0
Hagyni kell a csudába, fõjjön a saját levében. Nem lehet mindenkit megmenteni. Esetleg próbáld meg az õ szemszögébõl nézni a helyzetet, a tanácsaidat. Ha fontos a barátság, akkor egyszerûen kerüld el a témát, vagy építsd le a kapcsolatot.
Személy szerint nem tartom fontosnak, hogy mindenben egyetértsek a barátommal. Inkább arra helyezem a hangsúlyt, hogy kommunikálni tudjak vele és megértsük egymást. Ha a tanácsát, véleményét kérem, akkor legyen a válaszának veleje, ami alapján továbbjutok a döntéshozatalban.
Pl. vannak mélyen vallásos barátaink is. A vallással kapcsolatban akkora baromságokat tudnak mondani, hogy eldobnám az agyam és olyan nyilvánvaló ellentmondásokba keverdnek magukkal, hogy az egyszerûen elképesztõ. Nekünk is megvan a saját hülyeségünk. Viszont ezen kívül, úgy érzem, hogy tartalmasan tudunk eszmét cserélni és segíteni egymás életét.
Hogy témábavágó is legyek, soha nem hozom fel a vallást egy beszélgetésben, ha kérdezik, elmondom a véleményem, aztán be is fejezem a temát. Tiszteljük egymás elmebaját![]()