Oldala 3 of 6 ElsõElsõ 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 53

Topic: Élelem gyûjtögetés a természetben

  1. #21
    Doom
    Guest

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Van egy másik dolog is ezzel kapcsolatban. Ha már annyira nincs étel, akkor mások is gyûjtögetni fognak. Pontosabban szólva letarolnak mindent. Ha meg az a helyzet, akkor nagyon rövid idõn belül nem marad semmi és nem lesz mit begyûjteni. :-(

    Én vadászatnál is erre gondoltam. Oké, valami gond lenne és vadásznék. Persze, de akkor az egész város vadászna és mennyi idõbe telne míg az összes vad eltûnne? 1 nap? 2 nap? Ugyanez igaz lehet a gyûjtögetésre is.
    Hát bennem is felmerülnek ilyen "eretnek" gondolatok.
    Mások is túl akarnak élni és mások is ügyesek nem csak mi prepperek.
    persze a képzeletbeli dogma azt írja,hogy pánik lesz fosztogatás zûrzavar és minden hülye a lapostévékkel rohangál haza.Ja meg a városiak úgy simán éhen halnak! mert hát ugye mindenki ilyen engedelmes éhenhaló!
    Na de van pár bibi!
    Egy "élelmes" fosztogató pár perc alatt többet rak a kosaraiba,mint én évek alatt keservesen összegyûjtöttem,aztán jót röhög rajtam,hogy Õ hónapokkal tovább húzza.
    Mire a falusi prepper tûzifa készlete kifogy,amit évek óta gyûjtöget és kimenne egy kis utánpótlásért,addigra az egész faluba tele minden porta tûzifával,az erdõbe meg csak gomba nõ.
    De csitt,ezt csak gondoltam,nem írom ide.

  2. #22
    MPF támogató Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Hozzászólások
    1,751
    Blog Entries
    3
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 1

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Buckalako Hozzászólás megtekintése
    Aki szerint megoldás a gyûjtögetés, esetleg segíthetne nekik is:
    http://rtl.hu/rtlklub/hirek/foldi-pokol-sziriaban
    raadasul ezek az emberek az igazi sziriai menekultek csak szerencsetleneknek meg eselyuk sincs nagyon a menekulesre.
    az a sok szemet szarhazi ingyenelo meg jon a segelyekert meg az ingyenlakasert.

  3. #23
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Ha csak gyûjtögetsz itt nálunk, akkor éhen halsz.
    Gyûjthetõ fõzeléknek való növények környezetünkben, és szerintem:
    Erdei mályva
    Árva fehér csalán
    Csípõs csalán
    Gombák (amibõl azt is meg fogod enni, amit most a gombavizsgáló kiszed most mert nincs rajta a jegyzékén, vagy nagyobb mennyiségben mérgezõ)
    Százszorszép
    Fekete nadálytõ
    Kutyatej
    Cickafark
    Szurokfû
    Martilapu
    Medvehagyma
    Vad vagy mezei sóska
    Piros virágú lóhere, vöröshere
    Na ehhez add hozzá, hogy ezekbõl van olyan idõszak amikor egyik sem begyûjthetõ. Nem jogilag, biológiailag.
    Ha meg mást gyûjtesz az már nem gyûjtögetés hanem más haszonnövényeinek begyûjtése, ellopása...
    ui.: Ha valaki tudja a listát bõvíteni, az írja! Ne fûszernek meg teának, esetleg salátának valókat, hanem olyat ami jelentõs mennyiségû komplexebb tápanyagot ad.

  4. #24
    Doom
    Guest

    0 Not allowed!
    Ha meg mást gyûjtesz az már nem gyûjtögetés hanem más haszonnövényeinek begyûjtése, ellopása...
    picikét értelmetlen a mondat!
    Amíg nem kell gyûjtögetésbõl megélni,addig "rend"van,mûködik az állam,a gazdaság,a pénznek van értéke,tehát nem kell gyûjtögetni,max hobbiból.
    Amikor viszont a fellelhetõ dolgok,élelem összeszedésébõl kell megélni,akkor már nincs intézményi rend,jogállam,törvény,nyilvántartás,sem semmi ami ma garantálja a tulajdon fogalmát.Ha nincs tulajdon,akkor lopás sincsen!
    Minden ,mindenkié,ill.az erõsebbé.Sem az állatokat,sem az embereket nem fogja érdekelni,hogy az az almáskert,cseresznyés valamikor kinek a nevére volt írva,ki volt a "tulajdonos". Csak egy darab földdé válik ennivalóval,ami mindenkié és senkié.
    A többiben igazad van!De az is igaz,hogy egy bejegyzett és törvények által garantált tulajdon nélküli világban,mindig,mindenhol lesz táplálék.Csak nem ennyi embernek.
    Gondoljatok bele,ha már leomlanak a folyó szabályozások,ha nem lesznek az állatok ezrével elgázolva,ha inni lehet a vízbõl és lapáttal halászni,akkor mennyi mindent lehet gyûjtögetni,vadászni,halászni.Kivirul a természet,maga lesz az édenkert.
    Addig meg nem kell az erdõben bóklászni,ott a teszkó.

  5. #25
    Super Moderator WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Hozzászólások
    1,918
    Thumbs Up
    Received: 269
    Given: 323

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Van egy másik dolog is ezzel kapcsolatban. Ha már annyira nincs étel, akkor mások is gyûjtögetni fognak. Pontosabban szólva letarolnak mindent. Ha meg az a helyzet, akkor nagyon rövid idõn belül nem marad semmi és nem lesz mit begyûjteni. :-(

    Én vadászatnál is erre gondoltam. Oké, valami gond lenne és vadásznék. Persze, de akkor az egész város vadászna és mennyi idõbe telne míg az összes vad eltûnne? 1 nap? 2 nap? Ugyanez igaz lehet a gyûjtögetésre is.
    Azért itt Mo.-on nem menne a vadászat olyan könnyen. Kell hozzá valami fegyver. Lakosság nagy részének nincs és nem is lesz. Csapdázni fog szerinted? Azt sem tudja hogy kell, max az acélhurkot de ahhoz is kell némi tudás, hogy kiderüljön hol is jár a vad. A városi lakosság nagy része nem képes erre. Ha mégis fogna valamit nem tudná feldolgozni. Légpuskával esetleg pár galamot leszednek. Abból nagy lakoma nem lesz.
    Készletezni kell otthonra. Kell fegyver jogszerûen tartva. Kell nyílpisztoly/puska mert az csendes és hatásos. Ismerni kell az ehetõ növényeket és a felismerésen kívül az elkészítésüket. Ezzel már sokat javíthatsz az életminõségeden shtf esetén.
    Otthon lehet tartani pár vetõmagot. Nem kell itt bonyolult dolgokra gondolni. Paradicsom, paprika, sóska, spenót, saláta. Nem nagy dolgok de jobb mint a semmi, minimális hozzávalókkal lehet belõlük fõzeléket csinálni vagy simán megenni õket.

  6. #26
    MPF támogató Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Hozzászólások
    1,751
    Blog Entries
    3
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 1

    0 Not allowed!
    egy gazdasagi osszeomlas eseten szerintem az orvadaszok meg a vadaszok biztos nagyon hamar megtizedelnek a vadallomanyt mert keves lenne a hatosag ereje. de nem lenne totalis torvenytelenseg igy azert valamennyi megmaradna a vadallomanybol.
    egy teljes osszeomlas eseten valoszinu ezek a vadaszok esz nelkul kezdenenek lelodozni mindent ami mozog az erdoben. aminek a hatasara a vadak elvandorolnanak. oreg fater meselte (vadasz volt), hogy a 2. vh-ban a keleti fronton probaltak vadaszni de semmi nyomat se lattak allatoknak, egyszeruen elvandoroltak bekesebb teruletre. ha tulzasba vinnek a vadaszatot a vadak eltunnenek hamar.

  7. #27
    Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Hozzászólások
    1,287
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Van egy másik dolog is ezzel kapcsolatban. Ha már annyira nincs étel, akkor mások is gyûjtögetni fognak. Pontosabban szólva letarolnak mindent. Ha meg az a helyzet, akkor nagyon rövid idõn belül nem marad semmi és nem lesz mit begyûjteni. :-(

    Én vadászatnál is erre gondoltam. Oké, valami gond lenne és vadásznék. Persze, de akkor az egész város vadászna és mennyi idõbe telne míg az összes vad eltûnne? 1 nap? 2 nap? Ugyanez igaz lehet a gyûjtögetésre is.
    A vadászok egészséges önszelekciója miatt tovább fog tartani a vadállomány.

  8. #28
    Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Hozzászólások
    1,287
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Egyébként nem kötexem veled. Ha nem értek egyet valamivel akkor azt leírom ennyi.

  9. #29
    Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Hozzászólások
    1,287
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Ez a nyílpuska dolog nem tudom honnan jön???!!! A vadászíjászat külön vizsgához kötött és jó okkal! Még aktív vadásznak is tanulni kell és több 100.000Ft-os felszerelést használnak! Ja és külön terület van íjászoknak mert ahol puskával és technikával vadásznak ott nincs esélye se az íjásznak!

  10. #30
    Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Hozzászólások
    1,250
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló GAZDA Hozzászólás megtekintése
    Ez a nyílpuska dolog nem tudom honnan jön???!!! A vadászíjászat külön vizsgához kötött és jó okkal! Még aktív vadásznak is tanulni kell és több 100.000Ft-os felszerelést használnak! Ja és külön terület van íjászoknak mert ahol puskával és technikával vadásznak ott nincs esélye se az íjásznak!
    Gondolom, a nyílpuska ahhoz kell, hogy lelõdd vele a hurokba szorult vadat, ha még nem nyiffant volna ki. A városi emberek nem igazán szoktak vadakat levágni, de még háziállatot se. Lelõni az más!

    A félreértés elkerülése érdekében közlöm, nem gyalázkodás volt szándékom, ha lenne nyílpuskám, én is inkább lelõném
    Igenis elõre kell inni a medve bõrére! Késõbb már nem biztos, hogy lesz rá lehetõség.

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •