Alternatívája a gyöngyfonál nevezetû dolog, nagy lyukú rövid, hegyes varrótûvel. Vastag anyagokhoz, bõrhöz egy gyûszû is jól jön.

Bivalyerõs (csúnya) varratok pillanatok alatt, kis gyakorlással.

Dupla "cérna" bõ 30 centi nem okoz gondot, végére csomó, nincs tökölés a göbbel, nem csúszik át, minden öltést összecsomózok, tart, mint a beton.

Ezzel a cuccal amit készítesz varrás az olyan, hogyha valahol elszakad a cérna késõbb a varrás mentén, akkor visszabomolhat az egész. Legalábbis, ha jól látom. Ez amúgy nem biztos, hogy akkora baj, sok bolti ruhánál is tapasztaltam ilyet.

Ha több, mint 10 centi kell, akkor kezdene kétségessé válni, hogy nem jobb-e ez a gépezet, hogy egy silányabb minõségû (legalábbis erõsségben szerintem mindenkélpp), de gyorsabb varratot létre lehessen vele hozni.

Vagy ha szebb varrás kell.

Szerintem én rendelek egyet nadrágok felhajtásához, ilyesmihez, nincs rendes varrógépem, meg nem is tudom jól használni. Olyan meg már többször volt, hogy 1-2 métert végigvarrtam kézzel