Oldala 6 of 25 ElsõElsõ ... 4567816 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 51 to 60 of 245

Topic: Ehetõ "özönnövények" és elkészítési javaslatok

  1. #51
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Csicsókás gulyásleves 4 fõre

    Hozzávalók:
    -30 dkg sertéshús
    -1 kg csicsóka
    -2 nagy vöröshagyma
    -babérlevél, só, bors, kömény, fûszerpaprika édes és csipõs is
    -1 mokkáskanálnyi szurokfû(oregánó)
    -1 ek facsart citromlé
    -1 nagy édes paprika
    -2 ek zsír vagy olaj
    -füstölt szalonna bõre 5-10 dkg

    Elkészítése:
    A húst feldaraboljuk és hagymás alapon pörköltszerûen paprika és bors nélkül, csak sózva elkészítjûk, én ilyenkor szoktam beledobálni a szemes köményt is.
    Hozzáadjuk a szalonnabõrt és a feldarabolt édes paprikát. Elkezdjük párolni, egészen a hús fehéredéséig, hozzáadjuk a borsot, a fûszerpaprikát, a szurokfüvet, babérlevelet, a kanálnyi citrom levet és felöntjük fél liter vízzel. Beletesszük a kockákra vágott csicsókát és egy negyedóráig, puhulásig fõzzük. Erõs paprikával és kenyérrel tálaljuk.

  2. #52
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Hozzászólások
    285
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a felajánlást, de valószínû találok itt a közelben is.
    Sima jobb lenne nekem is, könnyebb hámozni .
    Muszáj hámozni?

  3. #53
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Hozzászólások
    285
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Mire gondolsz? A topic-ba minek, erre gondolsz?
    Ehetõ özönnövény a tyúkhúr, gyógynövény is. A fõzelék nagyon finom belõle. A teája pedig vízhajtó hatású, vesetisztító és a legerõsebb koleszterinszint csökkentõ.
    Értem, hogy gyógyhatású, de amit leírtál, ha nem teszel bele tikhúrt akkor is finom. Ja és csak tréfa volt.

  4. #54
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló venosz Hozzászólás megtekintése
    Muszáj hámozni?
    Nem muszáj, ha bírja a gyomrod. Sokakat nagyon felfúj. Ha darabolva fõzöd, lásd fenti receptek, akkor vagy hámozni kell a további beavatkozások miatt vagy hülyén néz ki, hogy héj is van rajta.

    Értem, hogy gyógyhatású, de amit leírtál, ha nem teszel bele tikhúrt akkor is finom. Ja és csak tréfa volt.
    Õsztinte leszek veled: ezt még mindig nem értem.

  5. #55
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    892
    Thumbs Up
    Received: 5
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Csak érdekességként . Teheratók által letaposott kemény földben kinõtt a csicsóka ... Ha már ilyen kitartó , kiérdemelte hogy átültessem jobb helyre azt a 3 tövet , remélem megmarad , és hoz jó sok termést a jövöévi ültetéshez .... Erdõben megmarad vajon ?Vagy a disznó kitúrja ?

  6. #56
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    A vaddisznó imádja, de még így is túlél. Ha van patak, tó a közelben, akkor próbáld a partfalba ültetni. A helyet imádni fogja, de az állatok nem tudják bántani.

  7. #57
    Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Hozzászólások
    411
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Utifü? Elvileg vérzéscsillapito és meg is lehet enni. Egyszer kétszer már ettem. A Nád is ehetö. Asszem a gyökere körül van valami "szive" azt lehet elvileg megenni. Na azt még nem ettem de ha találok nádat és lessz nállam kés biztos beprobálom.

    Csicsokát egyszer ettem. Nyersen de ugy is jo volt. Csalánt is beprobálom ha csalános közelébe járok!
    Bögrét megilleti a városba és vagy faluba érkezõ lányok esetében az elsõ éjszaka joga és a Brüsszel környékén lefoglalt égetett szesz 10%-a, kezdeményezheti a pápa, a jeruzsálemi fõrabbi és a Kínai Kommunista Párt fõtitkárának leváltását, a Tippmixen megtett fogadásait pedig az érintett csapatok végeredménynek fogadják el.

  8. #58
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    A nád gyökerének belseje tápláló.
    Bizony az, régen a disznókkal túratták ki télen.

  9. #59
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Hozzászólások
    1,489
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Nem csak a nád, a gyékény gyökere is ehetõ.
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hûhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

  10. #60
    P
    Guest

    0 Not allowed!
    A bakszakáll igen ígéretes, pláne, hogy tömegesen nõ a kertemben.

    http://terebess.hu/tiszaorveny/vadon/bakszakall.html

    Nem tudja valaki, hogy a vadon növõ példányokat érdemes-e már most kihúzni? Azért, mert türelmetlen vagyok, és mert valószínûleg sok köztük a kétéves növény...

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •