1
| Thumbs Up |
| Received: 152 Given: 4 |
Ezek közül egyetlen sem kell a túléléshez, ha már a túlélés egyik lehetőségeként van az egész felvázolva. Az áramellátás oké, az fontos lehet a kényelemhez és a komforthoz, de ahhoz sem kell kontinentális szintű hálózatot kiépíteni, egy fatüzelésű gőzgép 0/24-ben képes erre a település szélén.
A kérdés, hogy egyáltalán vissza kell-e állítani? Akarják-e egyáltalán az emberek. Aki akarja, az most is meg tudja tenni, igaz, meg kell fizetni az árát, mert mindennek ára van. De vannak, akiknek a kényelem fontosabb. Őket nem lehet rákényszeríteni, hogy kompromisszumot kössenek bármilyen téren is. Az emberek jelenlegi urbanizált túlélése nagyjából egy tucatnyi országos és nemzetközi szintű hálózat (áram, gáz, víz, kereskedelem, szállítmányozás, stb.) zavartalan működésétől függ. Ezek a rendszerek sérülékenyek. Viszont nagyon kényelmesek. Ezért választják sokan, még akkor is, ha tudják, hogy hatalmas hátrányai is vannak. Szóval rengetegen vannak, akik eleve nem is akarják, hogy változzon a jelenlegi felállás. Így viszont kérdés, hogy egyáltalán vissza kell-e állítani. Mert ha az emberek nem akarják, hát akkor nem kell. Majd mindenki megfizeti az árát.