Oldala 4 of 6 ElsõElsõ ... 23456 UtolsóUtolsó
Eredmény 31 to 40 of 53

Topic: Élelem gyûjtögetés a természetben

  1. #31
    Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Hozzászólások
    1,287
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Így érthetõ. Nem gondoltam, hogy valakinek ez probléma lehet. Viszont így gond lehet a SZAKSZERÛ feldolgozása az állatnak!

  2. #32
    Senior Member Buckalako's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2015
    Hozzászólások
    269
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Nem teljesen értem
    Melyik "állapota" az országnak mikor hurkolni lehet, nyílpuskával vadászni nem?
    (Amúgy máig nem értem hogy miért tesznek különbséget íj és számszeríj között.)

    Íjas vadászat azért nem reménytelen, itt felénk (nyugati részen) nincs külön vadászterület vadászíjászatra, ugyanott vadásznak ahol a puskások.
    Gondolom nem olyan gazdagok a VT-ok hogy a pár íjász miatt korlátozzák a puskásokat (és a bevételt).
    --
    Fegyver az, amit annak használsz.

  3. #33
    Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Hozzászólások
    1,287
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Ahol puskával vadásznak ott éjszaka mozog a vad és óvatosabb (nagyobb távolságot tart az embertõl)úgy meg elég nehéz íjjal vadásznak.
    Hurokkal tilos vadászni de mégis csinálják. Egyébként nagyon hatékony módszer!

  4. #34
    Senior Member Buckalako's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2015
    Hozzászólások
    269
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Biztos nehezebb, csak azért írtam hogy nem lehetetlen.
    Van a családban hivatásos vadász is, náluk sincs külön terület az íjászoknak, ugyanott vadásztatja azt a néhányat mint a puskásokat, nem eredménytelenül.
    --
    Fegyver az, amit annak használsz.

  5. #35
    Doom
    Guest

    0 Not allowed!
    Már megen jöttök ezzel a "tehetetlen városi" dumával!A hatodikon a csávó a sparba hentes,minden hétvégén megy vidékre vágni,van amikor szabi alatt is megy.A vidéki meg buszozik ide a városba,széket csinálni a gyárba.
    Én is nyúztam már nyulat,pucoltam csirkét és magunkra fõzök.Ne általánosítsatok,rossz az elképzelés!

  6. #36
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Már megen jöttök ezzel a "tehetetlen városi" dumával!A hatodikon a csávó a sparba hentes,minden hétvégén megy vidékre vágni,van amikor szabi alatt is megy.A vidéki meg buszozik ide a városba,széket csinálni a gyárba.
    Nem Róluk van szó, hanem a maradék ~60 % emberrõl, hanem akik takarítók, közszférások, informatikusok, könyvelõk, pénzügyesek, irodisták és még kitudja mit dolgoznak ami nem lesz nagy hasznukra ha élelmet kell keresni.

    Viszont vannak a hentesek, vadászok, természetjárók, gombászok és még sokan mások akik hasznosítani tudnak majd tudásukból valamennyit a szakmájukból eredõen.
    Illetve azok (pl:Mi) akik célirányosan informálódnak a témában és kimennek terepre is.

    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Én is nyúztam már nyulat,pucoltam csirkét és magunkra fõzök.Ne általánosítsatok,rossz az elképzelés!
    A halakról és pecázásról nem is beszélve.

  7. #37
    Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Hozzászólások
    1,250
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Így érthetõ. Nem gondoltam, hogy valakinek ez probléma lehet. Viszont így gond lehet a SZAKSZERÛ feldolgozása az állatnak!
    Dehogyis! Ha netán benne maradt a nyílvesszõ, áttolod a másik oldalán keresztül és kihúzod. Utána addig ugrálsz a vadon, amíg a nyílvesszõ ütötte lyukakon keresztül ki nem fröcsög belõle az utolsó csepp trutymó is. Ha nagyon nettike vagy, akkor az alsó lyukat bedugod a szikravetõvel, a felsõn keresztül meg feltöltöd az egészet vízzel, majd ismét kiugrálod belõle az öblítést. Végül az egészet megtöltöd sóval, vagy hamuval, oszt máris kész a konzerv.
    Igenis elõre kell inni a medve bõrére! Késõbb már nem biztos, hogy lesz rá lehetõség.

  8. #38
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Doom!
    A vita ideológiai. Engem az izgat amit megehetek. Az ellopható haszonnövények egy év alatt elfogynak. Vetni sem fognak... Akkor mit egyek?
    Sajnos a listához senki sem tudott hozzáírni ehetõ mennyiséget is adó növényt...

  9. #39

    0 Not allowed!
    A haszonnövények kb. 5 évig teremnek még, utána végük, nem bírják a versenyt a gyomokkal.
    A listához: tarlórépa, marharépa, cukorrépa,
    nádgyökér
    dió, mogyoró, szelidgesztenye
    vadalma, vadkörte
    kökény, csipkebogyó
    makk.

  10. #40

    0 Not allowed!
    Továbbá: Ínség eledelek (Magyar Néprajzi Lexikon, Wikipédia):
    fák puhább belsõ (szárított) kérge kenyérhez: tölgy, bükk, fenyõ, szil
    káka, gyékény gyökere, sulyom (lisztnek)
    papsajt (mályva), mogyorós lednek, bükköny, különféle rügyek (pl. mogyoró)
    fenyõmag
    berkenye, galagonya
    kenyérbe: tarackgyökér, moha, páfrány, kukoricacsutka, szalma, tölgy, makk, fûrészpor, ocsú. (A tölgymakkot ki kell áztatni, a bükkmakkot lehet egybõl pörkölni)
    csicsóka - kiirthatatlan
    Mint fentebb írtam, a (nemesített) kultúrnövények csak pár évig bírják.
    nyírfa viricselése (megcsapolása V alakban)
    Last edited by Treff király; 01-12-2016 at 02:06 PM.

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •