Oldala 22 of 39 ElsõElsõ ... 12202122232432 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 211 to 220 of 390

Topic: Hit és vallás

  1. #211
    MPF támogató coco's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Hozzászólások
    817
    Thumbs Up
    Received: 191
    Given: 377

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Vallásról vitatkozni érdekes is lehet, vitatkoztam már ateistákkal is, elõfordul hogy baráti a beszélgetés, vagy legalábbis meg van adva egymás iránt az alapvetõ tisztelet.

    Csak az a kemény hogy amit írtam fentebb, azt egy barát mondta. Még az is lehet hogy saját magával van baja és ahelyett hogy ezt elismerné, inkább vallásos szöveget nyom, csak hogy magasabb rendûnek és jobbnak érezze magát másoknál?

    Interneten folyamatosan megkérdezem tõle, FB-on, meg régen Skypon is kérdeztem, de normális válasz nincs. Emlékszem régen 6 órát is átbeszélgettünk, nem volt semmi gond. Mondta hogy náluk mi volt, én is mondtam neki hogy nálunk mi volt. Úgy hanggal már nem is tudom hogy lenne-e kedvem vele beszélni. Jobbnak képzeli magát nálam is, de a többi barátjánál és ismerõseinél is. Rokonai is írnak neki néha FB-on, de azokat is leszólja hogy nem értenek semmihez.

    Tudod, tanácsot nem is érdemes neki adni, hiszen õ "magasabb szinten van" mint mindenki más. Legalábbis õ úgy tûnik hogy teljesen úgy gondolja magáról.

    Vagy 2 éve elkezdte mondani hogy fáradt és sokszor beteg és szeretne visszább venni a munkából, meg hogy szeretne férjet, meg saját otthont, gyerekeket, akkor úgy gondoltam hogy esetleg akkor adhatok neki tanácsot hogy kicsit változtasson az életén hogy jobb legyen neki és esélye legyen arra amit szeretne, de lehetetlen dolog. Semmilyen tanácsot nem fogad meg és ugyanott tart mint 2-5-8 évvel ezelõtt.

    Arra gondolj hogy ha valaki mond neked valamit, te nevetsz rajta egyet és mondod hogy jó vicc volt.

    Na, õ azokat a dolgokat mindig komolyan mondja.

    Hagyni kell a csudába, fõjjön a saját levében. Nem lehet mindenkit megmenteni. Esetleg próbáld meg az õ szemszögébõl nézni a helyzetet, a tanácsaidat. Ha fontos a barátság, akkor egyszerûen kerüld el a témát, vagy építsd le a kapcsolatot.

    Személy szerint nem tartom fontosnak, hogy mindenben egyetértsek a barátommal. Inkább arra helyezem a hangsúlyt, hogy kommunikálni tudjak vele és megértsük egymást. Ha a tanácsát, véleményét kérem, akkor legyen a válaszának veleje, ami alapján továbbjutok a döntéshozatalban.
    Pl. vannak mélyen vallásos barátaink is. A vallással kapcsolatban akkora baromságokat tudnak mondani, hogy eldobnám az agyam és olyan nyilvánvaló ellentmondásokba keverdnek magukkal, hogy az egyszerûen elképesztõ. Nekünk is megvan a saját hülyeségünk. Viszont ezen kívül, úgy érzem, hogy tartalmasan tudunk eszmét cserélni és segíteni egymás életét.

    Hogy témábavágó is legyek, soha nem hozom fel a vallást egy beszélgetésben, ha kérdezik, elmondom a véleményem, aztán be is fejezem a temát. Tiszteljük egymás elmebaját

  2. #212
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,801
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,235
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló coco Hozzászólás megtekintése
    Hagyni kell a csudába, fõjjön a saját levében. Nem lehet mindenkit megmenteni. Esetleg próbáld meg az õ szemszögébõl nézni a helyzetet, a tanácsaidat. Ha fontos a barátság, akkor egyszerûen kerüld el a témát, vagy építsd le a kapcsolatot.
    Kiadtam az útját. 18 éves barátságnak lehet annyi, de ez van. Pár napja is eléggé megsértett, meg hiába volt nagyon jó a barátság sok-sok éven át, ma már nem viselkedik úgy mint régen. És ennek bizony - legalábbis részben - a vallásossága az oka.

  3. #213
    MPF támogató coco's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Hozzászólások
    817
    Thumbs Up
    Received: 191
    Given: 377

    0 Not allowed!
    Sajnálattal hallom Úgy látszik, nem fogta fel szerintem a vallások egyik alapját, a másokkal szembeni alázatot és tiszteletet

  4. #214
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,801
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,235
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Úgy látom hogy írt vagy 15 üzenetet, de az utolsó pár szavát láttam, és az csak vitatkozás. Úgyhogy nem olvastam el. Talán majd valamikor.

    Legutoljára azt mondta hogy a szólásszabadság csak addig terjed amíg nem sértõ. És ha valaki vallásosokat megsért, az legyen illegális. Oké, de akkor a keresztények is mehetnek a börtönbe, mert õk is sok embert megsértenek. Többek közt a muszlimokat. Vagy mindenki menjen börtönbe sértésért, de legyenek kivételek? Az úgy hogy egyenlõség? Amúgy is ha valaki bármit mond, az lehet sértõ valakinek. Bármin meg lehet sértõdni. Az miféle keresztényi gondolat hogy más ne mondjon véleményt, csak mert õt sértheti valami? A Biblia hány embert sért meg a halálra kövezõs részekkel? A keresztény vallásosok egyik jellemzõje, hogy megsértik a melegeket. Nem csak a lelküket, hanem a jogaikat is. De ez meg rendben van? Kettõs mérce.

    De mindig ilyeneket mond és belefáradtam. Radikális vallásosság és feminizmus vagy egy 18 éves barátság. Választhatott.

  5. #215
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    2,432
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 152
    Given: 4

    0 Not allowed!
    Nem létezik olyan, hogy sértés
    Sértõdés van, és az a mentális fejletlenség csalhatatlan jele. Pl. az óvodások még mentálisan fejletlenek, mert még csak gyerekek, így õk sokszor megsértõdnek. Felnõtt ember nem sértõdik meg, csak ha agyilag egy óvodás szintjén van.

  6. #216
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,801
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,235
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Ma rosszat álmodtam és elmondtam anyámnak. Erre mit írt rá?

    - Ne nézz horrorfilmeket. Vámpírosat se.



    Mondja ezt õ, aki vallásos.

    Akkor mi van a Bibliában?

    Sátán, kígyó, Káin-Ábel gyilkosság, Pokol, sáskajárás, béka-esõ, elsõ szülött gyerekek lemészárlása, keresztre feszítés, kínzások, Isten próbatételei, amiben -többek közt- egy férfit leprássá tesz, 40 napos esõvel kiirtja az egész világot, Dávid megöli Góliátot és levágja a fejét, egy nõ sóbálvánnyá válik, sok háború, véres események, vérözön meg ilyesmi.

    Persze biztosan Edward Cullen lesz az akitõl rosszat álmodok.


  7. #217
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,801
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,235
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Valamilyen keresztény vallásos rendezvény.

    Mondja valaki azt hogy ez normális.




  8. #218
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,801
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,235
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    "És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédûek, mint a pogányok, a kik azt gondolják, hogy az õ sok beszédükért hallgattatnak meg. Ne legyetek hát ezekhez hasonlók; mert jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielõtt kérnétek tõle. Ti azért így imádkozzatok:

    Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved; Jõjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is. És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek; És ne vígy minket kísértetbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország és a hatalom és a dicsõség mind örökké. Ámen!
    Máté 6:7"


    És ez így benne van a Bibliában?

    Ne próbálj Istennel beszélni, ne próbáld a lelked kiönteni, ne gyakorold a hited, hanem csak daráld el a miatyánkot, mondd hogy "végre mos'mán alhatok", takarózz be és kezdhetsz horkolni? Abban úgy mi a hit? Szerintem semmi, ez csak vallásos kényszer, semmi több.

    Én nagyon úgy érzem hogy a Biblia mintha a hit rovására nyomná a vallásosságot és ez olyan dolog ami számomra érthetetlen.

  9. #219
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,801
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,235
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Elküldték a hajléktalanokat a Vatikán közelébõl

    "Már csak éjszakára térhetnek vissza, a csendõrök a közrendre és a köztisztaságra hivatkozva küldték el õket. Olaszokon kívül külföldi hajléktalanok eddig napközben is a Szent Péter tér és Vatikánváros közelében tartózkodtak. A járdákon, az épületek árkádjai alatt vagy éppen a Szent Péter tér oszlopcsarnokában vagy ennek lépcsõin "laktak". A vatikáni csendõrség biztonsági okokra, valamint a közrendre és a köztisztaságra hivatkozva küldte el a hajléktalanokat. Az intézkedésrõl Ferenc pápát is értesítették - közölte Greg Burke szentszéki szóvivõ.

    Ferenc pápa 2013-as megválasztása óta egyre több hajléktalan költözik a Vatikán körüli római utcákba. Az egyházfõ a Szent Péter tér közelében ingyenes zuhanyozót, fodrászatot és borbélyszolgáltatást is nyitott számukra. Éjszakánként akár százan is a Szent Péter tér környékén telepednek le hálózsákjaikkal. Az utóbbi idõben több hajléktalan összeverekedett, ittasan kiabált. Nyáron felkerült egy a fotó, amelyen egy hajléktalan a Szent Péter tér oszlopai között végezte el szükségletét. A hajléktalanok eltávolítására az olasz hatóságok kérték a Vatikánt, hogy tisztán tudják tartani a teret és környékét, ahol naponta több tízezer turista fordul meg."
    (MTI)


    A többieknek megmondja hogy mindenkit fogadjanak be, elesett, szegény, menekült, bevándorló, mindenkit be kell fogadni.

    Aztán jön néhány hajléktalan és az elsõ verekedésnél kitiltatja õket még a Vatikán közelébõl is.

    Hogy lehet valaki ennyire kétszínû?

  10. #220
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,801
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,235
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    "Két rabnak nyoma veszett és még mindig nem sikerült megtalálni õket a Ferenc pápával október elsején tartott ebéd óta, amelyet a pápa rabokkal, szegényekkel és migránsokkal töltött -€“ jelentették be az olasz hatóságok szerdán.

    Az ebéden mintegy ezren vettek részt. Az ebéden résztvevõ rabokat a környezõ Castelfranco Emilia büntetés-végrehajtási intézetébõl válogatták ki. A kísérõk az ebéd végén vették észre, hogy két olasz rabnak nyoma veszett. A két férfi kihasználta az egyházfõ jelenléte miatti figyelmetlenséget és tömeget, és a történtek rekonstrukciója szerint már az ebéd elõtt megszöktek. A hatóságok csak most ismerték el, hogy a két férfit még nem sikerült megtalálni."




    Szórakoztassuk az illegális bevándorlókat és a bûnözõket! Adjunk esélyt a bûnözõknek a szökésre!

    A Pápa is azokkal cimborál akik a 10 parancsolatot megszegik. Kik a bûnözõk? Akik a ne lopj-ot, meg a ne ölj-t megszegik, nem?

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •