Oldala 5 of 6 ElsõElsõ ... 3456 UtolsóUtolsó
Eredmény 41 to 50 of 59

Topic: Mmilan21 blogja

  1. #41
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Elkészült a 30. és egyben rendhagyó bejegyzésem:

    Az indigó Z generáció:
    https://kreativeletvideken.blogspot....generacio.html

    A technológiailag fejlett kapitalista társadalom jelenlegi gyermeknevelési buktatóiról szól ez az elgondolkodtatónak szánt bejegyzés.
    1500 szóból áll, úgyhogy van olvasnivaló.

  2. #42
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    A nyár ilyen bejegyzés szegény lesz továbbra is. Õsszel fellendülés várható.
    Megy a betakarítás és a bespájzolás, de ezzel kapcsolatban nem fogok egyenlõre sokat írni.

    Egyrészt, mert annyit olvasok mostanában (nem csak könyvet) mint régebben soha. A nyári kánikula és olykor az esõs idõ erre rátesz még egy lapáttal.

    Ráadásul már javában észlelem a 22-es szám sorsfordító erejét. Nem sokára jön a 23-as, az éveim kódjában.
    Felgyorsultak a változások a világban és nálam is. Van párhuzam a kettõ között.


    Egyenlõre ennyi, megyek paradicsomot passzírozni.

  3. #43
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Így néznek ki azok a "híres" 25 literes fekete mûanyag hordók:
    Hordó.jpg

    A száján át a nagy méretû õszibarack konzerv is bele megy könnyen(tesztelve).

    Talán csak a mezõgazdaságban használtak ilyet régen, azért érhetõ el ilyen kevés példány belõle.
    Egy ilyen hordócska, ami az akkori komoly csávázószereket benn tudta tartani és még most sem mutatja az oszlás jeleit az okkal nevezhetõ tartósnak.
    Szinte 100%-ig UV stabil, mert nem mutatja a bomlás jeleit és nem törik az anyaga, hanem inkább csak hajlik amikor van olyan erõ ami össze tudja nyomni.

    Egy hátránya van, az a szigetelés tökéletlensége (az eredeti tömítés nincsen rajta), de ez egy szilikon tömítõgyûrûvel vagy egy adag sziloplaszttal könnyen megoldható.

  4. #44
    Ádám Csaba
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Így néznek ki azok a "híres" 25 literes fekete mûanyag hordók:
    Hordó.jpg

    A száján át a nagy méretû õszibarack konzerv is bele megy könnyen(tesztelve).

    Talán csak a mezõgazdaságban használtak ilyet régen, azért érhetõ el ilyen kevés példány belõle.
    Egy ilyen hordócska, ami az akkori komoly csávázószereket benn tudta tartani és még most sem mutatja az oszlás jeleit az okkal nevezhetõ tartósnak.
    Szinte 100%-ig UV stabil, mert nem mutatja a bomlás jeleit és nem törik az anyaga, hanem inkább csak hajlik amikor van olyan erõ ami össze tudja nyomni.

    Egy hátránya van, az a szigetelés tökéletlensége (az eredeti tömítés nincsen rajta), de ez egy szilikon tömítõgyûrûvel vagy egy adag sziloplaszttal könnyen megoldható.
    Ilyen hordó nekünk is volt! Valóban bírja a napsütést és szerencsére elég vastag az anyaga is, ami a mai hordókhoz képest nagyobb mechanikai védelmet biztosít neki. Sajnos fater összebaszta gázolajjal az összeset, így mind ki lett dobva. Ha találnék valahol tiszta, nem törött "példányokat" normális áron, akkor biztosan vennék párat.

  5. #45
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Úgy néz ki, hogy továbbra is jegelni fogom a Kreatív blog frissítését.

    Egyrészt azért mert az eddigi blogolással és a fórumozás által gyûjtött tapasztalataimat sikeresen alkalmazom egy másik blog felületén.

    Ez a másik blog személyesebb elemeket is tartalmaz, ezért nem teszem itt közzé a linkjét.
    A mindennapjaimról szól, ami nagyobb részt elüt az itteni fõ témáktól.
    A keresõkben megtalálható lesz az idõ elõrehaladtával egyre inkább.
    Ez a blog egy mementóul szolgál arra, hogy miként építek fel egy új életviteli módot, amely merít a MAGosok által is alkalmazott módszerekbõl.



    A továbbiakban is ugyanúgy itt leszek a fórumon, ahogy eddig.

  6. #46
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    A továbbiakban is ugyanúgy itt leszek a fórumon, ahogy eddig.
    Kisebb-Nagyobb kihagyásokkal. Utólag pontosítva.

    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Úgy néz ki, hogy továbbra is jegelni fogom a Kreatív blog frissítését.

    Egyrészt azért mert az eddigi blogolással és a fórumozás által gyûjtött tapasztalataimat sikeresen alkalmazom egy másik blog felületén.

    Ez a másik blog személyesebb elemeket is tartalmaz, ezért nem teszem itt közzé a linkjét.
    A mindennapjaimról szól, ami nagyobb részt elüt az itteni fõ témáktól.
    A keresõkben megtalálható lesz az idõ elõrehaladtával egyre inkább.
    Ez a blog egy mementóul szolgál arra, hogy miként építek fel egy új életviteli módot, amely merít a MAGosok által is alkalmazott módszerekbõl.

    Egy jó ideje nem frissül egyik blog sem.
    Idõm végül is szokott lenni rá, viszont kedvem/energiám nem mindig. E helyett inkább mások írásait olvasom, a ház körüli munkákat intézem, filmet nézek, zenét hallgatok és haladok a terveim megvalósításával elõre.

    Gondolkodtam, hogy a nagyobb népszerûség változtatna-e ezen. Az így kapott több figyelem energia talán változtatni tud valamin. Viszont a nagyobb közönség nagyobb felelõsséget is jelent.

    Idõközben kezdek belejönni a videózásba. A videoszerkesztés az még alakulgat. Van hová fejlõdni.

    Közzé tenni való videók készítésének tekintetében egyenlõre lassan haladok.
    Alapvetõen az a cél hogy egyedit alkossak, tartalmas legyen és hogy valamit a gyakorlatban mutasson be.
    Praktikusan a barkácsolás és kert témakörére épülve, mert ezekben vagyok inkább otthon a gyakorlatban is.
    Aztán hogy mi sül ki a végén ebbõl, az még elválik.

    Nem ígérek semmit, mert szinte mindig az történt eddig, hogy kinõttem a felvázolt jövõkép kereteit és/vagy más irányban folytattam tovább a dolgok gyakorlatba ültetését.


    Az itteni inaktivitásom ideje alatt történtek velem olyan lelki szintû esetek amelyek tovább tisztították a képet, hogy merrefelé is kellene haladjak tovább az életben.
    Összefoglalom nagy vonalakban pár szóban, hogy mikbõl tevõdik össze ez a kép:
    környezetvédelem, ésszerûség, szabadság, elõre gondolkodás, minden élõ tisztelete, nyitott elme, hûnek lenni önmagamhoz.

    Persze ezek csak szavak. Sokféle képen lehet értelmezni, árnyalni õket és mindenki kicsit másként értelmezi mondandójukat.

  7. #47
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    A mai is egy tartalmas nap volt, de alapvetõen az ünnepektõl függetlenül.

    A videokamerámmal kapcsolatos. Nem egy felsõ kategóriás cucc, inkább egy belépõ szintû eszköz(Pana HCV180).
    Ehhez van egy ZOOM H1 hangfelvevõ és egy Xiaomi 10.000 mAh kapacitású külsõ akkumulátor.

    A mostani kameráknak a gyenge pontja, hogy csak 1-1,5 óráig bírja az akkumulátoruk egy teljes feltöltés után.
    Aztán ha elfelejtettem feltölteni, akkor gáz van ha gyorsan van rá szükség.
    A gyári nagyobb kapacitású akkumulátorok pedig drágábbak még a Xiaomi, azokhoz képest többszörös kapacitású akkumulátoránál is.

    A hangelvevõnek is hasonlóan ez a gondja, hogy új ceruza elemekkel vagy feltöltött akkumulátorokkal kell ellátni néhány óránként.

    A powerbankot eddig is a kamera tápellátására használtam, ami teljesen megfelel a célnak.

    A HCV180 (egyébként elég hatékony) giroszkópos képstabilizátorának a hangja belehallatszik a felvételbe(mint ha valami ventilátor szélzaját hallanánk), amikor alacsonyabb a környezeti zajszint.

    Az összes felmerült fõbb gondot úgy mint az alacsony akkukapacitást, beszûrõdõ zajokat, ingadozó hangminõséget és az egész összefogatását egy saját gyártású konzollal terveztem megoldani.
    Ma elkészült ennek az utolsó része, amelyik a H1-est tartja. Középen a powerbank, alul a kamera van. Ezt az egészet pedig pillanatok alatt fel lehet rakni az állványra, mert annak az adapterével rögzítettem a konzolt a kamerához.

    Ami még hátra van az egy y kábel készítése, amivel a powerbankról lehet energiával ellátni a kamerát és a hangrögzítõt is.
    Ezt nem a gyári kábelek átalakításával, hanem direkt ilyen célra vásárolt USB kábelek segítségével fogom megoldani(sok keresés után találtam a kamerához is, mert egyébként ritka csatlakozófajta a 4x1,7-es).
    A kamerában és a hangrögzítõben benne maradnak a saját akkumulátoraik.

    A gyári kábelek egyébként is túl hosszúak, így az új egyedi kábellel a kábelkavalkádot is el tudom kerülni(eddig oldalt volt feltekercselve a kamera kábele, ami nem volt éppen esztétikus és helytakarékos megoldás).

    A hangfelvevõre készítettem a kabátomról a megvásárlása után lecipzárazott mûszõrmébõl egy nagyon hatékony szélzajfogót. Az ötletet a filmforgatásokon is használatos szõrmés puskamikrofonok adták és a tudat hogy a kabátom szõrméjét elõrelátóan nem dobtam ki, habár akkor még gondolatban sem volt a kameravásárlás, nemhogy a hangfelvevõ beszerzése.

    Így aztán hamarosan elkészül a módosított, felbõvített lehetõségekkel bíró kamerám.

    Az alapvetõ igényt az adta erre az összetett sufnituningra, hogy egy kézben vihetõ ugyanakkor állványra is szerelhetõ(a konzol ne vegye el ezt a lehetõséget), sokáig mûködõ kamerát szerettem volna, amelyet nem kell sûrûn töltögetni és tárhely is van rajta bõven(128 GB ami kb. 11 órányi 1080p/50fps felvételhez elég).

    Lesz róla valószínûleg a jövõ évben egy videó, amint elkészül az y kábel hozzá. Elég egyedi megoldás lett szerintem.
    A módosított kamerát felvenni kamera nélkül azért körülményes(a konzolját még csak-csak), de van egy VHS színvonalú videókat készítõ régebbi kompakt fényképezõgépem. Meg persze lehet vele képeket is készíteni, ha éppen nem homályos akkor rendben is van a minõsége.
    Majd megoldom, mert van egy pár ötletem erre vonatkozólag. Az ember legyen kreatív ugyebár.

  8. #48
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    A mostani esõs, havas 0 fok körüli hõmérséklet sem szegi a kedvemet olyan tekintetben hogy a kinti mûhelyben dolgozzak.
    Most egy hosszadalmasabb projekt, a sörkollektoros aszaló-szárító gépem alapos felújítása átépítése és fejlesztése van soron.
    Ez az elsõ projektem aminek a fõbb munkaállomásait idõ közben videó dokumentálom. Lesz belõle egy tömörebb bemutató videó és egy hosszabb verzió, amelynél kitérek további részletekre és mondok minden építési/felújítási fázisról néhány mondatot.

    Március közepére, végére akarok elkészülni vele. Azt követõen fognak érkezni a videók amikor elkészült és túl van az elsõ tesztüzemeken.


    A kamerám fejlesztése idõközben elkészült. Mûködik a kamera és a hangfelvevõ egyszerre egy powerbank USB csatlakozóról. Valamikor lesz róla videó, de elõtte szerintem új külsõ vázat készítek hozzá, mert a jelenlegit csak a bandázsszalag tartja egyben és felsõ része nem kellõen stabil. Az eddigi tapasztalataimat felhasználva nem lesz nehéz egy új verziót készítenem.

  9. #49
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Úgy néz ki egy darabig nem fogom tudni rendesen használni többek között a fórumot.
    A Firefox 59-es verziójától kezdve, ami egy hete települt fel kb., azóta nagyon hiányosan jelenik meg grafikailag a fórum. A fb és néhány más összetett oldal hasonlóan hibásan jelenik meg, tehát nem egyedi eset és az 59-es verzió feltelepítésével vette kezdetét. Más nem frissült idõközben, mert a wint, a drivereket és a programok többségét is manuálisan szoktam naprakészen tartani.
    Az 59.0.1-es verzió sem segített ezen.
    Az új Nvidia driver sem használt, ami javítja a Firefox TDR hibáját. Ez utóbbi kapcsolódik a grafikai megjelenítéshez.

    Hozzászólást tudok írni, de képet csatolni a hiba illusztrálására már nem. Az ehhez való BB kódokat pedig még nem tudtam megjegyezni.

    Az biztos hogy köze van ennek az egésznek az 58-as verziótól kezdve bevezetett új hardveres gyorsítású grafikus megjelenítõ motorhoz. Az 59-esben gondolom tovább fejlesztették, átállítottak pár dolgot rajta és ez a végeredmény. Legalábbis nálam.
    A PC platformnak ez az egyik hátránya, hogy milliónyi hardver és szoftverkombináció létezik a világon. Nem lehet garantálni hogy mindegyiken ugyanúgy, hiba nélkül mûködik egy nagyon összetett program.

    A kijelölés funkció használatával a szövegek és képek több-kevesebb részét meg tudom jeleníttetni, de sokszor ez sem segít teljesen helyreállítani a dolgokat. Ez is mutatja hogy a grafikai motorral, annak is a tényleges megjelenítéssel foglalkozó részével van a gond.

    Internet Explorer és a Chrome számomra felejtõs, mint alternatíva. Még annyira sem biztonságosak mint egy módosított Firefox. Megvárom inkább amíg kijavítják a hibát.

    A "Hozzászólás írása" gomb is csak egy szürke téglalapként jelenik meg nálam. A belsõ gomb az ha jól emlékszem...

  10. #50
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,806
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,215

    0 Not allowed!
    Az szomorú. Elég sokan panaszkodnak az új Firefoxra, elég problémás lett az újítások óta.

    Nekem is szórakoznak néha a böngészõim, de lehet hogy az azért van mert letöröltem valamit amit nem kellett volna. Esetleg az Internetem miatt. Ki tudja...

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •