Oldala 22 of 70 ElsõElsõ ... 12202122232432 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 211 to 220 of 692

Topic: Élet a tanyán

  1. #211
    Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Lakhely
    Hungary
    Hozzászólások
    97
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Sajnos a locsolás elég általános, nemcsak a fánál, hanem a szénnél is.
    Szénnél tudtommal kell is locsolni, az öngyulladás elkerülése miatt (nyáron, szabadban tárolt szénnél). De a tüzépesek biztos nem sajnálják a plusz súlyt.

  2. #212
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Hát nem. Halottam olyanról, hogy már a fûtési szezonban, késõ õsszel is locsolták. Persze az öngyulladás veszélyére hivatkozva.

  3. #213
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    "friss vágás esetén ~ 50% -os nedvességtartalommal adják el."
    Ez a szám a relatív nedvességtartalom. Azaz a fa által maximálisan felvehetõ víz fele. Az asztalos 10-20%-os cuccból dolgozik. A száraz tûzifa is hasonló.

  4. #214
    Senior Member Vietnamiveteran's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Hozzászólások
    472
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 4

    0 Not allowed!
    Ma végre elkészült a csibefarm , nemrég végeztem vele , két teljes napomba került a kivitelezés de úgy érzem ,hogy jól sikerült és fõképp gazdaságos lett a kivitel . Holnap majd csinálok képeket ma már túl fáradt voltam .

    A rackabárányok nagyon szépen nõnek , 2 hét múlva veszek még kettõt így négyen lesznek , jövõre meg remélem 3 kisbáránnyal növekszik a farm állománya . A téltõl félek kicsit , mert munka után kell majd átmennem a másik telekre , hó hideg sötét stb.. szóval a tél még rejt kihívásokat bár még odébb van de egyenlõre erre nem gondolok ...

  5. #215
    Senior Member Vietnamiveteran's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Hozzászólások
    472
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 4

    0 Not allowed!
    Így állunk most , van még munka , mert a bekerített rész ahol lesz a csirkekifutó annak a tetejét még le kell védenem hálóval a légitámadások ellen
    Mivel mindent összeszedett és maradék anyagokból építettem ezért az anyagköltség még 8000 ft alatt van .Az épület belsõ részében kialakítottam egy elõteret ahol 3 takarmányos hordó és 3-4 kis bála szalma elfér .

    IMG_2585.jpg
    IMG_2586.jpg
    IMG_2589.jpg
    IMG_2590.jpg

  6. #216
    Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    98
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Ügyes, grat!

  7. #217
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    2,432
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 152
    Given: 4

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Vietnamiveteran Hozzászólás megtekintése
    A téltõl félek kicsit , mert munka után kell majd átmennem a másik telekre , hó hideg sötét stb.. szóval a tél még rejt kihívásokat bár még odébb van de egyenlõre erre nem gondolok ...
    Ha hó van, nem nagyon van sötét, a legfelhõsebb téli éjszakán is elegendõ fény van ahhoz, hogy a fehér hótakaró felerõsítse, és azért lehet látni.

    A legkellemetlenebb téli "élményem" az volt, mikor az állatokhoz az istállóba nem lehetett kijutni jármûvel, mert egy méteres fújt hó volt mindenhol. Nem nagy táv, 6-700m, de traktorral is csak két napra rá tudtam kivinni a nagyobb adag takarmányt (miután homlokrakodóval megcsináltam az utat, a fújt hóban ugyanis elakad a hóeke, vagy legalábbis nekem nincs annyi lóerõ a trakiban, hogy elmenjen, talán egy nagy rábával sikerült volna), egy napig kisebb egészségügyi fél-böjt volt nekik. No nem azért, mert felelõtlenül nem tervezek hosszabb idõre elõre, csak ez az élmény tavaly március 15.-ére virradóra esett meg... Mondjuk én könnyen megúsztam. Az egyik gazdának jó messze kint a határban van az istállója, na neki jó séta volt azon a két napon.
    Amúgy aznap a reggeli etetést több, mint egy órával késõbb tudtam megkezdeni, mert miután 30 perc alatt megtettem a 600m-es távot az egy méteres hóban, az elméletileg szélvédett oldalon lévõ ajtó elõl nálam magasabb hófalat kellett elbontanom, hogy be tudjak jutni (és állítólag rendetlenségre vall, hogy néha kint hagyom a szerszámokat a féltetõ alatt, hát, akkor nagyon örültem a lapátnak ). Persze nem nagyon hatotta meg az állatokat, azok elvoltak a kellemes 15 fokban...

    Amúgy szép a tanya télen a hóban, a lovak kifejezetten szeretik a nagy hóban való ugrálást. Az elsõ 10 percben. Utána mennek vissza a tetõ alá, és meg vannak sértõdve, ha ki kell menni a bálához, mikor enni akarnak

  8. #218
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Hozzászólások
    1,194
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Azta! Amikor a gerendás képek voltak, nem gondoltam volna, hogy 3 csillagos szállodában laknak majd... (az ötödik csillag a 120 tv-csatorna bevezetése és a nagyképernyõs led-tv után jár csak... )

  9. #219
    Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Hozzászólások
    3,956
    Thumbs Up
    Received: 33
    Given: 86

    0 Not allowed!

  10. #220
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    El tudnám képzelni az életemet így is:


Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •