0
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
Tudtok olyan érdekes/szokatlan ételeket, vagy ételkészítési módszereket, hozzávalókat, ami kevéssé ismert, vagy csak szû körben használatos (esetleg ma már nem alkalmazzák)?
Írok példákat:
gyerekkoromban rengeteg cukros-zsíros kenyeret ettünk (édesség gyanánt), a haveroméknál az étolajos kenyér volt a sláger, anno a hiánygazdaságban citrom helyett citrompótlót, azaz borkõsav tablettát használtunk a teába, de pl. Hajdúbagoson még ma is isszák ecettel a teát. Szintén itt népétel a zsíros tészta.
Lehet túlélõ fõzési módokat említeni: pl. sok apró halat fogtunk egy agyaggödörbõl, amiket agyagpogácsába raktunk, és parázsban sütöttünk (nem kellett pikkelyezni ), uez jó pl. madarak sütésére (nem kell koppasztani elõtte). Stb....
felétek is vannak ilyen helyi kuriózumok? (Most nem a Dura-ra gondolok, ami a denaturált szesz volt,vízzel higítva és esetleg ízesítve egy kis égetett cukorral, vagy a kenyérbõl, némi fogkrémmel erjesztett alkoholra).
| Thumbs Up |
| Received: 1,232 Given: 1,213 |
Mi cukros-tejfölös kenyeret ettünk. De valószínû hogy az nem különlegesség.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
| Thumbs Up |
| Received: 1,232 Given: 1,213 |
Akkor mégis tudtam valami újat mondani.Régen nem ettem már, de gyerekként nagy favorit volt nálunk. Jó puha, friss kenyérrel nagyon finom.
http://tuleloblog.blogspot.com
https://www.facebook.com/Túlélõblog-192123530821899/
Adakozás tárhelyre/domainre (PayPal): http://magyarprepperforum.us/donations/adakozas_MPF.htm
MagyarPrepperForum Discord chat: https://discord.gg/Rja2yhQZd2
mi porcukros fött tésztát ettünk tejföllel mi is nagyon szerettük![]()
Puliszka , régi erdélyi étel a szegények étele volt ,kukoricadarából készült ettem én is és emlékeim szerint finom volt .
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
arról nem is beszélve, hogy rengeteg variációja van. eheted sósan pirított szalonnával, pirított hagymával, sült kolbásszal, eheted melegen hideg tejjel, hidegen meleg tejjel, juhtúróval, tehéntúróval, édesen cukorral lekvárral. én szárított hússal és gombával eszem.
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
"Puliszka , régi erdélyi étel a szegények étele volt ,kukoricadarából készült ettem én is és emlékeim szerint finom volt"
Én mai napig gyakran azt reggelizekTejben kifõzve mint a tejberizs 3-4 perc alatt kész, kis fahéj rá és isteni
![]()
A barbarizmus az emberiség természetes állapota. A civilizáció természetellenes. Nem egyéb, mint a körülmények hóbortja. De végül is mindig a barbarizmus gyõzedelmeskedik.
| Thumbs Up |
| Received: 1 Given: 0 |
Tejföl+kakaópor összekeverve, ízlés szerinti arányben. Én úgy szeretem, ha sötétebb-barna, de nem áll meg benne a kanál. Igaz, nem valami régi okosság, de annyira finom, hogy gondoltam megosztom.