Oldala 4 of 6 ElsõElsõ ... 23456 UtolsóUtolsó
Eredmény 31 to 40 of 54

Topic: Tûzvész

  1. #31
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Hozzászólások
    339
    Thumbs Up
    Received: 2
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Ugyanott 2003-ban kétszer annyi égett le.

    2003 Siberian Taiga Fires - 47 Million Acres, Russia.
    2014 Northwest Territories Fires - 8.4 Million Acres, Canada.
    The 1989 Manitoba Wildfires - 8.1 Million Acres, Canada.
    1939 Black Friday Bushfire - 5 Million Acres, Australia.
    The Great Fire of 1919 - 5 Million Acres, Canada.


    Az 5 legnagyobból 4 hidegebb helyszínen történt. Abból 3 a múlt évszázadban, abból 1, száz évvel ezelõtt.
    Tehát azt akarod mondani, hogy te nem érzed a saját bõrödön és környezeten a klímaváltozást, az anomáliákat?

    Azzal amúgy tökéletesen tisztában vagyok, hogy a tajgák életéhez mindig is hozzátartozott a 'spontán' erdõtûz. Épp a közelmúltban olvastam a "30 napig megy a levél. Szibériai elbeszélések" c. novelláskötetet, amelyben számos említés van az erdõtüzekre, az egyikben pl. egy pszichopata direkt belehajt motorcsónakkal a tûz elõl menekülõ, a folyón épp átúszó több ezres mókustömegbe. (Utána meglincselik a faluban.) De pl. Arszenyev Derszu Uzalájában is számos utalás van a tajgatüzekre.

  2. #32
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,805
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Én nem állítok semmit, csak azt mondom hogy több mint 15 éve kétszer ekkora terület égett le. Ez gondolom sok mindentől függ, többek közt hogy van-e szél, milyen tűzoltási technikát választanak a tűzoltók, hogy gyújtogat-e valaki, stb. Hogy 30 fok helyett 32 fok van, az szerintem kevéssé számít. Ezt a fenti lista bizonyítja.

    Nálunk teljesen rendben van az időjárás, talán egy kicsit hideg van, bár ennyire északon ez azért nem annyira meglepő. Nincs nálunk szárazság, az erdő tiszta zöld, sűrűn esik az eső.

  3. #33
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Hozzászólások
    339
    Thumbs Up
    Received: 2
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Én nem állítok semmit, csak azt mondom hogy több mint 15 éve kétszer ekkora terület égett le. Ez gondolom sok mindentõl függ, többek közt hogy van-e szél, milyen tûzoltási technikát választanak a tûzoltók, hogy gyújtogat-e valaki, stb. Hogy 30 fok helyett 32 fok van, az szerintem kevéssé számít. Ezt a fenti lista bizonyítja.

    Nálunk teljesen rendben van az idõjárás, talán egy kicsit hideg van, bár ennyire északon ez azért nem annyira meglepõ. Nincs nálunk szárazság, az erdõ tiszta zöld, sûrûn esik az esõ.
    Hm. Hm. Hm. Akkor mázlista vagy, hiszen megtaláltad a tökéletes élõhelyet. Ami az USA és a világ többi részén történik, az benneteket nem érint. A helyedben én nem is lennék prepper, már ami a klímaváltozás miatti esetleges apróbb problémákra való felkészülést illeti.

  4. #34
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,805
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    A klíma mindig változott és változni is fog. Csak azt mondom hogy nem hiszem hogy az erdők azért gyulladnak fel mert +1 fokkal vagy +2 fokkal melegebb lenne. Főként hogy a listán minden Kanadáról szól, és ha valahol nincs meleg az Kanada. Meddig tart náluk a nyár? 20 percig? Én is örülök most hogy egy kicsit melegebb van, minden percét ki kell élvezni, mert aztán jön a tél vagy 6 hónapra.

    Én most a télre fogok prepperkedni. Kicsit költséges dolog lesz, de bevállalom. Majd ha intézem, akkor majd lesz néhány fotó is.

  5. #35
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Hozzászólások
    339
    Thumbs Up
    Received: 2
    Given: 0

    0 Not allowed!
    „Észak-Amerikát is elérte Szibéria füstje”
    https://index.hu/kulfold/2019/08/02/...iberia_fustje/

    Greenpeace magyar facebook-oldala:
    „Ökológiai katasztrófa alakult ki Szibériában, ahol már 4 millió hektár erdõ áll lángokban. A helyzetet súlyosbítja, hogy a tüzeknek csak mintegy 5%-át oltják az orosz hatóságok. 95%-uk akadálytalanul pusztít, ezek ugyanis olyan területeken vannak, ahol az orosz állam túl drágának ítéli meg az oltást.

    A füstfelhõ már olyan nagyvárosokat is beborít, mint Cseljabinszk, Omszk, vagy Novoszibirszk. A helyzet ráadásul egyre romlik, ahogy a meleg és a szárazság miatt napról-napra újabb, hatalmas területeket hódítanak meg a lángok.

    A tüzek nem csak a helyiekre, hanem a teljes emberiségre is veszélyt jelentenek. Hozzávetõleg 137,6 megatonna széndioxidot bocsájtanak ki, amely a duplája Ausztria éves fosszilisanyag-kibocsátásának, ezzel súlyosbítva a klímaválságot.

    A Greenpeace oroszországi csapata holnap a helyszínre vonul, hogy a helyi lakosságnak segítsen és dokumentálja az eseményeket. Amint friss információt kapunk tõlük, megosztjuk õket.

    Addig is ÖSSZEFOGLALTUK, amit eddig tudni lehet.

    ***Hogyan keletkeztek a tüzek?***
    Mind a hivatalos statisztikák, mind a Greenpeace felmérése szerint, az oroszországi futótüzek 90%-át emberi tevékenység okozza. Mûholdfelvételek alapján a jelenleg Szibériában és a Távol-Keleten pusztító futótüzek többsége fakitermelõ telepek közelében, vagy olyan utak és folyók mentén keletkezett, ahol az emberek elõszeretettel gyújtanak tábortüzet.

    ***Miért történik mindez?***
    Oroszországban az erdõterületeket különbözõ övezetekre osztják. Az erdõk fele úgynevezett „nem ellenõrzött terület", az itt keletkezõ tüzeket a hatóságok jogszerûen hagyhatják égni, bármiféle beavatkozás nélkül. Emiatt fordulhatott elõ, hogy a hetekkel ezelõtt még apró tüzek mára kezelhetetlenné váltak.

    ***Mit tesz a Greenpeace Oroszországban?***
    Orosz munkatársaink egy hónapja aktívan kampányolnak a "nem ellenõrzött területek" csökkentéséért, és a küzdelmet a jövõben is folytatják. Távérzékelõk segítségével és a hírekbõl származó információk alapján folyamatosan nyomon követik a helyzetet, információs anyagokat állítanak össze, nap mint nap tucatnyi interjút adnak, és beszélgetnek az érintettekkel. Bár a Greenpeace által támogatott önkéntes tûzoltók jelenleg nem oltják ezeket a tüzeket, mert azok túl nagyok és veszélyesek, de dolgoznak a további tüzek megelõzésén, és készen állnak a települések védelmére.

    ***Mi várható a következõ napokban, hetekben?***
    Az idõjárás-elõrejelzések alapján a következõ 2-3 hétben várhatóan tovább fog romlani a helyzet, az égõ terület mérete növekedni fog. Nagy az esély rá, hogy újabb városokat borít el majd a füst, és falvak égnek le.

  6. #36
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,805
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    A hír amit valahogy nem akar átvenni a világsajtó:

    Röviden, 183 olyan gyújtogatót tartóztattak le, akik az erdőtüzeket okozták és tartják életben. Az indokuk nem tudni micsoda, de lehetséges hogy az hogy a gyújtogatás miatti erdőtüzeket az éghajlatváltozásra fogják? Az úgy elég logikus magyarázat lenne. Ezt igazolni látszik az is, hogy a nagy sajtó és a média nem hajlandó egy szót sem írni a letartóztatásokról.



    "A total of 183 people have been arrested by police in Queensland, NSW, Victoria, South Australia and Tasmania for lighting bushfires over the last few months, figures obtained by news agency AAP show."

    (Az AAP az az Australian Associated Press.)

    "In New South Wales, 24 people were arrested for arson, risking prison sentences of up to 25 years.

    In Queensland, police concluded that 103 of the fires had been deliberately lit, with 98 people, 67 of them juveniles, having been identified as the culprits.

    Around 85 per cent of bushfires are caused by humans either deliberately or accidentally starting them, according to Dr Paul Read, co-director of the National Centre for Research in Bushfire and Arson."

    https://www.theaustralian.com.au/nat...76d36ed1acf53f

  7. #37
    MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Hozzászólások
    1,389
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 1

    0 Not allowed!
    Kicsit összeesküvéselmélet szagú a dolog, de attól még nem lehet elvetni, hogy tuti nem így van

    Mindenesetre nagyon durva, hogy emberek ilyet csinálnak mindegy milyen indíttatásból

  8. #38
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,805
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Én is arra gondoltam, de az Associated Press az nem szokott farzsebből előrángatni híreket. Ők nagyjából olyanok a világnak mint az MTI Magyarországnak. Amit ők megírnak, azt a világ sajtója/médiája tényként kezeli.

  9. #39
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,805
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Itt van már:


    "A szeptember óta tartó, eddig 25 ember halálát okozó bozóttüzek ügyében keddi hivatalos bejelentés szerint 183 embert vettek őrizetbe. Azzal vádolják őket, hogy szándékosan okoztak tüzeket Új-Dél-Wales, Queensland, Victoria, Dél-Ausztrália és Tasmania szövetségi államok területén. James Ogloff igazságügyi szakértő szerint a tüzek mintegy 50 százalékát gyújtogatók okozták." (MTI)

    https://hvg.hu/vilag/20200107_Mar_eg..._Ausztraliaban


    Jó sokáig tartott, de végül csak bekerült a sajtóhírekbe. Igaz, csak a legutolsó bekezdésbe írták bele, de legalább ott van.

  10. #40
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,805
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,236
    Given: 1,214

    0 Not allowed!
    Itt van 3 gyújtogató, ezeket jelenleg körözik. Vajon a tinilányok miért gyújtogatnak? Vajon a fiatal lányok világnézete milyen lehet? Mintha emlékeznék hogy volt valaki aki az ENSZ előtt mondott beszédet tavaly. Ő mi is volt? Fiatal lány? Persze ez csak elmélet. Az viszont nem hogy a videóban tüzet gyújtottak és elfutottak... (Igaz, ez a videó 2018-as, de a mostani 183 gyújtogató is lehet hogy ilyen összetételű. Fiatal lányok, gyufával.)

    https://www.theage.com.au/national/v...18-p4yym6.html

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •