Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
Az Ali nagyon bucskázik lefelé a lejtőn.

Az egyik hogy az árak kezdenek elszállni. Egyre több pénzt kérnek a termékekért is, meg megfejelik komoly postaköltségekkel. Nincs már 1 dolláros felvarró, helyette 2.50-3.50 -ért van. Annyiért meg marhára nem éri meg megvenni. Esetleg ha ünnep van és rengeteget vesz az ember egyszerre.

A másik hogy sunyik kezdenek lenni a boltosok is. Eladnak copyrightos cuccokat, majd mikor rákérdez az ember, akkor kikapcsolják a boltjukat és eltűnnek, nem válaszolnak, mellébeszélnek.

Meg most két bolttal is úgy jártam, hogy 100-100 darabot vettem valamiből. Az elsőnél 37 volt hibás, a másiknál 21. Mindkettő megígérte hogy cseréli a hibás árut, aztán mindkettő megszegte a saját szavát. Elbújnak, nem válaszolnak, hülyére veszik a vevőt.

Ilyen pár éve nem volt. Az utóbbi 1-másfél évben az Ali megbízhatósága a béka s3gge alá csúszott.
Ez már a következő válság előszele is lehet: ha a szállítás ára nő, akkor minden nőni fog. Kisebb tételeket nem rendelnek az emberek, mert többe kerül a szállítás, mint az áru ára. Az ebből élő kisvállalkozások menekülőre fogják, bezuhan a fogyasztás, jön a stagnálás inflációval keverve. A stagflációnak csúfolt jelenség a legrosszabb, amit a közgazdászok el tudnak képzelni. 2022-t sokan megemlegetik, szerintem (ha lesz túlélő).