Oldala 2 of 25 ElsõElsõ 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 245

Topic: Ehetõ "özönnövények" és elkészítési javaslatok

  1. #11
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Hozzászólások
    1,489
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    A sörrõl már írtam egy másik topikban.
    A tészta: 20-25 perc alatt puhára fõzöd a csalánt, lecsepegteted/kinyomkodod, pépesíted, hozzákeversz pár tojást és annyi lisztet "amennyit felvesz".
    Meggyúrod, ízlés szerint metéled, szárítod. Köretnek a szokásos módon vízben fõzöd, és tálalod.
    Nyúlpaprikáshoz remek.
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hûhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

  2. #12
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Saját kertembõl:
    ahová én ültettem, csicsóka sor1.jpgcsicsókasor2.jpg

    és ahol elvadulva nõ, csicsókavadon1.jpgcsicsókavadon2.jpg

    utóbbiakat megkíméltem a világpolitikai helyzetre való tekintettel.

  3. #13
    Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Hozzászólások
    3,956
    Thumbs Up
    Received: 33
    Given: 86

    0 Not allowed!
    Én tavaly elültettem négyet, hogy idén legyen mit ültetni, de semmi sem lett alatta . Nem nagy gond, mert még nincs normális hely neki, majd jövõre...
    Lehet az agyagos talaj nem tetszett neki?

  4. #14
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Én tavaly elültettem négyet, hogy idén legyen mit ültetni, de semmi sem lett alatta . Nem nagy gond, mert még nincs normális hely neki, majd jövõre...
    Lehet az agyagos talaj nem tetszett neki?
    Én is agyagos talajon termelem, imádja. Inkább a pangó talajvízzel kell vigyázni, azt nehezen viseli, könnyen megrohad tõle a gyökere.

  5. #15
    Senior Member Medve's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Hozzászólások
    449
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Milyen finoman fogalmaztad meg, hogy elkerüld a Degec faluról származó bürokrácia szolgák általi rajtad való kiélést. Egyébként ne nevess ki, de milyen növény látható a képen?

  6. #16
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!

  7. #17
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Medve Hozzászólás megtekintése
    Milyen finoman fogalmaztad meg, hogy elkerüld a Degec faluról származó bürokrácia szolgák általi rajtad való kiélést. Egyébként ne nevess ki, de milyen növény látható a képen?
    Csicsóka. Dehogy nevetlek ki, azt szeretném, ha minden kertben teremne.

  8. #18
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Én tavaly elültettem négyet, hogy idén legyen mit ültetni, de semmi sem lett alatta . Nem nagy gond, mert még nincs normális hely neki, majd jövõre...
    Lehet az agyagos talaj nem tetszett neki?
    Milyen fajtájút? Milyen színû, formájú?

  9. #19
    Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Hozzászólások
    3,956
    Thumbs Up
    Received: 33
    Given: 86

    0 Not allowed!
    Ennyire nem ismerem .
    Valami ilyesmi rücskös csúnyaság:

  10. #20
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Ennyire nem ismerem .
    Valami ilyesmi rücskös csúnyaság:
    Nekem is van ilyen. Ha megfelelõen felpuhítod a talajt ültetés elõtt és idõnként, amikor szikesedik az agyagtalaj felszíne, megkapálod, akkor gömbölyû végeredmény is kijön belõle. Újgazdagéknak adtam el belõle rendesen, oda voltak a formájáért...
    Én a rózsaszínû tápiói simát keresnék, magyar nemesítés(!), olyan a kinézete, mint a krumplinak. Ha bárki tud szerezni belõle, kérem szóljon.
    Õsszel tudok majd adni vetõgumót az ilyen "francia" típusúból, ha kell. Természetesen, ingyen.
    Last edited by Törölt_fórumtag2; 05-27-2014 at 07:42 PM.

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •