0
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
A ház ideért (gyorsabban mint vártam), a többi cucc holnap jön, 1 dolgot kivéve. Ez fel is idegesített. Szóval megrendeltem mindent egyszerre, hogy egyszerre, vagy 1 nap eltéréssel minden megérkezzen. 3 csomagban jön, 2-vel látszólag nincs gond. A 3.-nál bejelöltem a gyorsított postázást. Erre hogy küldték el? A lehetõ leglassabban. Van a Posta, meg van a Fedex. Ha FedEx-el jön valami, az 2 nap. Ha Postán, az is kb. 2-3 nap. De ha FedEx Smartpost-al jön, akkor rohadt sokáig tart. Ami annyit tesz, hogy a FexEx felveszi a csomagot, ül rajta napokon át, majd odaadja a Postának, ami majd kiszállítja. Kedden rendeltem, gondoltam péntekre, szombatra minden ideér. Francokat. Az az egy cucc majd csak valamikor jövõ hét szerdára ér ide. Itt ülhetek majd a s.ggemen és nem használhatom majd az új gépet vagy 5 napon át, mert az M2-es tárhelykártya valahol a kiszállító és a posta között ingázik.![]()
Csúszik majd a videókészítés is. Addig meg gyönyörködhetek a 6 évvel ezelõtti gépépítõs videómban...
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 4 Given: 1 |
jó reklám ez a régi videónak![]()
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Az új gépnek nincs hangja. Ami ésszerû hogy technológia, de azért vártam egy pici zúgást, már csak a 4 ventilátor miatt is (1 proci, 1 gépház, 1 VGA kártya, 1 a tápban), de semmi. Mind forog, de mind síri csendben pörög. Talán majd a 2 HDD kicsit ad majd hozzá. Szeretem hallani hogy valami mûködik, ha egyáltalán nincs hangja, meg nem is remeg, akkor honnan tudom hogy megy-e, ha esetleg a monitor nem mutat semmit?
A VGA kártya installja is fura volt. Felpakoltam, de installálás közben alvó módba ment és nem volt hajlandó felébredni. Reseteltem egyet és úgy tûnik hogy felrakta a drivert, szóval gond nincs. Az újabb játékok, a videószerkesztõm, meg a folyamatosan frissített kis ingyenes programok mennek majd vele, afelõl semmi kétségem. Az egyetlen nagy kérdõjel, hogy a több mint 15 éves! Photoshop megy-e majd rajta. Ma kiderül...
Ha én megosztok a fórumon egy videólinket, azt itt megnézi pár ember, és akkor azzal már sokat mondtam.jó reklám ez a régi videónak![]()
A lézeres szemmûtét videómnál a számláló 437-et mutat, abból összesen 3 ember nézte meg innen.![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Összeraktam teljesen, erre kerregést hallottam. Azt hittem hogy a CPU ventilátorához ér valami drót. Megigazítottam, de újra hallottam a kerregést. Rájöttem hogy az egyik terrás Winchester zörög. Próbáltam mindent, de nem látta a gép. (Elõtte igen, de utána nem.) Biztos voltam benne hogy eldromlott. Áttettem a régi gépbe, az csinál egy csekkolást, de bebootolt és mûködik. Semmi kattogás, szépen megy. Most elég tanácstalan vagyok, de szerintem letakarítom és átdobok róla minent BluRay-re, biztos ami biztos.
A Win 10 idegesítõ, lehet hogy csak szoknom kell.
Párszor belassult a gép, nem tudom miért. Videót néztem és közben egy kis programot telepítettem, aztán összesz.rta magát a Youtube vagy 10 másodpercre. Csúnya hangokat adott ki, de aztán rendbejött.
A videókonvertálást teszteltem, az érezhetõen jóval gyorsabb mint a régi gépnél. A játékok szerencsétlenkednek, de majd a Fallout 4-et akarom kirpóbálni, vagy a GTA 5-öt. Csak eléggé bekavart ez a merevlemez probléma. Alapból nagyon csendes a gép, de mikor bedörrentem neki a konvertálást, akkor felpörög minden ventillátor.
Talán fel kéne dobni az alaplaphoz az alapdrivereket is.
Egyelõre ennyi. Ezen dolgozom egész nap, azért nem voltam a fórumon sem.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 4 Given: 1 |
mire feláll egy mindenes rendszer az nem kis munka![]()
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Ez már így szokott lenni... Igaz, ez a HDD ügy elég szomorú.Ment, aztán ráraktam a "fedõt", és azóta nem. A káebeleknek és a foglalatnak nincs baja, és a HDD vidáman fut a másik gépben. Gõzöm sincs mi lehet vele. (Az oldallap kicsit megnyomta a kábelt, de ha a másik merevlemez megy azzal a kábellel, akkor emez miért nem? Semmi értelme.)
Most nézem a HDD árakat, de ez is teljesen értelmetlen dolog. Tehát létezik 7,6 Terrabytos SSD. Árulja már el nekem valaki, hogy akkor mit szórakoznak a gyártók azzal hogy 120 GB-os SSD-ket csináljanak. Technológia megvan, anyagárban ugyanannyi. Mégis, a 120-as és a 240-est gyártják és azokat is drágán. És a batár nagy HDD-k is drágák, holott azokat már gyártani sem kellene, mert nem csak hogy nagyok, de lassúak is, meg szerintem a hiba-faktoruk is rosszabb.
Felhasználói szempontból az kellene hogy 3-4 Terrás SSD-ket áruljanak, dupla pakkban, úgy hogy a Windows (Linux, meg a többi OP rendszer) tükrözné az egyiket a másikra, hogy adat ne vesszen el ha az egyik tönkremegy.
Az a véleményem hogy a gyártók lehúzzák a felhasználókat.
Az Intelnél meg azt vettem észre, hogy havonta kijönnek egy új processzorral ami csak egy picit jobb a másiknál. Régen évente volt egy komolyabb újítás, most meg havonta kis újítások, hogy a "kockafejeknek" eladjanak pár extra Mhz-nyi sebességet.
Emlékszem mikor 486-os 100 MHz-es géprõl átálltam a 3x olyan gyors AMD-re. Ott tényleg elképesztõ volt a különbség. Most kicsit olyan, mintha a gyártók nem is próbálkoznának hogy szintet ugorjanak a technológiában.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 4 Given: 1 |
Aminek nem nagyon bonyolult vagy macerás a gyártása, ott a premium gyártó nem tud rólad túl sokat lehúzni, mert minõségben meg fogja valaki közelíteni és durván alávág az árban.
Itt egy példa:
https://www.youtube.com/watch?v=TXFde1umwmI
Ennek a cuccnak az elõdje ugyanazt tudja, szinte semmit nem fejlesztett a dji mint prémium gyártó.
Miért történt mindez? Mert az elsõnél túl vastagon fogott a ceruza amikor az árcédula készült.
Kicsit gyengébb anyaghasználattal félár alatt kiadta a második verziót, mert valaki megcsinálta fillérekbõl ugyanazt:
https://www.tomtop.com/p-d5342b.html
Így megy ez, egészen addig amíg a termék olyan jellegûvé nem válik, hogy részben befektetés részben know how, részben szakember (lehetnek egyéb tényezõk) hiánya miatt, a konkurencia nem tud 5-10 éven belül kialakulni/piacra dobni valami ütõset, jó áron. Pl. a processor. Ahogy az AMD elcseszte és az Intelnek bejött (sok évvel ezelõtt) az intel szinte egyedül maradt és kilõtte az árait az égbe, fejlõdés meg sehol. Aztán elcseszte az intel az AMD-nek meg összejött nagy nehezen, most kicsit kiegyenlítettebbé válik a dolog. Hogy az árak hogyan alakulnak? Vagy fejlõdés lesz, vagy árcsökkenés, talán adott (gyenge/közepesen gyenge) teljesíményt meg lehet majd kapni olcsóbban, de ez már nem biztos.
GPU, RAM, SSD gyártás ugyanez, csak kevésbé (legalábbis általam) ismertek a gyártók. Nem véletlenül nem kezdünk el abban gondolkodni, hogyha jó üzlet az ssd gyártás, akkor gründoljunk ssd gyárat, és nem csak mi, de a leggazdagabbak közül se sokan.
| Thumbs Up |
| Received: 33 Given: 86 |
Tud valaki ajánlani jó áras 1TB SATA vinyóra webshopot?
"Hajszolom a tudást, de õ mindig gyorsabb nálam!"
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Én is pont arra vadászok. Szerintem kivárom a karácsonyi leárazásokat, addig meg valahogy kihúzom nélküle. Még a rossz minõségüek is drágábbak 100 dollárnál, a jobbak meg aztán fõleg.![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
Tessék:
https://www.aqua.hu/1tb-toshiba-35-p...va-508484.html
A házhoz szállítás 990 Ft.