0
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
"Több mint tízezer halálos áldozata lehet a Fülöp-szigetek középső részén végigsöpört Haiyan tájfunnak Leyte szigetén és környékén - jelentették be vasárnap a helyi hatóságok. Abban a térségben egyelőre 300-400 holttestet találak.
A tájfun, ami valószínűleg a legerősebb trópusi vihar volt a Délkelet-Ázsiai szigetországban valaha, házak tömegét döntötte romba, és súlyos károkat okozott a 220 ezer lakosú Tacloban kikötővárosban, az ottani tengerparti repülőteret elárasztották a heves szél által felkorbácsolt, két emelet magas hullámok. Taclobanban majdnem minden házat súlyosan megrongált vagy teljesen lerombolt a tájfun.
Zombiként járnak
A Reuters szerint amerre járt, a térségek 70-80 százalékát pusztította el a vihar. Azokon a helyeken, ahova a segítség még nem tudott eljutni, a túlélők úgy mászkálnak a romok közt élelmet és szeretteiket keresve, mint a zombik - mondta el a hírügynökségnek egy helyi orvostanhallgató. A legtöbben a cunamihoz hasonlított hullámok miatt haltak meg.
Tegnap este még 1200 halottról szóltak a hírek, de egy éjszakai megbeszélés után a szigetország kormányzója már több mint tízezer halottról beszélt.
A környéket fosztogatók járják, minden értéket elvisznek, amiket később élelemre próbálnak becserélni - mesélte a Reutersnek egy szemtanú. Egy túlélő azt mesélte, úgy sikerült életben maradnia, hogy egy oszlophoz kapaszkodott egy órán keresztül a reptéren, amíg az eső, a tengervíz és a szél végigsöpört rajta, mások fákhoz kapaszkodva menekültek meg."
http://index.hu/kulfold/2013/11/10/t...t_a_tajfunnak/
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
Engedelyezik a fosztogatast. Ma olvastam a Timesban.
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Itt is volt olyan, hogy Katrina alatt annyit loptak, hogy a végén azt mondták a nagyobb üzletek hogy mindenki vigyen amit akar. Persze nem ételt vittek, hanem tévét, márkás cipőt, játékkonzolokat, DVD lejátszókat.![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 33 Given: 86 |
Így mentették meg Gábort (29) a pokoli szigetrõl
Itt már élesben kipróbálhatták szegények a dolgokatA 38 fokos melegben a reményvesztett emberek az utcákon oszló, puffadó gyerekholttesteket kerülgetik. Se áram, se víz nincs, az élelem is fogytán. Ráadásul a környékbeli börtönbõl is kiszabadultak a rabok, akik rabolnak, fosztogatnak, és három zsák rizsért akár gyilkolnak is..
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
"Szükségállapotot hirdettek ki az olaszországi Szardínián kedden, miután előző éjjel a Kleopátra nevű ciklon megölt 17 embert és hatalmas pusztítást végzett a földközi-tengeri szigeten. A Szardíniára hétfőn lesújtó ciklon házakat, hidakat és autókat tett tönkre, a hatalmas esőzés és a nagy erejű szél súlyos anyagi károkat okozott. Több folyó kilépett a medréből, és nagy területek kerültek víz alá." (MTI)
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Nem sok maradt az otthonukból.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1 Given: 0 |
Most ezt értsétek úgy ahogy mondom, tehát nem kötekedés, nem kárörvendés, csak elméleti lehetõség:
az nem játszhat közre ekkora pusztításban, hogy a házak többsége könnyû faszerkezetes? Mert itthon ugye inkább a tégla a jellemzõ... (Jó tudom van vályog, fa, meg betonszerkezetû is, de a családi házak és a társasházak többsége szerintem tégla.) Szóval minden évben valahol az usában letarol valami tornádó/hurrikán egy csomó ilyet, és eszükbe se jut, hogy lehetne másból is építkezni? Vagy annyira drága, hogy nem éri meg? Nyilván az kivétel, amikor az autót bevágja a padlásra, de speciel akkor is lehet az épület földszintje megmaradna... Vélemény?
| Thumbs Up |
| Received: 1,236 Given: 1,214 |
Jó meglátás. Erről több mint 3 éve írtam az egyik blogomon.
http://amerikaimagyarok.blogspot.com...hogutaval.html
![]()
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 1 Given: 0 |