0
Mindig van nálam kakis zacsi,úgyhogy összeszedek dolgokat.Nem tudom hány kalória,de több mint a semmi--ami ugye nem hátrány,ha túlélõ szituba kerülnénk----A dióval,mogyoróval.csipkebogyóval egy zacsi tele lett,a másik a salátának(tegnap megettem,fokhagymás,tejszínes mártással vacsorára) valóval.Ma feltöröm õket és tésztába keverem sütinek.
De nem is az a lényeg,hanem a nyitott szem(hogy tudd hol van és akár a hó alatt is megtaláld).a tapasztalat és a jó érzés,hogy ezt "én találtam és sikerült!"
| Thumbs Up |
| Received: 1 Given: 0 |
Nincs. Ami potenciálisan lehetne, ahhoz meg nem férsz hozzá és több energiába kerülne megszerezni, mint amennyit kinyersz belõle.Ez így nem teljesen igaz!a kettes pontban mondtad meg a frankót.Ha most a hóban elmennék sétálni itt ,a belvárosban,fél óra alatt összeszednék csak a növényekbõl egy napi kaját.Hát még az erdõben...!
Ott van a kaja mindenhol,csak látni kell!
Igenis elõre kell inni a medve bõrére! Késõbb már nem biztos, hogy lesz rá lehetõség.
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Javaslat:
7 nap - letesztelni - blogot írni belõle, fényképes illusztrációval
![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 4 Given: 1 |
mielott felre ertjuk egymast. en nem azt mondtam, hogy lehtetlen dolog a gyujtogetesbol megelni hanem azt, hogy nagyon nehez.
mert: 1,szezon es 2, ismeretfuggo valamint 3, energia igenyes dolog a gyujtogetes es nem sok energiat nyersz a begyujtott dolgokbol.
az olajos magvak adjak a legtobb energiat. mogyorobol kb 500 szemet kell megenni, hogy 2800kcal energiat kapj. ami eleg egy napra viszont rengeteg idobe telik begyujteni es megenni ennyi mogyita tobbi eheto dolog pedig ennel csak kevesebb energiat ad. ami azt jelenti, hogy a gyujtogetesre meg tobb idot kell forditani es az evesre is.
a mondandomnak az volt a lenyege, hogy a cikk iroja azt mondta, hogy gyujtogetsbol fenn tudja magat tartani es en erre reagaltam az elso kommentel miszerint ez egy marha nehez dolog csak es kizarolag erdei eheto dolgok gyujtogetesebol eletben maradni.
a gyujtogetest en amolyan kiegeszito dolognak tartom, de nem alapoznam ra az eletben maradasomat.
Zacskóbicska ,ott van az !
Túlélõ ,lehet megteszem,nem tudom lenne rá igény? Egy ilyen cikkre?
Forestwalker Hát nem könnyû az biztos,de igazad van nem lehetetlen.
Ja igen,mi is a gyûjtögetés?!
Mit is gyûjtögetünk?Nem csak pusztán a növényi eredetû élelmet,hanem mindent ami nem vadászat,csapdázás,vagy halász módszer.
Pl kismadár,tojás,hüllõk,bogarak,lárvák,hangyá k és tojásaik,sõt talán ide tartozik a dögök és az elejtett zsákmányok megszerzése,szóval nem tartom lehetetlennek megélni belõle.
A másik amit figyelembe kell venni!
sem az állatok ,sem õseink nem ültek a tojásaikon,amikor még ez az életforma volt a divat,hanem vándoroltak,a jó helyek és az elviselhetõ klíma után.Pl ilyenkor értelmetlen ezen a területen élni,délre kell menni(ill.már ott kell lenni ),tavasszal pedig vissza.
Sokat emlegetem a mobilitást,mint túlélési stratégiát!
Mindenkinek egyfajta sorrendet kell megtanulnia,amikor prepperkedésre,természetben való túlélésre és egyáltalán a túlélésrõl szeretne tudni valamit.
Kezdjétek a nehézzel és a legkönnyebb a vége!
Könnyû egy csilliárdos,birtokon túlélni ahol tonnaszám a konzerv,ezrével az állat és egy falunyi ember van dolgozni.
Na de ha ez valamiért nem lesz,vissza kell tudni lépni,aztán megeshet onnan is és így tovább.
A végén eljuthattok oda, amikor csak egy bicska mard+egy doboz gyufa+meg a ruhád,
Ezt is meg kell tudni oldani! Ja van még egy cuccotok,a fejetekbe a tudás,amit nem visz el az árvíz és a rabló sem!
| Thumbs Up |
| Received: 4 Given: 1 |
volt az alone cimu tulelo musor londonercsecse es en linkeltuk egy egy ket epizodjat.
a lenyeg, hogy egy eszak amerikai erdobe 10 tulelo kezdte a musort es kieseses alapon ment a jatek. a gyoztes ha jol emlekszem 42 napot toltott az erdoben.
akik sokaig bent maradtak mind a viz parton probalkoztak elelem szerzessel. a halaszat volt a fo elelemforassuk de mellete gyujtogettek ok is meg csapdaztak is. de a gyujtogetes az csak olyan mellekes volt nekik. a fo elfoglaltsaguk a halaszat melett.
ez azert nagyon eghajlat fuggo is. egy tropusi eghajlaton ugye sokkal tobb mindent lehet talani es szinte egesz evben. minnel eszakabbra megyunk annal kevesbe szerepel a gyujtogetes a napi listan es a vadaszat vaeszi at a foszerepet.
mifelenk szerintem egy erdei tulelos helyzetben 70-30% oszlana el az elelembeszerzes a vadaszat/halaszat javara a gyujtogetessel szemben.
kell salata is a hus melle![]()
| Thumbs Up |
| Received: 1 Given: 0 |
Inkább 90-10% az reálisabb! Vagy 80% tárolt élelem 19% vadászat 1% gyûjtögetés. Le kell tárolni élelmet aki erdõben/tanyán él mindenki ezt teszi. Most már csak néhány bogyó van ami ehetõ az erdõbe és ilyen hidegben az nagyon kevés.
| Thumbs Up |
| Received: 4 Given: 1 |
Aki szerint megoldás a gyûjtögetés, esetleg segíthetne nekik is:
http://rtl.hu/rtlklub/hirek/foldi-pokol-sziriaban
--
Fegyver az, amit annak használsz.
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Van egy másik dolog is ezzel kapcsolatban. Ha már annyira nincs étel, akkor mások is gyûjtögetni fognak. Pontosabban szólva letarolnak mindent. Ha meg az a helyzet, akkor nagyon rövid idõn belül nem marad semmi és nem lesz mit begyûjteni. :-(
Én vadászatnál is erre gondoltam. Oké, valami gond lenne és vadásznék. Persze, de akkor az egész város vadászna és mennyi idõbe telne míg az összes vad eltûnne? 1 nap? 2 nap? Ugyanez igaz lehet a gyûjtögetésre is.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2