Oldala 31 of 49 ElsõElsõ ... 21293031323341 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 301 to 310 of 483

Topic: Iskolai erőszak, zaklatás, megfélemlítés és megalázás

  1. #301
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2016
    Lakhely
    Budapest
    Hozzászólások
    1,137
    Thumbs Up
    Received: 88
    Given: 35

    0 Not allowed!
    Lehet, hogy nem kéne, de...
    Azt azért tudjátok, hogy a tanár is emberbõl van? Van köztük normális, szószándékú és persze idióta, aki nem az iskolába való. Nem kéne általánosítani, bár tudom, ez a legegyszerûbb módja az emberi (nem)gondolkodásnak. Lehet, hogy pechetek volt és összefutottatok pár hülye tanárral, közben fel se tûnt, hogy a többi nem az. Ezt persze el lehetne mondani minden szakmáról: rendõr, buszsofõr, taxis, pincér, orvos, ügyintézõ, stb. A többség normálisan próbálja végezni a munkáját, pár oda-nem-való kollégájuk miatt viszont az egész csoportot elítélik, utálják. Sokszor olyanok ítélkeznek, akik egy cseppet sem jobbak (akinek nem inge...)
    Belegondoltatok már, hogy milyen lehet 25-30 különféle családi háttérrel rendelkezõ gyereket tanítani, fegyelmezni, nevelni? Vannak szülõk, akik komolyan azt gondolják, hogy a tanár majd mindent megtanít a gyereknek a suliban 45 perc alatt, neki nem kell otthon foglalkozni a gyerekkel. Az ilyen gyerek otthon nem gyakorol, nem csinál házit, hiányos, rendetlen a felszerelése. Gyengén teljesít, jönnek a sz*r jegyek meg az intõk. A szülõ háborog, mindenért a tanárt hibáztatja. A gyerek meg otthon állandóan azt hallja, hogy a tanár ilyen hülye, meg olyan marha, aminek az eredménye, hogy nem tiszteli a tanárt, kezelhetetlenné válik. Megbukik, eltanácsolják, "de a tanár a hibás"
    A szerencsétlen tanárnak gyakorlatilag nincs semmilyen eszköze a fegyelmezésre, sz*r a fizetése, és rettegnie kell, hogy mikor jön be valamelyik sértett szülõ pofozkodni, ordibálni, megalázni a diákok elõtt. Régen a tanárok társadalmi megbecsültsége az orvosokéval vetekedett. Ma a bányászbéka segge alatt van. "Minek tanulni? Jelentkezz a Való Világba és sztár lehetsz."

    (Az egyes szám második személy nem neked szól, csak általános alany. Mint már említettem akinek nem inge ne vegye magára. Egyébként én nem vagyok tanár, de elég sokat jártam iskolába (nappalin, levelezõn, estin) általánostól az egyetemig. Rendszerváltás elõtt, után. Jelenleg két iskoláskorú gyerekem van. Szóval tapasztalatból beszélek. Ha gond van a gyerekkel, akkor leginkább a szülõ tehet ellene, de legjobb, ha odafigyeléssel megelõzi a problémát).

    Személy szerint a politikus fajtát utálom. Azok a legundorítóbb férgek a világon. Amikor egy tanár el kezd politizálni tanítás helyett, akkor már nem tanár, hanem politikus.

  2. #302
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,788
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,232
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Ez egyértelmű. Voltak nekem jó tanáraim is, de a jelentős részüknek van valami problémája. Az online "felhozatal" pedig elég katasztrofális.

    (Azért készítettem videót már tanár védelmében is.)

    A tanároknak sokszor nehéz dolguk van, de kizárólag csak a pénzről szoktak beszélni, hogy abból kéne több. Az iskolai problémákról meg hallgatnak, még akkor is ha azzal a diákoknak ártanak. Például most ezek it, mit csinálnak? Súlyos erőszak-problémát politikára használnak fel. (Amúgy írtam nekik még egy hozzászólást, megkérdeztem őket hogy miért törölték egy rakás kommentem. A válasz helyett azt is törölték.) A vicces hogy tipikus tanár stílust nyomtak előtte, kedveskedés hogy "Az Ön véleménye nagyon sokat számít nekünk." Ezt vagy 5x leírták előtte. Aztán mikor rákérdeztem hogy miért használják politikára az iskolai-erőszak témát, akkor hirtelen nem volt már fontos a véleményem és visszamenőleg is eltüntették a hozzászólásaim felét. Mint mikor iskolában mondják el hogy mennyire fontos a gyerek, de aztán magasról tesznek rá. Rögtön ez jutott róla eszembe.

    Abszolút semmilyen vitát nem tudtak lefojtani, semmilyen érvük nem volt, logikus válaszaik nem voltak semmire. Egy tanártól elvárható lenne egy alapvető logikus gondolkodás, de a fent említettek ennek erősen híján voltak.

    Azt nem vitatom hogy sok a problémás gyerek és szülő, de a tanárok mikor szólaltak fel és jelezték? Nem volt tüntetés, mert az csak több pénzért van. Nem volt kidolgozott megoldás, aláírásgyűjtéssel. Ha a tanárok 90%-a aláírna valami komoly tervezetet, annak azért lenne súlya. Ha magasabb fizetésért lehet tömegtüntetni és sztrájkolni, akkor más ügyben is meg lehet mozdulni.

    A fegyelmezés is érdekes, mert pl. minket előszeretettel pofoztak és ütöttek meg. Mi általában véve csendesek voltunk, vissza se mertünk szólni nekik, még ha igazunk is volt. Nekünk járt a pofon kis hülyeségekért is, de az iskola veszélyes elemeihez egy ujjal se mertek nyúlni. A csendes gyerekeket lehetett hülyére pofozni, a problémás elemeknél meg sunnyogtak. Mert hát az vagy visszaüt, vagy behívja a családot hogy az verje érte meg a tanári kar egy részét.

    Amikor egy tanár el kezd politizálni tanítás helyett, akkor már nem tanár, hanem politikus.
    Ez elgondolkodtató, de szerintem igazad van.

    Tényleg, annak mi lehet az oka, hogy annyi tanár meg tényleges politikusnak? Itt írják hogy a parlamenti képviselők legnagyobb részt tanári diplomával rendelkeznek: https://eduline.hu/felsooktatas/kepv...ai_2014_WSZ2MQ

    Felmerül a kérdés, hogy ha annyi rengeteg tanár ül bent gombot nyomogatni, akkor hogyhogy annyira nem érdekli őket az oktatásban lévő rakás gond és az iskolai szociális problémák?


    Belegondoltatok már, hogy milyen lehet 25-30 különféle családi háttérrel rendelkezõ gyereket tanítani, fegyelmezni, nevelni?
    Legalább a fizetésük biztos. Felsorolhatnám hogy milyen buktatói vannak annak ha valaki online kiskereskedő, de inkább bele se megyek. Talán majd egyszer.

  3. #303
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2016
    Lakhely
    Budapest
    Hozzászólások
    1,137
    Thumbs Up
    Received: 88
    Given: 35

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése

    Tényleg, annak mi lehet az oka, hogy annyi tanár meg tényleges politikusnak?
    Több a fizetés, kisebb a felelõsség, de közben marad közalkalmazott

  4. #304
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Tényleg, annak mi lehet az oka, hogy annyi tanár meg tényleges politikusnak? Itt írják hogy a parlamenti képviselõk legnagyobb részt tanári diplomával rendelkeznek: https://eduline.hu/felsooktatas/kepv...ai_2014_WSZ2MQ

    Elolvastam a felmérést. A számok nem hazudnak. Az olvasás meg csalóka tud lenni. Tényleg rengeteg embernek van pedagógus diplomája IS.
    Hogy miért? Mert hiába vagy kiváló szakember jogászként, közgazdászként, mérnökként vagy az agrár teületen. Akkor taníthatsz iskolában szakmai tantárgyakat, ha van pedagógus szakképzettséged... Egyes egyetemek ezért rengeteg kettõs képzést indítanak! Példa más területrõl. ide: Végzel a petõben konduktorként (fogyi gyermeket fejlesztõként ami sokmindenben HASONLÍT a gyógytornászhoz) és mellé te tanító is leszel... Az agrárokon is lehet dolgok mellé szaktanári, szakoktatói diplomát szerezni.

  5. #305
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,788
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,232
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    fater.lajos, megnéztem, de úgy tűnik hogy nem feltétlenül úgy van. Fogatam magam és feltúrtam mind a 197 képviselő adatlapját és megnéztem, kigyűjtöttem. https://www.parlament.hu/aktiv-kepviseloi-nevsor
    A többség vagy csak tanár, vagy úgy tanár hogy nem köthető hozzá semmi más amihez csak mellékesként szereztek volna tanári diplomát. Van a sok között néhány, de nem jellemző.


    Itt a névsor és a képzettség:


    Ander Balázs
    általános- és középiskolai tanár

    Arató Gergely
    kémia-fizika szakos középiskolai tanár

    Balla Mihály
    magyar-orosz szakos általános iskolai tanár
    bölcsész, középiskolai tanár

    Barcza Attila
    Háztartásökonómia életvitel és testnevelő tanár

    Bencsik János
    történelem szakos tanár

    Bodó Sándor
    tanító Debreceni Tanítóképző Főiskola

    Csányi Tamás
    főiskolai oklevél Bessenyei György Tanárképző Főiskola

    Cseresnyés Péter
    tanár Szombathelyi Tanárképző Főiskola

    Czunyiné Dr. Bertalan Judit (neki van jogász diplomája is)
    történelem szakos középiskolai tanár
    magyar szakos középiskolai tanár

    Dunai Mónika
    magyar-orosz szakos általános iskolai tanár
    francia szakos nyelvtanár
    francia nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár

    Fenyvesi Zoltán
    általános iskolai német nyelvű tanító
    történelem szakos általános iskolai tanár
    történelem szakos tanár

    Földi László
    biológa-földrajz szakos tanár

    Gelencsér Attila (Neki van közgazdász diplomája is)
    tanító Csokonai Vitéz Mihály Tanítóképző Főiskola, Kaposvár 1989
    testnevelő tanár
    német nyelv és irodalom tanár

    Gyopáros Alpár
    történelem tanár

    Gyurcsány Ferenc (közgazdász is)
    tanár Janus Pannonius Tudományegyetem Tanárképző Kar

    Dr. Gyüre Csaba (jogász is)
    történelem szakos tanár

    Dr. Hargitai János (jogász is)
    általános iskolai tanító
    általános iskolai tanár - történelem szak

    Herczeg Tamás
    népművelés szakkollégiumon végzett tanító
    általános iskolai tanár Juhász Gyula Tanárképző Főiskola

    Dr. Hiller István
    történelem-latin szakos tanár

    Hollik István
    tanár

    Dr. Hoppál Péter
    középiskolai ének-zenetanár, karvezető
    közoktatási vezető; pedagógus szakvizsga

    Dr. Hörcsik Richárd
    történelem szakos középiskolai tanár

    Jakab Péter
    történelem tanár

    Koncz Ferenc
    matematika-fizika szakos tanár

    L. Simon László
    magyar-történelem szakos tanár
    magyar nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár

    Dr. Kállai Mária
    magyar-orosz szakos általános iskolai tanár Ho Shi Minh Tanárképző Főiskola 1980
    pedagógiai szakos előadó

    Móring József Attila
    általános iskolai tanító
    oligofrén pedagógiai szakos gyógypedagógiai tanár

    Németh Szilárd István
    tanító-könyvtáros

    Pánczél Károly
    népművelő és általános iskolai tanár
    általános iskolai tanár

    Lezsák Sándor
    magyar-történelem szakos tanár

    Dr. Pósán László
    magyar-történelem szakos középiskolai tanár

    Potápi Árpád János
    magyar nyelv és irodalom történelem szakos általános iskolai tanár
    történelem szakos középiskolai tanár

    Révész Máriusz
    matematika-fizika szakos tanár
    szociológus, társadalomismeret tanár

    Riz Gábor
    általános iskolai tanító

    Dr. Simon Miklós (fizikus is)
    középiskolai tanár

    Dr. Szűcs Lajos (jogász is)
    közművelődés-pedagógia Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola

    Tessely Zoltán
    biológia-földrajz szakos tanár

    Dr. Tilki Attila (jogász is)
    orosz-történelem szakos tanár

    Varga Gábor
    történelem-földrajzszakos általános iskolai tanár

    Dr. Vinnai Győző
    történelem szakos középiskolai tanár és Kelet-Európa speciális képzés

    Vargha Tamás
    angol nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár




    Itt mondhatnánk hogy off-topic, de mégsem, hiszen a kérdés az, hogy ha ennyi az általános- és a középiskolai tanár, akkor léphetnének az iskolai témákban, erőszak és zaklatás ellen, hiszen mind képviselők. Az összes képviselőnek a több mint 20%-a, a parlament 1/5-öde. Mibe tellne néhánynak gyorsan összeállnia és írnia egy törvénytervezetet, majd beadni? Ez eléggé bizonyítja hogy akinek csak kizárólag tanár a végzettsége, az magasról tesz a gyerekekre, holott olyan pozícióban van hogy rengeteget tehetne az ügyben.

  6. #306
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Te aztán a végére jártál a dolognak! Így Te vagy a "nem hülye" médiafogyasztó!
    Módosítom a kijelentésem. Amit én leírtam, az kb. az élet más területeire igaz.
    A hozzászólásod végével meg nem igazán tudok meg akarok vitatkozni! (na jó, mindennel tudok vitatkozni, akkor is ha nem értek vele egyet...) Törvényt, jogszabályt írni nehéz és MUNKA!
    Köszi a választ!

  7. #307
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,788
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,232
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Na igen, de azért vannak ott. Ha olyan törvénymódosításról van szó, ami érdekli őket, azt pár nap alatt összehozzák, ha valami komoly ügyről van szó ami nem hoz nekik pénzt, ott meg eltelik 30 év a rendszerváltás óta és mégsem tesznek semmit. 30 év alatt egyetlen tanár képviselő sem lépett az ügyben.

    Gondoljunk arra hogy például a tanárok védelmére hoztak törvényt (közfeladatot ellátó személy védelme), ez alapján hozhattak volna törvény az iskolai diák-bántalmazásokra/zaklatásokra is.

    Valahogy úgy sejtem hogy én már nem érem meg hogy tényleg legyen egy törvény erről.

  8. #308
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    A gyermek bántalmazás összességében is problémás dolog. A PC jegyében meg sok olyan is elhangzik, ami csak azért van, mert ezt illik mondani. A Kanadai gyermekverés szabályozás (Márki-Z.) emlegette, meg éppen olyan baromság mint a tiltás. Addig verheted a gyerekedet, amíg nem látszik... Én felderítõ katona voltam. Bárkit, bármikor egy társammal félhullára tudok kínozni úgy, hogy abból semmi nem látszik. Tanították.
    Kicsit nekem ez olyan mint a szexualitás nyilvánosan. Nekem se a hetero, se az egyyéb se a többi nem jön be. De attól hogy én így érzek, azért még van... Na ezt sem szabályozták még eléggé...

  9. #309
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,788
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,232
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    A diák-bántalmazást úgy értettem hogy diákok vernek meg egy másik diákot, nem úgy hogy egy szülő felpofozza a gyerekét.

    Addig verheted a gyerekedet, amíg nem látszik...
    Az nem iskola téma, én kizárólag csak arra értettem, ami az iskolában folyik.

    Ha szülő felpofozza a gyereket, abban nem lép senki. De ha a szülő komolyabban veri, akkor arra már törvények vannak, családi szociális munkások, hivatal, stb.

    Arra viszont semmi hogyha 5 diák folyamatosan zaklatja, akár fizikálisan bántalmazza a diáktársát.

    Holott ez utóbbi ilyen olyan felmérések szerint 3 gyerekből kettővel megtörténik. (És ez szerintem nem elég alacsony becslés.)

  10. #310
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,788
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,232
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Beteg állatok...

    Ezekből lesznek Magyar Honvédek? Remélem hogy nem.

    HVG: Szexuális zaklatás miatt nyomoznak egy katonai középiskolában

    https://index.hu/belfold/2019/07/04/...ozepiskolaban/


    "A lap cikke szerint amikor kiderült az eset, az iskola nem tett feljelentést"

    Ez alapján az igazgatót ellen is bűnvádit kellene indítani. Mi is erre a fogalom? Bűnsegéd?

A topic keresõszavai:

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •