Oldala 7 of 9 ElsõElsõ ... 56789 UtolsóUtolsó
Eredmény 61 to 70 of 90

Topic: Házi bor készítése

  1. #61
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    2014-11-26 17.15.07.jpg

    Nagyon töröm a fejem, hogy mit kezdjek 5kg fügével. Ti mit javasolnátok?
    Tegnap szedtem, ez a második, novemberi érés.

  2. #62
    Pityubá
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Szárított/aszalt füge.
    Nagyon szeretem, fõleg ha saját fügebokromról szedettbõl készült.

    Oakland ha jól emlékszem a cseppfolyósításában is járatos vagy.

  3. #63
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Csak költõi kérdés volt.
    Persze, hogy bor lesz belõle.
    Alapelvem, hogy ne alázzuk meg azt a gyümölcsöt...

  4. #64
    Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Hozzászólások
    1,894
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Tudom, hogy most kevés hozzá a mennyiség, de jövõre esetleg páleszt is bepróbálhatnál belõle

  5. #65
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy most kevés hozzá a mennyiség, de jövõre esetleg páleszt is bepróbálhatnál belõle
    Ha minden igaz, akkor jövõre már ismét adóköteles lesz az otthoni pálinkafõzés...
    Természetesen Hektorék hangoztatják, hogy Uniós nyomásra.
    Marad a bor, gyorsan megvan és piszok ütõs.

  6. #66
    Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Hozzászólások
    1,894
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    innám

  7. #67
    MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Hozzászólások
    1,009
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Ha minden igaz, akkor jövõre már ismét adóköteles lesz az otthoni pálinkafõzés...
    Természetesen Hektorék hangoztatják, hogy Uniós nyomásra.
    Marad a bor, gyorsan megvan és piszok ütõs.
    Igen ez igaz, viszont a pálinkát muszáj lesz tartani/csinálni, mert (ahogy Zacskobicska is terjeszti az igét) jó szinte minden bajra.
    A magam részérõl én is inkább boros vagyok, de az egészség-orvoslás, és az energia is fontos lesz (ez mind a pálinkában van)
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png


    Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentõ példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

  8. #68
    Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Hozzászólások
    1,250
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Mizu Hozzászólás megtekintése
    Igen ez igaz, viszont a pálinkát muszáj lesz tartani/csinálni, mert (ahogy Zacskobicska is terjeszti az igét) jó szinte minden bajra.
    A magam részérõl én is inkább boros vagyok, de az egészség-orvoslás, és az energia is fontos lesz (ez mind a pálinkában van)
    Tanultam az 1889-ben íródott A mi hadseregünk c. könyvbõl. Ott leírják a katonák járandóságát. Ebben szerepel a napi 7 deci bor, vagy 1,5 l sör. A szerzõk kiemelik, hogy háborús körülmények között ezt a nagy térfogat miatt lekötendõ horribilis szállítói kapacitás (ökrös szekerek, lovaskocsik) miatt lehetetlen biztosítani, rekvirálni meg nem mindenhol lehet, mert nem mindenütt jó a bor, vagy a sör. A járandóságot pedig minden nap biztosítani kell a katonáknak, ezért ilyenkor kerül elõtérbe a pálinkában kimért alkohol-egyenérték. Mert ugye a nagy hígból lehet csinálni kisebb töményt, a végeredmény pedig biológiai hatás szempontjából végeredményben ugyanaz.

  9. #69
    Törölt_fórumtag2
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Mizu Hozzászólás megtekintése
    Igen ez igaz, viszont a pálinkát muszáj lesz tartani/csinálni, mert (ahogy Zacskobicska is terjeszti az igét) jó szinte minden bajra.
    A magam részérõl én is inkább boros vagyok, de az egészség-orvoslás, és az energia is fontos lesz (ez mind a pálinkában van)
    Muszáj lesz, de csöndesen, mint régen...

  10. #70
    Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Hozzászólások
    1,312
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Minden törvény annyit fog érni amennyit betartatnak belõle. A kormány már akkor tudta, hogy nem tartható az adómentesség, amikor bevezette, de választást lehetett vele nyerni. Most majd újra kivetik rá az adót, de az otthoni pálinkafõzést nem fogják ellenõrizni, mert nem lesz rá kapacitásuk. Nem lehet minden eladott pálinkafõzõ berendezés után fináncot küldeni. A bérfõzetett pálinka utáni adó pedig jól fog jönni a költségvetésnek.

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •