Idézet Eredeti hozzászóló MAFELSZ Hozzászólás megtekintése
Az emberi szervezet olyant, hogy c-vitamin, vagy aszkorbinsav, nem igazán tud hasznosítani. Ezért is van az, hogy a gyógyszertári aszkorbinsavból teáskanál-számra kell bevenni naponta a kívánt hatás eléréséhez.
ez két hamis állítás.
1. az c-vitamin AZ aszkorbinsav ami C6H8O6
2. a gyógyszerátri aszkorbinsav IS ugyanolyan aszkorbinsav (C6H8O6)

Az acerola az egyik legmagasabb C.vitamin tartalmú ehetõ növény, a természet egyik csodája.

Ettõl függetlenül a napi szükséglet (DV) belõle átlagos felnõttnek 60mg - ezt kiegyensúlyozott táplálkozással simán tartani lehet.

Dohányzóknak javallott akár ennek a dupláját is bevinni, betegség esetén is - nagyjából teljesen mindegy, hogy ezt tablettában vagy paprikában vagy cseresznyében viszed be.

Túlzott bevitele növeli a vesekõképzõdés esélyét és rákos daganatok esetén sem javallott nagy mennyiségû fogyasztása. Egyébként elég bizontságos, a szervezet számára feleslegben maradó cévitamin a vizelettel ürül, nem rakódik le a zsírszövetben, halálos beviteli dózisa (szájon át) 12kg.

Vannak bizonyos extrém terhelésre felkészítõ kúrák amelyeknek része a komoly mennyiségû (az átlagos napi szükségletet többszörösen meghaladó) cévitamin bevitel, de ez azért a mindennapokban nem fordul elõ velünk, és azok a kúrák is iszonyat komplexek, a vitamin csak egy kis részük és leginkább a doppingvizsgálatokon meg nem bukásról szólnak.