Idézet Eredeti hozzászóló Ged Hozzászólás megtekintése
Ez már a következő válság előszele is lehet: ha a szállítás ára nő, akkor minden nőni fog. Kisebb tételeket nem rendelnek az emberek, mert többe kerül a szállítás, mint az áru ára. Az ebből élő kisvállalkozások menekülőre fogják, bezuhan a fogyasztás, jön a stagnálás inflációval keverve. A stagflációnak csúfolt jelenség a legrosszabb, amit a közgazdászok el tudnak képzelni. 2022-t sokan megemlegetik, szerintem (ha lesz túlélő).
Szia,

Egyben ugyanez egy esely az europai iparnak is. Szoval kozep-hosszu tavon akar jol is jarhatunk vele, noha rovid tavon minden bizonnyal fajni fog az inflacio (nem a hazudott 5%, hanem az, amikor nem csak a faanyag ara fog kb. haromszorozodni).

Bel