Oldala 2 of 6 ElsõElsõ 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 53

Topic: Élelem gyûjtögetés a természetben

  1. #11
    Doom
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    es megis hany kilot sikerult belouk osszeszedned amivel jol is laksz meg eled energiat is ad?
    Mindig van nálam kakis zacsi,úgyhogy összeszedek dolgokat.Nem tudom hány kalória,de több mint a semmi--ami ugye nem hátrány,ha túlélõ szituba kerülnénk ----A dióval,mogyoróval.csipkebogyóval egy zacsi tele lett,a másik a salátának(tegnap megettem,fokhagymás,tejszínes mártással vacsorára) valóval.Ma feltöröm õket és tésztába keverem sütinek.
    De nem is az a lényeg,hanem a nyitott szem(hogy tudd hol van és akár a hó alatt is megtaláld).a tapasztalat és a jó érzés,hogy ezt "én találtam és sikerült!"

  2. #12
    Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Hozzászólások
    1,250
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Ez így nem teljesen igaz!a kettes pontban mondtad meg a frankót.Ha most a hóban elmennék sétálni itt ,a belvárosban,fél óra alatt összeszednék csak a növényekbõl egy napi kaját.Hát még az erdõben...!
    Ott van a kaja mindenhol,csak látni kell!
    Nincs. Ami potenciálisan lehetne, ahhoz meg nem férsz hozzá és több energiába kerülne megszerezni, mint amennyit kinyersz belõle.
    Igenis elõre kell inni a medve bõrére! Késõbb már nem biztos, hogy lesz rá lehetõség.

  3. #13
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,805
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Javaslat:

    7 nap - letesztelni - blogot írni belõle, fényképes illusztrációval



  4. #14
    MPF támogató Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Hozzászólások
    1,751
    Blog Entries
    3
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 1

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Mindig van nálam kakis zacsi,úgyhogy összeszedek dolgokat.Nem tudom hány kalória,de több mint a semmi--ami ugye nem hátrány,ha túlélõ szituba kerülnénk ----A dióval,mogyoróval.csipkebogyóval egy zacsi tele lett,a másik a salátának(tegnap megettem,fokhagymás,tejszínes mártással vacsorára) valóval.Ma feltöröm õket és tésztába keverem sütinek.
    De nem is az a lényeg,hanem a nyitott szem(hogy tudd hol van és akár a hó alatt is megtaláld).a tapasztalat és a jó érzés,hogy ezt "én találtam és sikerült!"
    mielott felre ertjuk egymast. en nem azt mondtam, hogy lehtetlen dolog a gyujtogetesbol megelni hanem azt, hogy nagyon nehez.
    mert: 1,szezon es 2, ismeretfuggo valamint 3, energia igenyes dolog a gyujtogetes es nem sok energiat nyersz a begyujtott dolgokbol.

    az olajos magvak adjak a legtobb energiat. mogyorobol kb 500 szemet kell megenni, hogy 2800kcal energiat kapj. ami eleg egy napra viszont rengeteg idobe telik begyujteni es megenni ennyi mogyit a tobbi eheto dolog pedig ennel csak kevesebb energiat ad. ami azt jelenti, hogy a gyujtogetesre meg tobb idot kell forditani es az evesre is.

    a mondandomnak az volt a lenyege, hogy a cikk iroja azt mondta, hogy gyujtogetsbol fenn tudja magat tartani es en erre reagaltam az elso kommentel miszerint ez egy marha nehez dolog csak es kizarolag erdei eheto dolgok gyujtogetesebol eletben maradni.

    a gyujtogetest en amolyan kiegeszito dolognak tartom, de nem alapoznam ra az eletben maradasomat.

  5. #15
    Doom
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    mielott felre ertjuk egymast. en nem azt mondtam, hogy lehtetlen dolog a gyujtogetesbol megelni hanem azt, hogy nagyon nehez.
    mert: 1,szezon es 2, ismeretfuggo valamint 3, energia igenyes dolog a gyujtogetes es nem sok energiat nyersz a begyujtott dolgokbol.

    az olajos magvak adjak a legtobb energiat. mogyorobol kb 500 szemet kell megenni, hogy 2800kcal energiat kapj. ami eleg egy napra viszont rengeteg idobe telik begyujteni es megenni ennyi mogyit a tobbi eheto dolog pedig ennel csak kevesebb energiat ad. ami azt jelenti, hogy a gyujtogetesre meg tobb idot kell forditani es az evesre is.

    a mondandomnak az volt a lenyege, hogy a cikk iroja azt mondta, hogy gyujtogetsbol fenn tudja magat tartani es en erre reagaltam az elso kommentel miszerint ez egy marha nehez dolog csak es kizarolag erdei eheto dolgok gyujtogetesebol eletben maradni.

    a gyujtogetest en amolyan kiegeszito dolognak tartom, de nem alapoznam ra az eletben maradasomat.
    Zacskóbicska ,ott van az !
    Túlélõ ,lehet megteszem,nem tudom lenne rá igény? Egy ilyen cikkre?
    Forestwalker Hát nem könnyû az biztos,de igazad van nem lehetetlen.
    Ja igen,mi is a gyûjtögetés?!
    Mit is gyûjtögetünk?Nem csak pusztán a növényi eredetû élelmet,hanem mindent ami nem vadászat,csapdázás,vagy halász módszer.
    Pl kismadár,tojás,hüllõk,bogarak,lárvák,hangyá k és tojásaik,sõt talán ide tartozik a dögök és az elejtett zsákmányok megszerzése,szóval nem tartom lehetetlennek megélni belõle.
    A másik amit figyelembe kell venni!
    sem az állatok ,sem õseink nem ültek a tojásaikon,amikor még ez az életforma volt a divat,hanem vándoroltak,a jó helyek és az elviselhetõ klíma után.Pl ilyenkor értelmetlen ezen a területen élni,délre kell menni(ill.már ott kell lenni ),tavasszal pedig vissza.
    Sokat emlegetem a mobilitást,mint túlélési stratégiát!
    Mindenkinek egyfajta sorrendet kell megtanulnia,amikor prepperkedésre,természetben való túlélésre és egyáltalán a túlélésrõl szeretne tudni valamit.
    Kezdjétek a nehézzel és a legkönnyebb a vége!
    Könnyû egy csilliárdos,birtokon túlélni ahol tonnaszám a konzerv,ezrével az állat és egy falunyi ember van dolgozni.
    Na de ha ez valamiért nem lesz,vissza kell tudni lépni,aztán megeshet onnan is és így tovább.
    A végén eljuthattok oda, amikor csak egy bicska mard+egy doboz gyufa+meg a ruhád,
    Ezt is meg kell tudni oldani! Ja van még egy cuccotok,a fejetekbe a tudás,amit nem visz el az árvíz és a rabló sem!

  6. #16
    MPF támogató Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Hozzászólások
    1,751
    Blog Entries
    3
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 1

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Zacskóbicska ,ott van az !
    Túlélõ ,lehet megteszem,nem tudom lenne rá igény? Egy ilyen cikkre?
    Forestwalker Hát nem könnyû az biztos,de igazad van nem lehetetlen.
    Ja igen,mi is a gyûjtögetés?!
    Mit is gyûjtögetünk?Nem csak pusztán a növényi eredetû élelmet,hanem mindent ami nem vadászat,csapdázás,vagy halász módszer.
    Pl kismadár,tojás,hüllõk,bogarak,lárvák,hangyá k és tojásaik,sõt talán ide tartozik a dögök és az elejtett zsákmányok megszerzése,szóval nem tartom lehetetlennek megélni belõle.
    A másik amit figyelembe kell venni!
    sem az állatok ,sem õseink nem ültek a tojásaikon,amikor még ez az életforma volt a divat,hanem vándoroltak,a jó helyek és az elviselhetõ klíma után.Pl ilyenkor értelmetlen ezen a területen élni,délre kell menni(ill.már ott kell lenni ),tavasszal pedig vissza.
    Sokat emlegetem a mobilitást,mint túlélési stratégiát!
    Mindenkinek egyfajta sorrendet kell megtanulnia,amikor prepperkedésre,természetben való túlélésre és egyáltalán a túlélésrõl szeretne tudni valamit.
    Kezdjétek a nehézzel és a legkönnyebb a vége!
    Könnyû egy csilliárdos,birtokon túlélni ahol tonnaszám a konzerv,ezrével az állat és egy falunyi ember van dolgozni.
    Na de ha ez valamiért nem lesz,vissza kell tudni lépni,aztán megeshet onnan is és így tovább.
    A végén eljuthattok oda, amikor csak egy bicska mard+egy doboz gyufa+meg a ruhád,
    Ezt is meg kell tudni oldani! Ja van még egy cuccotok,a fejetekbe a tudás,amit nem visz el az árvíz és a rabló sem!
    volt az alone cimu tulelo musor londonercsecse es en linkeltuk egy egy ket epizodjat.
    a lenyeg, hogy egy eszak amerikai erdobe 10 tulelo kezdte a musort es kieseses alapon ment a jatek. a gyoztes ha jol emlekszem 42 napot toltott az erdoben.
    akik sokaig bent maradtak mind a viz parton probalkoztak elelem szerzessel. a halaszat volt a fo elelemforassuk de mellete gyujtogettek ok is meg csapdaztak is. de a gyujtogetes az csak olyan mellekes volt nekik. a fo elfoglaltsaguk a halaszat melett.
    ez azert nagyon eghajlat fuggo is. egy tropusi eghajlaton ugye sokkal tobb mindent lehet talani es szinte egesz evben. minnel eszakabbra megyunk annal kevesbe szerepel a gyujtogetes a napi listan es a vadaszat vaeszi at a foszerepet.
    mifelenk szerintem egy erdei tulelos helyzetben 70-30% oszlana el az elelembeszerzes a vadaszat/halaszat javara a gyujtogetessel szemben.
    kell salata is a hus melle

  7. #17
    Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Hozzászólások
    1,287
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    1 Not allowed!
    Inkább 90-10% az reálisabb! Vagy 80% tárolt élelem 19% vadászat 1% gyûjtögetés. Le kell tárolni élelmet aki erdõben/tanyán él mindenki ezt teszi. Most már csak néhány bogyó van ami ehetõ az erdõbe és ilyen hidegben az nagyon kevés.

  8. #18
    MPF támogató Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Hozzászólások
    1,751
    Blog Entries
    3
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 1

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Inkább 90-10% az reálisabb! Vagy 80% tárolt élelem 19% vadászat 1% gyûjtögetés. Le kell tárolni élelmet aki erdõben/tanyán él mindenki ezt teszi. Most már csak néhány bogyó van ami ehetõ az erdõbe és ilyen hidegben az nagyon kevés.
    b@sszus ez az elso hozza szolasod amiota irogatunk egymasnak es nem kotekszel velem es en is egyet ertek a kommenteddel!
    emberek itt csoda tortent!!! )))

  9. #19
    Senior Member Buckalako's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2015
    Hozzászólások
    269
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Aki szerint megoldás a gyûjtögetés, esetleg segíthetne nekik is:
    http://rtl.hu/rtlklub/hirek/foldi-pokol-sziriaban
    --
    Fegyver az, amit annak használsz.

  10. #20
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,805
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    1 Not allowed!
    Van egy másik dolog is ezzel kapcsolatban. Ha már annyira nincs étel, akkor mások is gyûjtögetni fognak. Pontosabban szólva letarolnak mindent. Ha meg az a helyzet, akkor nagyon rövid idõn belül nem marad semmi és nem lesz mit begyûjteni. :-(

    Én vadászatnál is erre gondoltam. Oké, valami gond lenne és vadásznék. Persze, de akkor az egész város vadászna és mennyi idõbe telne míg az összes vad eltûnne? 1 nap? 2 nap? Ugyanez igaz lehet a gyûjtögetésre is.

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •