Idézet Eredeti hozzászóló kmarcell Hozzászólás megtekintése
Tehát, egy durva példa ha 5v és mondjuk 2A tölt a PB és az eszközünek csak mondjuk 1,5v és 0.5A kell, akkor is rádughatjuk mert a készülék elektronikája "leszabályoz" és annyit használ fel amennyi neki kell?
És ráduhatok egy olyan eszközt aminek az aksikja 2600mah és a PB 2000mah akkor is stimmel a dolog csak mondjuk 80% -ra tölti fel mert kifogy a kraft?
Bocs a sok hülye kérdésért csak magas mint tehénnek a farzseb...
Elsõ: NEM, a készülék névleges feszültségének egyeznie kell a töltõével. Elvileg lehetséges, hogy az eszköz elektronikája elbír ekkora különbséget de a gyakorlatban nem.
Nézd meg a telefonod/eszközöd gyári töltõjét, az a legbiztosabb támpont. Az amper
_minimum_ annyi legyen amit a powerbank le tud adni, több is lehet. A feszültségnek pedig egyeznie kell. De nem a telefonban levõ akku feszültségével hanem a telefon gyári töltõjének feszültségével.
Ne keverd össze a leadható áramerõsséget (Amper: A) a tárolt áram kapacitással ( miliamperÓra: mAh)
pld: telefon gyári töltõje 5V 1A-t tud leadni, akkor egy minimum 5V 1A-es KIMENETET TUDÓ powerbankkal tudod a gyári töltõnek megfelelõ idõ alatt feltölteni.
Ha az Amper érték amit a powerbank le tud adni nagyobb az nem gond, mert a telefon úgyis csak annyit vesz ki amennyire szüksége van.
Ha kisebb akkor sem gond (általában) mert a 0.5 A-t leadni tudó töltõ dupla idõ alatt tudja feltölteni ugyanazt a készüléket.Ez utóbbi azért nem követendõ, mert vannak olyan gagyi töltõk/powerbankok amiket ha folyamatosan a maximális áramerõsség közelében terhelsz, igen hamar elhaláloznak. Ezért mindig kicsit túl kell méretezni a töltõt/powerbankot áramkimenet szempontjából.
Eddig a kivehetõ áramerõsségrõl volt szó, most jön az hogy mennyi áram van a töltõben/powerbankban, ezt mutatja a mAh érték.
Ha a powerbank kisebb kapacitású (pld: 2000mAh-s), akkor nem fogja teljesen 100%-ra tölteni a 2500mAh telefonod, hanem arányosan kevesebbre.