0
Hagyni kell a csudába, fõjjön a saját levében. Nem lehet mindenkit megmenteni. Esetleg próbáld meg az õ szemszögébõl nézni a helyzetet, a tanácsaidat. Ha fontos a barátság, akkor egyszerûen kerüld el a témát, vagy építsd le a kapcsolatot.
Személy szerint nem tartom fontosnak, hogy mindenben egyetértsek a barátommal. Inkább arra helyezem a hangsúlyt, hogy kommunikálni tudjak vele és megértsük egymást. Ha a tanácsát, véleményét kérem, akkor legyen a válaszának veleje, ami alapján továbbjutok a döntéshozatalban.
Pl. vannak mélyen vallásos barátaink is. A vallással kapcsolatban akkora baromságokat tudnak mondani, hogy eldobnám az agyam és olyan nyilvánvaló ellentmondásokba keverdnek magukkal, hogy az egyszerûen elképesztõ. Nekünk is megvan a saját hülyeségünk. Viszont ezen kívül, úgy érzem, hogy tartalmasan tudunk eszmét cserélni és segíteni egymás életét.
Hogy témábavágó is legyek, soha nem hozom fel a vallást egy beszélgetésben, ha kérdezik, elmondom a véleményem, aztán be is fejezem a temát. Tiszteljük egymás elmebaját![]()
| Thumbs Up |
| Received: 1,235 Given: 1,214 |
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
Sajnálattal hallomÚgy látszik, nem fogta fel szerintem a vallások egyik alapját, a másokkal szembeni alázatot és tiszteletet
![]()
| Thumbs Up |
| Received: 1,235 Given: 1,214 |
Úgy látom hogy írt vagy 15 üzenetet, de az utolsó pár szavát láttam, és az csak vitatkozás. Úgyhogy nem olvastam el. Talán majd valamikor.
Legutoljára azt mondta hogy a szólásszabadság csak addig terjed amíg nem sértõ. És ha valaki vallásosokat megsért, az legyen illegális.Oké, de akkor a keresztények is mehetnek a börtönbe, mert õk is sok embert megsértenek. Többek közt a muszlimokat. Vagy mindenki menjen börtönbe sértésért, de legyenek kivételek? Az úgy hogy egyenlõség? Amúgy is ha valaki bármit mond, az lehet sértõ valakinek. Bármin meg lehet sértõdni. Az miféle keresztényi gondolat hogy más ne mondjon véleményt, csak mert õt sértheti valami? A Biblia hány embert sért meg a halálra kövezõs részekkel? A keresztény vallásosok egyik jellemzõje, hogy megsértik a melegeket. Nem csak a lelküket, hanem a jogaikat is. De ez meg rendben van? Kettõs mérce.
![]()
De mindig ilyeneket mond és belefáradtam. Radikális vallásosság és feminizmus vagy egy 18 éves barátság. Választhatott.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 152 Given: 4 |
Nem létezik olyan, hogy sértés
Sértõdés van, és az a mentális fejletlenség csalhatatlan jele. Pl. az óvodások még mentálisan fejletlenek, mert még csak gyerekek, így õk sokszor megsértõdnek. Felnõtt ember nem sértõdik meg, csak ha agyilag egy óvodás szintjén van.
| Thumbs Up |
| Received: 1,235 Given: 1,214 |
Ma rosszat álmodtam és elmondtam anyámnak. Erre mit írt rá?
- Ne nézz horrorfilmeket. Vámpírosat se.
![]()
Mondja ezt õ, aki vallásos.
Akkor mi van a Bibliában?
Sátán, kígyó, Káin-Ábel gyilkosság, Pokol, sáskajárás, béka-esõ, elsõ szülött gyerekek lemészárlása, keresztre feszítés, kínzások, Isten próbatételei, amiben -többek közt- egy férfit leprássá tesz, 40 napos esõvel kiirtja az egész világot, Dávid megöli Góliátot és levágja a fejét, egy nõ sóbálvánnyá válik, sok háború, véres események, vérözön meg ilyesmi.
Persze biztosan Edward Cullen lesz az akitõl rosszat álmodok.
![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,235 Given: 1,214 |
Valamilyen keresztény vallásos rendezvény.
Mondja valaki azt hogy ez normális.
![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,235 Given: 1,214 |
"És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédûek, mint a pogányok, a kik azt gondolják, hogy az õ sok beszédükért hallgattatnak meg. Ne legyetek hát ezekhez hasonlók; mert jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielõtt kérnétek tõle. Ti azért így imádkozzatok:
Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved; Jõjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is. És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképen mi is megbocsátunk azoknak, a kik ellenünk vétkeztek; És ne vígy minket kísértetbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország és a hatalom és a dicsõség mind örökké. Ámen!
Máté 6:7"
És ez így benne van a Bibliában?
Ne próbálj Istennel beszélni, ne próbáld a lelked kiönteni, ne gyakorold a hited, hanem csak daráld el a miatyánkot, mondd hogy "végre mos'mán alhatok", takarózz be és kezdhetsz horkolni? Abban úgy mi a hit? Szerintem semmi, ez csak vallásos kényszer, semmi több.
Én nagyon úgy érzem hogy a Biblia mintha a hit rovására nyomná a vallásosságot és ez olyan dolog ami számomra érthetetlen.![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,235 Given: 1,214 |
Elküldték a hajléktalanokat a Vatikán közelébõl
"Már csak éjszakára térhetnek vissza, a csendõrök a közrendre és a köztisztaságra hivatkozva küldték el õket. Olaszokon kívül külföldi hajléktalanok eddig napközben is a Szent Péter tér és Vatikánváros közelében tartózkodtak. A járdákon, az épületek árkádjai alatt vagy éppen a Szent Péter tér oszlopcsarnokában vagy ennek lépcsõin "laktak". A vatikáni csendõrség biztonsági okokra, valamint a közrendre és a köztisztaságra hivatkozva küldte el a hajléktalanokat. Az intézkedésrõl Ferenc pápát is értesítették - közölte Greg Burke szentszéki szóvivõ.
Ferenc pápa 2013-as megválasztása óta egyre több hajléktalan költözik a Vatikán körüli római utcákba. Az egyházfõ a Szent Péter tér közelében ingyenes zuhanyozót, fodrászatot és borbélyszolgáltatást is nyitott számukra. Éjszakánként akár százan is a Szent Péter tér környékén telepednek le hálózsákjaikkal. Az utóbbi idõben több hajléktalan összeverekedett, ittasan kiabált. Nyáron felkerült egy a fotó, amelyen egy hajléktalan a Szent Péter tér oszlopai között végezte el szükségletét. A hajléktalanok eltávolítására az olasz hatóságok kérték a Vatikánt, hogy tisztán tudják tartani a teret és környékét, ahol naponta több tízezer turista fordul meg." (MTI)
A többieknek megmondja hogy mindenkit fogadjanak be, elesett, szegény, menekült, bevándorló, mindenkit be kell fogadni.
Aztán jön néhány hajléktalan és az elsõ verekedésnél kitiltatja õket még a Vatikán közelébõl is.
Hogy lehet valaki ennyire kétszínû?![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,235 Given: 1,214 |
"Két rabnak nyoma veszett és még mindig nem sikerült megtalálni õket a Ferenc pápával október elsején tartott ebéd óta, amelyet a pápa rabokkal, szegényekkel és migránsokkal töltött -€“ jelentették be az olasz hatóságok szerdán.
Az ebéden mintegy ezren vettek részt. Az ebéden résztvevõ rabokat a környezõ Castelfranco Emilia büntetés-végrehajtási intézetébõl válogatták ki. A kísérõk az ebéd végén vették észre, hogy két olasz rabnak nyoma veszett. A két férfi kihasználta az egyházfõ jelenléte miatti figyelmetlenséget és tömeget, és a történtek rekonstrukciója szerint már az ebéd elõtt megszöktek. A hatóságok csak most ismerték el, hogy a két férfit még nem sikerült megtalálni."
Szórakoztassuk az illegális bevándorlókat és a bûnözõket! Adjunk esélyt a bûnözõknek a szökésre!![]()
A Pápa is azokkal cimborál akik a 10 parancsolatot megszegik. Kik a bûnözõk? Akik a ne lopj-ot, meg a ne ölj-t megszegik, nem?
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2