Oldala 3 of 16 ElsõElsõ 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 160

Topic: Kedvenc idézeted/idézeteid

  1. #21
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Hozzászólások
    1,194
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Utoljára a remény hal meg.

  2. #22
    Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Hozzászólások
    742
    Thumbs Up
    Received: 45
    Given: 17

    0 Not allowed!
    Magamat idézem

    A régi szokású ember és a természet harca

    Az ember felássa a földet, mert így tanulta elõdeitõl, s azt hiszi így van rendjén.
    Egyenesre gerebjézi mintha golfpályát építene, s azt hiszi, így szép.
    Kíméletlenül kapálja a gyomokat, és a már porrá vált talajt, s azt hiszi minden rendben.
    Kiírtja a vakondokat, majd a lótetûket, végül a csigákat, s azt hiszi gyümölcse hibátlan.
    Hatalmas gépeket, mûtrágyát, gyomírtót használ, s azt hiszi étele egészséges!

    Ember!
    Az ásót unokádba döföd, a kapával fiadat kapálod a sírba, a mérgekkel magadat mérgezed!


    A természet gyomokat ültet az ember által okozott sebbe, hogy gyógyítja és táplálja.
    Vakondokat, gilisztákat, és rovarokat küld, hogy puhává és termõvé tegye a talajt.
    Csigákat, tetveket, gombákat, és baktériumokat, az élettelen növények lebontására.
    A lehullott lomb és a növényi maradványok nem szemét! Táplálék az élõlényeknek!
    A növény, amit nagy gondossággal körülkapálsz, csak látszólag él, valójában élõhalott!

    Ha élni akarsz, hagyd élni a természetet!

  3. #23
    Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    821
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Amatorpe Hozzászólás megtekintése
    Utoljára a remény hal meg.
    Jó is lenne, de sajnos manapság elég sok reményvesztett ember él.

  4. #24
    Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    71
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    "A mohácsi csata négyszázadik évfordulója közeledett éppen. Fura dolognak látszik talán, vereséget megünnepelni, de hát aki a gyõzelmét ünnepelhette volna itt most, a hatalmas ottomán világbirodalom, már nem volt meg. A tatároknak is nyomuk veszett, sõt idõközben, szinte a szemünk láttára, a szívós Habsburg-császárságnak is. Megszoktuk hát, hogy egyedül ünnepelgessük vesztett nagy csatáinkat, melyeket túléltünk. Talán azt is megszoktuk, hogy a vereséget izgalmasabb, sûrûbb anyagból való és fontosabb dolognak tartsuk a gyõzelemnél - mindenesetre igazibb tulajdonunknak. "
    / Ottlik Béla

  5. #25
    Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Hozzászólások
    672
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Bármi gondod van az életben, végy elõ egy verses könyvet, vagy a megoldást, vagy a megnyugvást megtalálod benne. (Bácskai János)"

  6. #26
    Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Hozzászólások
    672
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Kár, hogy az emberek csak a különbséget látják meg, amely elválasztja õket egymástól. Ha több szeretettel néznének egymásra, azt vennék inkább észre, ami közös bennük, és feleannyi probléma lenne a világban.

  7. #27
    Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Hozzászólások
    411
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Ne halj meg rabként ha már nem születtél szabadnak!

  8. #28
    Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Hozzászólások
    672
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Ha békét akarsz, készülj a háborúra! Si vis pacem, para bellum! Julius Caesar

  9. #29
    Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Hozzászólások
    672
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Testvérek! Emberek!
    Közös veszélyben fogjatok kezet!

    Bajtársak! Szenvedõk!
    Boruljatok le a Jóság elõtt!

    Bukottak! Gyõztesek!
    Az Igazságban egyesüljetek!

    Hívõk! Kételkedõk!
    Az Ember vérzik: Szeressétek õt!

    Harcosok! Álmodók!
    Mindnyájatokban egy bús szív dobog!

    Testvérek! Emberek!
    Ne öljetek már! Ölelkezzetek!


    Igaz nem idézet hanem egy vers Szikratávirat
    szerzõ: Juhász Gyula

  10. #30
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,801
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    "Könnyebb becsapni az embereket, mint megértetni velük azt hogy becsapták õket."

    - Mark Twain -
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Mark_Twain

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •