Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
Vallásról vitatkozni érdekes is lehet, vitatkoztam már ateistákkal is, elõfordul hogy baráti a beszélgetés, vagy legalábbis meg van adva egymás iránt az alapvetõ tisztelet.

Csak az a kemény hogy amit írtam fentebb, azt egy barát mondta. Még az is lehet hogy saját magával van baja és ahelyett hogy ezt elismerné, inkább vallásos szöveget nyom, csak hogy magasabb rendûnek és jobbnak érezze magát másoknál?

Interneten folyamatosan megkérdezem tõle, FB-on, meg régen Skypon is kérdeztem, de normális válasz nincs. Emlékszem régen 6 órát is átbeszélgettünk, nem volt semmi gond. Mondta hogy náluk mi volt, én is mondtam neki hogy nálunk mi volt. Úgy hanggal már nem is tudom hogy lenne-e kedvem vele beszélni. Jobbnak képzeli magát nálam is, de a többi barátjánál és ismerõseinél is. Rokonai is írnak neki néha FB-on, de azokat is leszólja hogy nem értenek semmihez.

Tudod, tanácsot nem is érdemes neki adni, hiszen õ "magasabb szinten van" mint mindenki más. Legalábbis õ úgy tûnik hogy teljesen úgy gondolja magáról.

Vagy 2 éve elkezdte mondani hogy fáradt és sokszor beteg és szeretne visszább venni a munkából, meg hogy szeretne férjet, meg saját otthont, gyerekeket, akkor úgy gondoltam hogy esetleg akkor adhatok neki tanácsot hogy kicsit változtasson az életén hogy jobb legyen neki és esélye legyen arra amit szeretne, de lehetetlen dolog. Semmilyen tanácsot nem fogad meg és ugyanott tart mint 2-5-8 évvel ezelõtt.

Arra gondolj hogy ha valaki mond neked valamit, te nevetsz rajta egyet és mondod hogy jó vicc volt.

Na, õ azokat a dolgokat mindig komolyan mondja.

Hagyni kell a csudába, fõjjön a saját levében. Nem lehet mindenkit megmenteni. Esetleg próbáld meg az õ szemszögébõl nézni a helyzetet, a tanácsaidat. Ha fontos a barátság, akkor egyszerûen kerüld el a témát, vagy építsd le a kapcsolatot.

Személy szerint nem tartom fontosnak, hogy mindenben egyetértsek a barátommal. Inkább arra helyezem a hangsúlyt, hogy kommunikálni tudjak vele és megértsük egymást. Ha a tanácsát, véleményét kérem, akkor legyen a válaszának veleje, ami alapján továbbjutok a döntéshozatalban.
Pl. vannak mélyen vallásos barátaink is. A vallással kapcsolatban akkora baromságokat tudnak mondani, hogy eldobnám az agyam és olyan nyilvánvaló ellentmondásokba keverdnek magukkal, hogy az egyszerûen elképesztõ. Nekünk is megvan a saját hülyeségünk. Viszont ezen kívül, úgy érzem, hogy tartalmasan tudunk eszmét cserélni és segíteni egymás életét.

Hogy témábavágó is legyek, soha nem hozom fel a vallást egy beszélgetésben, ha kérdezik, elmondom a véleményem, aztán be is fejezem a temát. Tiszteljük egymás elmebaját