Oldala 13 of 18 ElsõElsõ ... 31112131415 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 121 to 130 of 175

Topic: Menekülõ jármû

  1. #121
    Pityubá
    Guest

    0 Not allowed!
    Fiúk máshová kellene tenni ezt az egyébként hasznos beszélgetést.
    Túlélõnek felesleges munkát adtok a téma kipucolásával, ha itt folytatjátok.

  2. #122
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2015
    Hozzászólások
    303
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Lekvár Hozzászólás megtekintése
    A következõ sort Erdõlelkének írom:
    Hol mérték az a mérhetetlen nagy "100-500 GW",
    Mindenre választ kapsz. Ha a földrajzi helyet kérdezed, akkor a kísérleti robbantások helyszínein, a Föld különbözõ pontjain. Jellemzõen szovjet és amerikai kísérletek által.
    Ha a kísérletei területen belül kérdezed, akkor az 1 Mt talaj közeli (állványos, vagy felfüggesztett, vagy alacsonyan katapultált) töltet eldurranása közvetlen közelében. (Plusz van két közismert kísérletbõl távolsági hatástanulmány is.)

    Idézet Eredeti hozzászóló Lekvár Hozzászólás megtekintése
    vagy fejben számolt "10-50 millió gigawatt" teljesítményt?
    Ezt a fentiekhez arányítottam:
    Idézet Eredeti hozzászóló Erdõlelke-íjszelleme Hozzászólás megtekintése
    tehát százezerszerese.
    Idézet Eredeti hozzászóló Lekvár Hozzászólás megtekintése
    El tudod képzelni hogy ez mekkora? És most ne a kitevõkön gondolkodj!
    Nem képzelegni kell, mikor szállítom a számokat, amikkel lehet mérni, viszonyítani, és leírom a hatásokat, még a különbözõ fázisokat (E1,E2,E3) is részletezve.
    El tudom képzelni, mekkora a pi számjegyeinek sora, de minek, inkább számolok vele, mégpedig a pi kerekített értékével.

    Idézet Eredeti hozzászóló Lekvár Hozzászólás megtekintése
    Mekkora impulzusszélességû volt a feszültségugrás, mekkora felfutó éllel és mekkora lecsengéssel?
    Fél szinusz. Nem mintha számítana, ez nem digitális technika, se nem vezérlés, hanem nukleáris. Egyébként még a fél szinuszt számszakilag is tudhatjuk: 10-50ns. Csak az E1-rõl beszélek. De a gyakorlat alapján is szétéget minden félvezetõt+szigetelést. Na itt lehet képzelni.

    Idézet Eredeti hozzászóló Lekvár Hozzászólás megtekintése
    Elmondanám neked, hogy a valós adatokat NEM közlik. Ez ugyanis nem publikus, azt hiszem érthetõ okokból.
    Minden információ a témáról huszadkézbõl származó, ellenõrizhetetlen igazságtartalmú hír, és nem több!
    VALÓS bizonyíték a jelenség nagyságáról és annak hatásairól nem létezik.
    Lehet, hogy a szovjet és amerikai katonai kutatók direkt dezinformáltak mindenkit, de az is lehet, hogy ez kibukott volna más államok kísérletei alapján, mert nem csak az a kettõ rendelkezik nukleáris technológiával.
    Last edited by Erdõlelke-íjszelleme; 07-29-2015 at 09:55 PM.

  3. #123
    MPF támogató Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Hozzászólások
    1,751
    Blog Entries
    3
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 1

    0 Not allowed!
    https://www.youtube.com/watch?v=NgAEFh38Kus

    pancelozott jarmuvek gazdagoknak.
    az utolso kocsi belsejet (a video szerint) 100% balna f@sz bor bevonattal keszult. igazi orom lehetett a karpitosnak

  4. #124
    Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Hozzászólások
    30,798
    Blog Entries
    62
    Thumbs Up
    Received: 1,233
    Given: 1,213

    0 Not allowed!
    Aztán aggódhatnék hogy el ne lopják a bálnapéniszkárpitos járgányomat.

  5. #125
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2015
    Hozzászólások
    185
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 1

    0 Not allowed!
    http://freeweb.deltha.hu/zastava.in.hu/wood-gas.htm

    Azt hiszem ha eljön az idõ és már nem lesz üzemanyag ez többet fog érni bármilyen luxus terepjárónál
    Nem túl bonyolult rendszer,elég hozzá egy autószerelõ a keverék meg a gyújtás beállításához meg valaki aki tud hegeszteni.Az alkatrészek akár egy roncsteleprõl is beszerezhetõk,valahol van is egy részletes leírásom róla pdf ben,azt hiszem valaki diploma munkája volt.

  6. #126
    Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2015
    Hozzászólások
    185
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 1

    0 Not allowed!
    Hasznos dolog ez a fagáz generátor,mindenféle benzinmotort meg lehet hajtani vele,dízelhez nem jó.

  7. #127
    Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Hozzászólások
    1,571
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló maghar Hozzászólás megtekintése
    Hasznos dolog ez a fagáz generátor,mindenféle benzinmotort meg lehet hajtani vele,dízelhez nem jó.
    Dieselt növényi olajjal lehet helyettesíteni.

  8. #128
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Igaz, nem menekülésre, hanem támadásra találták ki ezeket a motorokat. De szuperek elpucolni is...
    http://englishrussia.com/2016/04/23/...n-motorcycles/
    Ural M-72-tõl a Kettenkardig.

  9. #129
    Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Hozzászólások
    1,186
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Olvasok most egy könyvet a hidegháború Berlinjérõl. (Bernd von Kostka, Sven Felix Kellerhoff Kémek fõvárosa, Berlin) e-bookban nekem nincs meg, így senkinek nem tudom elküldeni privátban.
    A lényeg a Szövetségi Ellenõrzõ Bizottság amerikai, angol és francia erõi legális hírszerzõ németországi (NDK) útjaikra Mercedes G autókat használtak, mert ez vállt be legjobban. Az elvégzett átalakítások:
    Megerõsített fülke tetõkibúvó nyílással. Így jobban ellenállt a borulásnak, nekihajtásnak és a tetõrõl is lehetett fényképezni. Egy angol tiszt úgy halt meg, hogy egy katonai teherautóval letarolták õket.
    Elektromos csörlõ védõkengyelben és az alvázra védõlemez. Ez a dzsingzsásban segített.
    Megnagyobbított és megerõsített benzintank. Így akár 700 km-t is mehettek egy úton az NDK területén.
    Sokszor lõttek rájuk, fõleg hátulról, mivel a zûrös helyekrõl menekültek. Halottak is voltak ilyen eseményeknél is..
    Más helyen olvastam, tervbe volt véve az ülések vadászgép módra való hát páncélozása, de erre nem került sor, mivel akkor még csak a páncéllemez állt rendelkezésre. A nagy súlya miatt nem építették be a lomha autókba. Aztán meg elment az aktualitás, felépítették a Berlini falat, stb.

  10. #130
    Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Hozzászólások
    1,287
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

    0 Not allowed!
    Kitaposod a gyeped a jószágok meg éhen-döglenek? :-D

Posting Permissions

  • Te nem nyithatsz új topicot
  • Te nem szólhatsz hozzá
  • Te nem csatolhatsz fájlokat
  • Te nem szerkesztheted a hozzászólásaid
  •