0
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Az megvan hogy a Skype a 7-es verziótól már nem P2P küldi a fájlokat, hanem feltölti egy szerverre, ahonnan nem lehet õket letörölni?
https://support.skype.com/en/faq/FA3...ontact-sent-me"As part of Skype's move to a cloud-based architecture, pictures sent via chat are now uploaded to the cloud. All of our Skype clients are currently moving to this new cloud-based architecture, and once we complete the rollout, your pictures will show (as normal) inside the conversation. For the moment, to view the picture that your contact sent, all you have to do is click the link and log in."
Úgyhogy ha fájlküldésre használtad a Skypot, most már felejsd el. Ha nem akarod hogy a családi fotóid, fotók az otthonodról, mûvészi fotóid, fényképek a barátaidról, családi eseményekrõl, kutyádról, macskádról, barátnõdrõl, munkahelyedrõl egy szerverre kerüljenek (iCloud) úgy hogy nem is tudod õket letörölni, vagy munkahelyi fájlok és más dolgok, akkor ne használd fájlküldésre, képküldésre, videóküldésre a Skypeot. Küldj mindent emailben, mivel az MSN Messgerer már rég megszûnt, más lehetõség meg nem igazán van. A Skype-ot is sikerült tönkretenniük.
Amúgy azt tudjátok hogy az iCloud az, ami állandóan benne van a hírekben, mert folyamatosan feltörik a hackerek?
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 269 Given: 323 |
Az iCloud az apple felhõje, az ms felhõje a onedrive.
Valóban fel szokták törni õket de nem nagyobb az esélyed arra, hogy a te cuccaid fogják vinni mint annak, hogy rád esik egy meteor
Persze ha nem állsz megfigyelés alatt. Akkor nagyobb a valószínûsége de akkor sem feltörik hanem dobnak egy levelet a szolgálatónak aki szépen kiadja a felhõdben tárolt adataid nekik. Akkor vagy csak biztonságban, ha kikapcsolod a wifit és kihúzod a lan kábelt, nincs bekapcsolva a BT
Paranoia rulez![]()
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
iCloud vagy Cloud, mindegy. A lényeg nem az hogy hol tárolják, hanem hogy egyáltalán tárolják. (Magyarul ellopják és megtartják.)
Én utánajártam és százával olvastam a felháborodott emberek hozzászólásait. Az egyik azt mondta hogy a munkája miatt nemzetközi törvények kötik és most hogy rájött hogy a fájlok másik ország szerverére kerültek, õt ezért akár letöltendõvel is sújthatják. Mivel a Skype nem értesítette errõl az embereket, így õ nem is tudott arról, hogy a fájlok másik ország szerverére kerülnek és ott elraktározódnak. Nagyot szívhat vele, az állásába és a szabadságába is kerülhet. De a többi hozzászóló is ideges, mert rájöttek hogy a családi fotóik meg mindenük egy szerveren van ahonnan nem lehet letörölni. Meg hogy ígéretet kaptak arra hogy törlik a képeiket, de 3-4-5 héttel késõbb még mindig ott vannak a képek.
Nem tudom, de ez szerintem adatlopás. Biztos jogi kiskapuk vannak meg minden, de attól a tényeken ez még nem változtat. Az emberek egymásnak küldenének fájlt, ehelyett egy ismeretlen szerver "leszívja" a fájlokat, megtartja és nem engedi hogy a fájlok tulajdonosai töröljék.
Nem paranoia, szerintem az adatlopás törvényellenes, morálisan meg aztán végképp helytelen.
Ez olyan mintha valaki a tudtodon kívül fogná a telefonodat és átküldene róla minden-t a saját telefonjára. Képeket, videókat, telefonszámokat, személyes dolgokat, munkahelyi információkat. Aztán véletlenül rájönnél hogy ez megtörtént, mire mondaná a tolvaj, hogy jó, majd letörli, talán, de lehet hogy nem. És nem törölné le.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 152 Given: 4 |
a szkájpról azt elmondanám, hogy win8 alatt már csak mikroszoft fiókkal lehet használni, aminek értelmét nem látom, talán azt, hogy ha kilépsz belõle, akkor sem lépsz ki tulajdonképpen, mert mindenki más úgy látja, hogy fent vagy, ez nyilván hasznos meg minden
bár én egy programot akkor akarok futtatni, mikor elindítom, és mielõtt leállítom, úh mióta win8-cal is dolgozok, azóta nem nagyon ment a szkájp, mert a k.rva anyjukat, így röviden összefoglalva...
Használjatok Jitsi-t, kb. ugyanazt tudja, nyílt a forráskódja, tehát nincs benne adatlopós trükközés, ráadásul titkosított is a kommunikáció (nem úgy, mint a skype-nál, hogy a microsoft és az összes hárombetûs megkapja és letárolja a beszélt/küldött tartalmakat automatikusan).
A hangouts a valamikor jól mûködõ googletalk elcseszett utódja. (Megfigyeltétek, hogy mindent elrontanak?) A Jitsi mûködik a googletalk protokollal is, de legalább titkosított, nem úgy, mint a hangouts.
Még egy alternatíva; Brosix, bár ez zárt forráskódú, és nem a legszuperebb minõség, de legalább titkosított.
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
Én a Skype-ban és hasonlókban régóta nem bízok. Frászbukban meg fõleg nem, ugyan használom, mert miért is ne dezinformálhassam õket az elavult adataimmal.
Freemailt leginkább hírlevél olvasásra használom, minden másra ott a "person to person" alapú személyes (mátrix-mentes) találka.
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
PC fejlesztéseim az utóbbi hónapokban:
GTX 750 videokártya, egy GTX 460-as kártyát váltott le.
Egy teszt a szemléltetés végett
http://www.hwcompare.com/17152/gefor...force-gtx-750/
Fejlõdés:
GTX 460 ---> GTX 750
1 GB GDDR5 RAM ---> 2 GB GDDR5 RAM
40 nm gyártástechnológia ---> 28 nm gyártástechnológia
160 W TDP ---> 60 W TDP
Az új kártya sebessége hasonló a régihez(nincs szükségem többre), de az energiahatékonysága 2,5 X-ös értéket képvisel.
Alapjáraton 17 Wattból (GTX 460) 7 Watt (GTX 750) lett. Videokártya fogyasztása teljes terhelésen 160 Wattból(GTX 460) 60 Watt (GTX 750) lett.
Hûtés fejlesztés: fõként ventilátorok kiszerelésébõl állt.
Alap helyzet ez volt:
- gépház elején egy 140 mm-es Noctua ventilátor, hátul egy 120 mm-es Noctua ventilátor
- a videokártyán (GTX 460) 2 db ventilátor
- a processzorhûtõ blokkján egy 120 mm-es
- a tápegységben (Seasonic) egy közelrõl alig hallható mûködésû 120 mm ventilátor
Az új GTX 750 már gépház felsõ fele felé fújja a levegõt, így kissé hûtve a Coolermaster Hyper T4 hûtõblokkot is (rövidebb a nyáklapja van az új GTX750-nek).
Az új videokártyán már csak 1 db 100 mm-es hûtõventilátor van.
A T4-es blokkról leszereltem a csapágyhangos ventilátort.
Még mindig szélzajos(habár nem annyira mint elõtte), de hûvösebb volt a gépház, ezért leszereltem az elülsõ 140 mm-es Noctuát.
Az eredmény:
- alapjáraton, internetés és filmnézés közben nagyon csendes gépház
- 30-35 Celsius fokos processzor, 25-28 Celsius fokos videokártya, 25 Celsius fokos SSD és 26-28 Celsius fokos merevlemez hõmérséklet. Mindez egy 18 Celsius fokos szobában.
- 6 db ventilátor helyett 3 db hûti az egész konfigurációt.
-Jóval alacsonyabb átlagos villamosenergia fogyasztása van a konfigurációnak.
(A mért adatokban benne foglaltatik egy szünetmentes tápegység 7-10 Wattos és egy monitor 10-12 Wattos fogyasztása)
Konnektornál mért elektromos fogyasztási adatok:
-3D FPS játék alatt 170-210 Wattból 110-140 Watt lett az átlagos fogyasztás
-Internetezés és filmnézés alatt 85-120 Wattból 65-75 Watt lett az átlagos fogyasztás
Jobban skálázódik a videokártya - a magfeszültségét le tudja venni 0,96 Voltra és a magórajelét 110 Mhz környékére - ezáltal is csökken az energiafelhasználása.
Immár 33%-os a minimális fordulatszám a kártyahûtõ ventilátornál, nem a 40%(GTX 460).
A processzor hõmérséklete teljes terhelésen felkúszik 55 Celsius fok környékére, ezért 70%-ra állítottam a maximális órajelét a Windows energiagazdálkodás lapján.
A 70% (2100Mhz) bõven elég még játékok alatt is, lévén hogy 4 magos a processzor.
A mozgáselmosódást, a mélységélességet és a tesszellációt mindig letiltom játékok alatt. Az élsimítást és antrizotóp szûrést 2x-4x és 4x-4x értékekre szoktam beállítani. Egy rakás(30-50%) videokártya teljesítmény felszabadítható ezzel a módszerrel.
Az elõtte-utána eredményekhez hozzásegített a rengeteg letiltott Windows szolgáltatás, Windows átállítgatása, Windows karbantartás és az egyedi szoftverkörnyezet is természetesen. Gyakorlatilag egy mindenes vékonyklienset készítettem az évek során a számítógépembõl
A legzöldebb energia az el nem fogyasztott energia, azaz fogyassz, de csak ésszel és érzéssel!