0
| Thumbs Up |
| Received: 88 Given: 35 |
Lehet, hogy nem kéne, de...
Azt azért tudjátok, hogy a tanár is emberbõl van? Van köztük normális, szószándékú és persze idióta, aki nem az iskolába való. Nem kéne általánosítani, bár tudom, ez a legegyszerûbb módja az emberi (nem)gondolkodásnak. Lehet, hogy pechetek volt és összefutottatok pár hülye tanárral, közben fel se tûnt, hogy a többi nem az. Ezt persze el lehetne mondani minden szakmáról: rendõr, buszsofõr, taxis, pincér, orvos, ügyintézõ, stb. A többség normálisan próbálja végezni a munkáját, pár oda-nem-való kollégájuk miatt viszont az egész csoportot elítélik, utálják. Sokszor olyanok ítélkeznek, akik egy cseppet sem jobbak (akinek nem inge...)
Belegondoltatok már, hogy milyen lehet 25-30 különféle családi háttérrel rendelkezõ gyereket tanítani, fegyelmezni, nevelni? Vannak szülõk, akik komolyan azt gondolják, hogy a tanár majd mindent megtanít a gyereknek a suliban 45 perc alatt, neki nem kell otthon foglalkozni a gyerekkel. Az ilyen gyerek otthon nem gyakorol, nem csinál házit, hiányos, rendetlen a felszerelése. Gyengén teljesít, jönnek a sz*r jegyek meg az intõk. A szülõ háborog, mindenért a tanárt hibáztatja. A gyerek meg otthon állandóan azt hallja, hogy a tanár ilyen hülye, meg olyan marha, aminek az eredménye, hogy nem tiszteli a tanárt, kezelhetetlenné válik. Megbukik, eltanácsolják, "de a tanár a hibás"
A szerencsétlen tanárnak gyakorlatilag nincs semmilyen eszköze a fegyelmezésre, sz*r a fizetése, és rettegnie kell, hogy mikor jön be valamelyik sértett szülõ pofozkodni, ordibálni, megalázni a diákok elõtt. Régen a tanárok társadalmi megbecsültsége az orvosokéval vetekedett. Ma a bányászbéka segge alatt van. "Minek tanulni? Jelentkezz a Való Világba és sztár lehetsz."
(Az egyes szám második személy nem neked szól, csak általános alany. Mint már említettem akinek nem inge ne vegye magára. Egyébként én nem vagyok tanár, de elég sokat jártam iskolába (nappalin, levelezõn, estin) általánostól az egyetemig. Rendszerváltás elõtt, után. Jelenleg két iskoláskorú gyerekem van. Szóval tapasztalatból beszélek. Ha gond van a gyerekkel, akkor leginkább a szülõ tehet ellene, de legjobb, ha odafigyeléssel megelõzi a problémát).
Személy szerint a politikus fajtát utálom. Azok a legundorítóbb férgek a világon. Amikor egy tanár el kezd politizálni tanítás helyett, akkor már nem tanár, hanem politikus.
| Thumbs Up |
| Received: 1,232 Given: 1,213 |
Ez egyértelmű. Voltak nekem jó tanáraim is, de a jelentős részüknek van valami problémája. Az online "felhozatal" pedig elég katasztrofális.
(Azért készítettem videót már tanár védelmében is.)
A tanároknak sokszor nehéz dolguk van, de kizárólag csak a pénzről szoktak beszélni, hogy abból kéne több. Az iskolai problémákról meg hallgatnak, még akkor is ha azzal a diákoknak ártanak. Például most ezek it, mit csinálnak? Súlyos erőszak-problémát politikára használnak fel. (Amúgy írtam nekik még egy hozzászólást, megkérdeztem őket hogy miért törölték egy rakás kommentem. A válasz helyett azt is törölték.) A vicces hogy tipikus tanár stílust nyomtak előtte, kedveskedés hogy "Az Ön véleménye nagyon sokat számít nekünk." Ezt vagy 5x leírták előtte. Aztán mikor rákérdeztem hogy miért használják politikára az iskolai-erőszak témát, akkor hirtelen nem volt már fontos a véleményem és visszamenőleg is eltüntették a hozzászólásaim felét. Mint mikor iskolában mondják el hogy mennyire fontos a gyerek, de aztán magasról tesznek rá. Rögtön ez jutott róla eszembe.
Abszolút semmilyen vitát nem tudtak lefojtani, semmilyen érvük nem volt, logikus válaszaik nem voltak semmire. Egy tanártól elvárható lenne egy alapvető logikus gondolkodás, de a fent említettek ennek erősen híján voltak.
Azt nem vitatom hogy sok a problémás gyerek és szülő, de a tanárok mikor szólaltak fel és jelezték? Nem volt tüntetés, mert az csak több pénzért van. Nem volt kidolgozott megoldás, aláírásgyűjtéssel. Ha a tanárok 90%-a aláírna valami komoly tervezetet, annak azért lenne súlya. Ha magasabb fizetésért lehet tömegtüntetni és sztrájkolni, akkor más ügyben is meg lehet mozdulni.
A fegyelmezés is érdekes, mert pl. minket előszeretettel pofoztak és ütöttek meg. Mi általában véve csendesek voltunk, vissza se mertünk szólni nekik, még ha igazunk is volt. Nekünk járt a pofon kis hülyeségekért is, de az iskola veszélyes elemeihez egy ujjal se mertek nyúlni. A csendes gyerekeket lehetett hülyére pofozni, a problémás elemeknél meg sunnyogtak. Mert hát az vagy visszaüt, vagy behívja a családot hogy az verje érte meg a tanári kar egy részét.
Ez elgondolkodtató, de szerintem igazad van.Amikor egy tanár el kezd politizálni tanítás helyett, akkor már nem tanár, hanem politikus.
Tényleg, annak mi lehet az oka, hogy annyi tanár meg tényleges politikusnak? Itt írják hogy a parlamenti képviselők legnagyobb részt tanári diplomával rendelkeznek: https://eduline.hu/felsooktatas/kepv...ai_2014_WSZ2MQ
Felmerül a kérdés, hogy ha annyi rengeteg tanár ül bent gombot nyomogatni, akkor hogyhogy annyira nem érdekli őket az oktatásban lévő rakás gond és az iskolai szociális problémák?
Legalább a fizetésük biztos. Felsorolhatnám hogy milyen buktatói vannak annak ha valaki online kiskereskedő, de inkább bele se megyek. Talán majd egyszer.Belegondoltatok már, hogy milyen lehet 25-30 különféle családi háttérrel rendelkezõ gyereket tanítani, fegyelmezni, nevelni?
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 88 Given: 35 |
Tényleg, annak mi lehet az oka, hogy annyi tanár meg tényleges politikusnak? Itt írják hogy a parlamenti képviselõk legnagyobb részt tanári diplomával rendelkeznek: https://eduline.hu/felsooktatas/kepv...ai_2014_WSZ2MQ
Elolvastam a felmérést. A számok nem hazudnak. Az olvasás meg csalóka tud lenni. Tényleg rengeteg embernek van pedagógus diplomája IS.
Hogy miért? Mert hiába vagy kiváló szakember jogászként, közgazdászként, mérnökként vagy az agrár teületen. Akkor taníthatsz iskolában szakmai tantárgyakat, ha van pedagógus szakképzettséged... Egyes egyetemek ezért rengeteg kettõs képzést indítanak! Példa más területrõl. ide: Végzel a petõben konduktorként (fogyi gyermeket fejlesztõként ami sokmindenben HASONLÍT a gyógytornászhoz) és mellé te tanító is leszel... Az agrárokon is lehet dolgok mellé szaktanári, szakoktatói diplomát szerezni.
| Thumbs Up |
| Received: 1,232 Given: 1,213 |
fater.lajos, megnéztem, de úgy tűnik hogy nem feltétlenül úgy van. Fogatam magam és feltúrtam mind a 197 képviselő adatlapját és megnéztem, kigyűjtöttem. https://www.parlament.hu/aktiv-kepviseloi-nevsor
A többség vagy csak tanár, vagy úgy tanár hogy nem köthető hozzá semmi más amihez csak mellékesként szereztek volna tanári diplomát. Van a sok között néhány, de nem jellemző.
Itt a névsor és a képzettség:
Ander Balázs
általános- és középiskolai tanár
Arató Gergely
kémia-fizika szakos középiskolai tanár
Balla Mihály
magyar-orosz szakos általános iskolai tanár
bölcsész, középiskolai tanár
Barcza Attila
Háztartásökonómia életvitel és testnevelő tanár
Bencsik János
történelem szakos tanár
Bodó Sándor
tanító Debreceni Tanítóképző Főiskola
Csányi Tamás
főiskolai oklevél Bessenyei György Tanárképző Főiskola
Cseresnyés Péter
tanár Szombathelyi Tanárképző Főiskola
Czunyiné Dr. Bertalan Judit (neki van jogász diplomája is)
történelem szakos középiskolai tanár
magyar szakos középiskolai tanár
Dunai Mónika
magyar-orosz szakos általános iskolai tanár
francia szakos nyelvtanár
francia nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár
Fenyvesi Zoltán
általános iskolai német nyelvű tanító
történelem szakos általános iskolai tanár
történelem szakos tanár
Földi László
biológa-földrajz szakos tanár
Gelencsér Attila (Neki van közgazdász diplomája is)
tanító Csokonai Vitéz Mihály Tanítóképző Főiskola, Kaposvár 1989
testnevelő tanár
német nyelv és irodalom tanár
Gyopáros Alpár
történelem tanár
Gyurcsány Ferenc (közgazdász is)
tanár Janus Pannonius Tudományegyetem Tanárképző Kar
Dr. Gyüre Csaba (jogász is)
történelem szakos tanár
Dr. Hargitai János (jogász is)
általános iskolai tanító
általános iskolai tanár - történelem szak
Herczeg Tamás
népművelés szakkollégiumon végzett tanító
általános iskolai tanár Juhász Gyula Tanárképző Főiskola
Dr. Hiller István
történelem-latin szakos tanár
Hollik István
tanár
Dr. Hoppál Péter
középiskolai ének-zenetanár, karvezető
közoktatási vezető; pedagógus szakvizsga
Dr. Hörcsik Richárd
történelem szakos középiskolai tanár
Jakab Péter
történelem tanár
Koncz Ferenc
matematika-fizika szakos tanár
L. Simon László
magyar-történelem szakos tanár
magyar nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár
Dr. Kállai Mária
magyar-orosz szakos általános iskolai tanár Ho Shi Minh Tanárképző Főiskola 1980
pedagógiai szakos előadó
Móring József Attila
általános iskolai tanító
oligofrén pedagógiai szakos gyógypedagógiai tanár
Németh Szilárd István
tanító-könyvtáros
Pánczél Károly
népművelő és általános iskolai tanár
általános iskolai tanár
Lezsák Sándor
magyar-történelem szakos tanár
Dr. Pósán László
magyar-történelem szakos középiskolai tanár
Potápi Árpád János
magyar nyelv és irodalom történelem szakos általános iskolai tanár
történelem szakos középiskolai tanár
Révész Máriusz
matematika-fizika szakos tanár
szociológus, társadalomismeret tanár
Riz Gábor
általános iskolai tanító
Dr. Simon Miklós (fizikus is)
középiskolai tanár
Dr. Szűcs Lajos (jogász is)
közművelődés-pedagógia Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola
Tessely Zoltán
biológia-földrajz szakos tanár
Dr. Tilki Attila (jogász is)
orosz-történelem szakos tanár
Varga Gábor
történelem-földrajzszakos általános iskolai tanár
Dr. Vinnai Győző
történelem szakos középiskolai tanár és Kelet-Európa speciális képzés
Vargha Tamás
angol nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár
Itt mondhatnánk hogy off-topic, de mégsem, hiszen a kérdés az, hogy ha ennyi az általános- és a középiskolai tanár, akkor léphetnének az iskolai témákban, erőszak és zaklatás ellen, hiszen mind képviselők. Az összes képviselőnek a több mint 20%-a, a parlament 1/5-öde. Mibe tellne néhánynak gyorsan összeállnia és írnia egy törvénytervezetet, majd beadni? Ez eléggé bizonyítja hogy akinek csak kizárólag tanár a végzettsége, az magasról tesz a gyerekekre, holott olyan pozícióban van hogy rengeteget tehetne az ügyben.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
Te aztán a végére jártál a dolognak! Így Te vagy a "nem hülye" médiafogyasztó!
Módosítom a kijelentésem. Amit én leírtam, az kb. az élet más területeire igaz.
A hozzászólásod végével meg nem igazán tudok meg akarok vitatkozni! (na jó, mindennel tudok vitatkozni, akkor is ha nem értek vele egyet...) Törvényt, jogszabályt írni nehéz és MUNKA!
Köszi a választ!
| Thumbs Up |
| Received: 1,232 Given: 1,213 |
Na igen, de azért vannak ott. Ha olyan törvénymódosításról van szó, ami érdekli őket, azt pár nap alatt összehozzák, ha valami komoly ügyről van szó ami nem hoz nekik pénzt, ott meg eltelik 30 év a rendszerváltás óta és mégsem tesznek semmit. 30 év alatt egyetlen tanár képviselő sem lépett az ügyben.![]()
Gondoljunk arra hogy például a tanárok védelmére hoztak törvényt (közfeladatot ellátó személy védelme), ez alapján hozhattak volna törvény az iskolai diák-bántalmazásokra/zaklatásokra is.
Valahogy úgy sejtem hogy én már nem érem meg hogy tényleg legyen egy törvény erről.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
A gyermek bántalmazás összességében is problémás dolog. A PC jegyében meg sok olyan is elhangzik, ami csak azért van, mert ezt illik mondani. A Kanadai gyermekverés szabályozás (Márki-Z.) emlegette, meg éppen olyan baromság mint a tiltás. Addig verheted a gyerekedet, amíg nem látszik... Én felderítõ katona voltam. Bárkit, bármikor egy társammal félhullára tudok kínozni úgy, hogy abból semmi nem látszik. Tanították.
Kicsit nekem ez olyan mint a szexualitás nyilvánosan. Nekem se a hetero, se az egyyéb se a többi nem jön be. De attól hogy én így érzek, azért még van... Na ezt sem szabályozták még eléggé...
| Thumbs Up |
| Received: 1,232 Given: 1,213 |
A diák-bántalmazást úgy értettem hogy diákok vernek meg egy másik diákot, nem úgy hogy egy szülő felpofozza a gyerekét.
Az nem iskola téma, én kizárólag csak arra értettem, ami az iskolában folyik.Addig verheted a gyerekedet, amíg nem látszik...
Ha szülő felpofozza a gyereket, abban nem lép senki. De ha a szülő komolyabban veri, akkor arra már törvények vannak, családi szociális munkások, hivatal, stb.
Arra viszont semmi hogyha 5 diák folyamatosan zaklatja, akár fizikálisan bántalmazza a diáktársát.
Holott ez utóbbi ilyen olyan felmérések szerint 3 gyerekből kettővel megtörténik. (És ez szerintem nem elég alacsony becslés.)
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,232 Given: 1,213 |
Beteg állatok...
Ezekből lesznek Magyar Honvédek? Remélem hogy nem.
HVG: Szexuális zaklatás miatt nyomoznak egy katonai középiskolában
https://index.hu/belfold/2019/07/04/...ozepiskolaban/
"A lap cikke szerint amikor kiderült az eset, az iskola nem tett feljelentést"
Ez alapján az igazgatót ellen is bűnvádit kellene indítani. Mi is erre a fogalom? Bűnsegéd?
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2