0
2014-11-26 17.15.07.jpg
Nagyon töröm a fejem, hogy mit kezdjek 5kg fügével. Ti mit javasolnátok?![]()
Tegnap szedtem, ez a második, novemberi érés.
Csak költõi kérdés volt.
Persze, hogy bor lesz belõle.
Alapelvem, hogy ne alázzuk meg azt a gyümölcsöt...
| Thumbs Up |
| Received: 1 Given: 0 |
Tudom, hogy most kevés hozzá a mennyiség, de jövõre esetleg páleszt is bepróbálhatnál belõle
| Thumbs Up |
| Received: 1 Given: 0 |
innám
http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png
Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentõ példának !
http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/
| Thumbs Up |
| Received: 1 Given: 0 |
Tanultam az 1889-ben íródott A mi hadseregünk c. könyvbõl. Ott leírják a katonák járandóságát. Ebben szerepel a napi 7 deci bor, vagy 1,5 l sör. A szerzõk kiemelik, hogy háborús körülmények között ezt a nagy térfogat miatt lekötendõ horribilis szállítói kapacitás (ökrös szekerek, lovaskocsik) miatt lehetetlen biztosítani, rekvirálni meg nem mindenhol lehet, mert nem mindenütt jó a bor, vagy a sör. A járandóságot pedig minden nap biztosítani kell a katonáknak, ezért ilyenkor kerül elõtérbe a pálinkában kimért alkohol-egyenérték. Mert ugye a nagy hígból lehet csinálni kisebb töményt, a végeredmény pedig biológiai hatás szempontjából végeredményben ugyanaz.
| Thumbs Up |
| Received: 0 Given: 0 |
Minden törvény annyit fog érni amennyit betartatnak belõle. A kormány már akkor tudta, hogy nem tartható az adómentesség, amikor bevezette, de választást lehetett vele nyerni. Most majd újra kivetik rá az adót, de az otthoni pálinkafõzést nem fogják ellenõrizni, mert nem lesz rá kapacitásuk. Nem lehet minden eladott pálinkafõzõ berendezés után fináncot küldeni. A bérfõzetett pálinka utáni adó pedig jól fog jönni a költségvetésnek.