0
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,215 |
A lángoló gumi füstje nem túl egészséges. Ha az lenne akkor lehetne vele tüzelni. Az égõ mûanyag füstje is káros, azért tilos fûteni vele. Ezeket még én is tudom, pedig nem vagyok szakértõ.
Inkább azon drukkoljanak a szakértõk hogy a szél ne a település felé fújja a füstöt.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 33 Given: 86 |
Én meg legyintek, nekem nem kell gázmaszk...
Gumitelep lángol Vas megyében
Frissítés:
A napilapban:
Engem azért nem gyõztek meg, hogy nyugodtam tüdõzzem le..."A Katasztrófavédelmi Mobil Labor ellenõrizte a felszabaduló nagy mennyiségû füst összetételét, az egészségügyi határértéktõl eltérõ értéket nem tapasztaltak, lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség"
Last edited by raktaros; 07-22-2013 at 08:00 AM.
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,215 |
Kiterjedt tüzek szerte az országban
"Somogyszentpálon 15 hektáron ég a tarló, és bálák is kigyulladtak - tájékoztatta Gaál Attila, a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivõje vasárnap délután az MTI-t. Egy 60 hektáros terület negyede áll lángokban, és két ott álló pótkocsin lévõ bálák is kigyulladtak. A tüzet a Marcaliból és Keszthelyrõl érkezett tûzoltók oltják."
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,215 |
Rakéta üzemanyag gyár lángol. És felrobban. Többször is!
Mikor a tûz eléri a 3 millió kilónyi üzemanyag raktárát, akkora robbanás lett belõle, hogy 800 ! kilométerrel odébb 3.5-ös erõsséget mértek a földrengés-mérõ készülékek. Két halálos áldozata volt a balesetnek.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1 Given: 0 |
Elsõre ide tûnt legokosabbnak betenni, de lehet, hogy a szórakozás kategóriába inkább passzolna
http://www.alibaba.com/product-free/...moke_Hood.html
Égõ olajra SOHA nem szabad vizet önteni!
| Thumbs Up |
| Received: 152 Given: 4 |
Nem szigorúan véve prepping, de azért egy kis érdekesség, mint "szakmabelitõl":
A bálatüzet (fõleg, ha pótkocsinyi vagy kazalnyi adag ég) tûzoltók, tûzoltófelszereléssel soha nem fogják eloltani, mert nincs az a vízmennyiség. A bála anyagánál és szerkezeténél fogva szinte olthatatlan. Ilyenkor legfeljebb elszigetelni lehet a tüzet, és megvárni, hogy leégjen. Azaz körbetárcsázzák, vagy rakodógéppel földet tolnak körbe. Locsolókocsival a környéket szokták vizezni, hogy nehezebb legyen a terjedése. Közvetlen a tûzre "lõni" a vizet nagy vesztés, mert hatalmas adag izzó pernyét szór szét, ami a széltõl függõen akár 100 méterre is eljuthat.
Kisebb bálatûznél (2-3 db maximum, ha több ég, már olyan nagy a forróság, hogy nem lehet közel menni géppel sem) le lehet takarni teljesen földdel, de kialudni így sem fog, hanem szép lassan elizzik, majd pár nap alatt összeroskad a kupac.
Amúgy a tarlóégetés növény- és talajegészségügyi szempontból 5-10 évente egyszer szükséges is lenne, csak a b.zi politikusok hoztak egy törvényt, hogy tilos.
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,215 |
Nem akkora, de azért ez is katasztrófa.
Menekülés lángoló épületbõl
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 33 Given: 86 |
"Hajszolom a tudást, de õ mindig gyorsabb nálam!"
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,215 |
Mitõl kapott lángra? Gyújtogatás? Vagy valaki kirándult és nem oltotta el a tábortüzet?![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2