"Több mint tízezer halálos áldozata lehet a Fülöp-szigetek középső részén végigsöpört Haiyan tájfunnak Leyte szigetén és környékén - jelentették be vasárnap a helyi hatóságok. Abban a térségben egyelőre 300-400 holttestet találak.
A tájfun, ami valószínűleg a legerősebb trópusi vihar volt a Délkelet-Ázsiai szigetországban valaha, házak tömegét döntötte romba, és súlyos károkat okozott a 220 ezer lakosú Tacloban kikötővárosban, az ottani tengerparti repülőteret elárasztották a heves szél által felkorbácsolt, két emelet magas hullámok. Taclobanban majdnem minden házat súlyosan megrongált vagy teljesen lerombolt a tájfun.
Zombiként járnak
A Reuters szerint amerre járt, a térségek 70-80 százalékát pusztította el a vihar. Azokon a helyeken, ahova a segítség még nem tudott eljutni, a túlélők úgy mászkálnak a romok közt élelmet és szeretteiket keresve, mint a zombik - mondta el a hírügynökségnek egy helyi orvostanhallgató. A legtöbben a cunamihoz hasonlított hullámok miatt haltak meg.
Tegnap este még 1200 halottról szóltak a hírek, de egy éjszakai megbeszélés után a szigetország kormányzója már több mint tízezer halottról beszélt.
A környéket fosztogatók járják, minden értéket elvisznek, amiket később élelemre próbálnak becserélni - mesélte a Reutersnek egy szemtanú. Egy túlélő azt mesélte, úgy sikerült életben maradnia, hogy egy oszlophoz kapaszkodott egy órán keresztül a reptéren, amíg az eső, a tengervíz és a szél végigsöpört rajta, mások fákhoz kapaszkodva menekültek meg."
http://index.hu/kulfold/2013/11/10/t...t_a_tajfunnak/

