban, nagy városban, de "fémgyûjtõket" nem láttunk, egy darabot se. Ez érdekes is volt számunkra. Baromi sok a gyerek! A lengyelek jóval hamarabb vállalnak gyereket, mint mi. Egyik szállásadónk lánya, Roxana 22 éves volt akkor, s volt egy 2 éves kisfia, Machei. Persze megvolt apuka is, nem csak egy átbulizott éjszaka "kellemetlen utóhatása" volt a gyerek. S ez nem egyedi példa volt, nagyon sok fiatal szülõt láttam gyerekekkel. Kár, hogy nálunk ez nem így megy.
    A lengyel rendõrökkel is jók voltak a tapasztalatok. Egyik nap átfutottam a boltba, persze beöltözve, szablyával az oldalamon, mert csak "ide megyek a szomszédba". Aztán összetalálkoztam még két magyarral, akik velünk jöttek, de "civilbe", s elmentünk várost nézni. El is felejtettem, hogy hopp, egy kb méteres szablya van az oldalamon. A rendõrök jöttek szembe, ránk néztek, a szablyára és mentek tovább. Hirtelen fel sem ocsúdtam, hisz ilyen helyzetben már itthon igencsak meséltették volna velem még az életem történetét is.
    Vodkából, sörbõl jókat csinálnak és olcsót! A legolcsóbb sört ittuk kint nagyobb mennyiségben, az átszámítva valami 130 ft körül volt, de így is 5,5%-os és finom! Vodkák közül a Zubrowka-ot ittuk, meg valami másik félét, melynek a neve már nem jut eszembe, ami nevetséges 12 Zloty (kb 800 ft)/ üveg áron volt kapható, de nagyon jó volt! Bort viszont senki ne igyon kint! Pocsék. Egyikük megkínált a saját almaborával, hogy hûû ez milyen jó, finom, ilyen jó bora sose volt. Az íze az almaecetéhez közelebb állt, mint az almaborhoz.
    Ami talán még érdekesség volt számomra, hogy nappal a városban is kötelezõ a lámpa használata a kocsikon, valamint, hogy nem láttam idegen szupermarketet (mint Lidl, Aldi, Penny), hanem lengyel supermarketek vannak (Biedronka - Katica bogár), s a benne lévõ áruk kb. 90%-a lengyel! 10 sörbõl 9 lengyel volt, a 10. talán a Gösser volt.

  8. #8
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Tizenöt éve, kárpátalja. Két afgános magyarral két hét-tíz nap az erdõben, légvonalban vagy 60 km. Felszerelés egy kés, egy konzervdoboz, öngyújtó és egy literes pet palack.
    A többit a természet adta. Idõnként nem kérdeztem meg mit ettünk. Büdösen, vagy két -három kilót fogyva, nagy élményekkel értünk be Husztra.

  9. #9
    Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Hozzászólások
    7
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Sok éve Afrika, Namíbia (még nem volt a drótkerítések országa), Tanzánia (még lehetett vadászni, most újra lehet, mennék is de lehet, hogy összetörné a szép emlékeimet), 3-3 hónap.
    Alaszka, Kanada nekem is megvolt, laknék ott.
    Szibéria régen, és tavaly télen is, Jakutföld, 5 hét, fogytam vagy 10 kilót, de klassz volt, rájöttem, a -50 sok már nekem, pedig pár éve nem volt ilyen hideg, vagy csak nem volt hõmérõm.
    Ott jöttem rá az elektromos eszközök korlátaira.

  10. #10
    Doom
    Guest

    0 Not allowed!
    Érdekes hely??? egyszer a munkám miatt be kellett mennem a bikák közé,elkerítették a részt ahol dolgozni kellett legelõnek,a pásztor meg sehol,az idõ meg szorít,kedves jó szándékú állatok,de testközelbõl...hát egyszóval kicsit nagyok

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •