Oldala 79 of 107 ElsõElsõ ... 2969777879808189 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 781 to 790 of 1067

Topic: Járművek

  1. #781
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,804
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Biciklivel állandóan egy kerekeztem, de az más.

    Az nem 500 kiló, hanem csak 15, és nem 100-al repesztettem közben, csak 10-el. És persze 15 évesen, nem 40-hez közeledve, berozsdásodott térddel.

  2. #782
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,804
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Ez a motoros meg érdekes dologról beszél.

    A lényeg annyi, hogy a sebességhatár közlekedési szabályokat "átlag autók"-ra hozzák, de ez nagyon nem ésszerû, mivel egy egy 60 éves fék nélküli roncs ugyanannyival hajthat mint egy vadonatúj, jól beállított modern autó. Ugyanannyival mehet egy nagy teherautó, teljesen megpakolva, mint egy kis családi autó. És aztán ott van hogy egy kis családi kocsi végsebessége mennyi? 100? De inkább olyan 70-80-ra vannak tervezve. Ha viszont egy motorról van szó, azt úgy gyártják le, hogy 300-at is gond nélkül menjen, de 150-et utazótempóban is, ráadásul biztonságosan (igaz, a motoroson múlik hogy nála mennyi a biztonságos tempó).

    Tehát hogy ugyanannyi a sebességkorlát az "átlag autónak", gyorsasági motornak, a családi kis járgánynak, a fék nélküli roncshalmaznak amit már csak a rozsda tart össze és a 18 kerekû, acélhulladékkal maximálisan megpakolt kamionnak, az úgy nem túl ésszerû.


  3. #783
    Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Hozzászólások
    707
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Mivel együtt közlekedünk az utakon ezért értelmetlen lenne külön korlátozni. Meg ellenõrizhetetlen.
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

  4. #784
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,804
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Azért vannak példák jármûvenkénti külön szabályozásra.



    Ebben a videóban a másodiknál ( 0:30 ) benéz egy emberölési kísérlet. Legalábbis nekem úgy tûnik hogy igencsak szándékos volt.


  5. #785
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,804
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Brumm, brumm.


  6. #786
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,804
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Ma megvolt az elsõ tesztút, persze csak a közelben.

    A ház elõtt eldõltem mint egy zsák krumpli, de abból is tanultam valamit.

    - Kavicsokon nehéz kanyarodni.
    - Kavics és elsõ fék - rossz ötlet.
    - A munkás-taktikai cipõ jó, de bõrbakancs, hosszú szárral sokkal jobb ötlet.
    - Meg egy lábszár-védõ is kéne.
    - A térdvédõ szuper, de a könyökvédõ se árt. Legközelebb azt is magamra veszem.
    - Kesztyû is kell, jó hogy rajtam volt.
    - Leteszteltem a motoros szemüvegem is, kényelmes.

    Csak egy karcolás, szóval nem nagy ügy.

    Utána viszont visszapattantam a nyeregbe és megvolt a tesztút, váltásokkal, többnyire 2-esben, erdõn keresztül. Majd feltöltöm.


  7. #787
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,804
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!

  8. #788
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,804
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Videó hétvégére.

    Magyar verzió:



    Angol verzió, több szögbõl.




  9. #789
    MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Hozzászólások
    444
    Thumbs Up
    Received: 95
    Given: 8

    0 Not allowed!
    Ennel nagyobb sose legyen.

  10. #790
    Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Hozzászólások
    1,287
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Videó hétvégére.

    Magyar verzió:



    Angol verzió, több szögbõl.



    Jár így az ember amíg fiatal...azután azért mert öregszik!:-)) Én volt hogy naponta 3* estem. Lényeg hogy nem kell feladni.

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •